Povezane vesti

Svet protiv korone: U Španiji za 24 sata umrlo 209, u Italiji vojska razvozi tela preminulih

Svet protiv korone: U Španiji za 24 sata umrlo 209, u Italiji vojska razvozi tela preminulih

Blic 19.03.2020
Pandemija korona virusa zahvatila je više od 160 zemlja, a najteža situacija na evrpskom tlu je u Italiji i Španiji. Treće veliko žarište u svetu je Iran, dok iz Kine, odakle je virus i počeo da se širi svetom, po prvi put stižu dobre vesti - u… »
Srbi na Malti u strahu od otpuštanja i kako nazad kući

Srbi na Malti u strahu od otpuštanja i kako nazad kući

Blic 19.03.2020
Svi državljani "trećih zemalja" koji rade na Malti, među kojima su i Srbi, po odluci Vlade ove zemlje, ukoliko ostanu bez posla moraju u roku od deset dana da napuste ovu ostrvsku zemlju, a dodatna briga je kako će da se vrate u svoju državu. Za… »
Još tri potvrđena slučaja virusa korona u Hrvatskoj, ukupno 105

Još tri potvrđena slučaja virusa korona u Hrvatskoj, ukupno 105

Radio 021 19.03.2020
U Hrvatskoj su potvrđena tri nova slučaja zaraze koronavirusom, tako da ih trenutno ima 105, saopštio je Nacionalni stožer civilne zaštite. U ovom trenutku u Hrvatskoj imamo 105 pozitivnih bolesnika, to je šest više u odnosu na podatke jutros… »
Potvrđena još dva slučaja zaraze u BiH, ukupno 47

Potvrđena još dva slučaja zaraze u BiH, ukupno 47

Dnevnik 19.03.2020
SARAJEVO: Potvrđena su još dva slučaja korona virusa u BiH, po jedan u Zenici i Bihaću, pa ih je sada ukupno 47, od toga u Republici Srpskoj 29. Prema nezvaničnim informacijama sarajevskog portala Kliks, reč je o taksisti iz Bihaća i Zeničaninu… »
Potresni prizori iz Italije: Osam fotografija iz Bergama koje pokazuju koliko je mučna borba sa korona virusom (foto)

Potresni prizori iz Italije: Osam fotografija iz Bergama koje pokazuju koliko je mučna borba sa korona virusom (foto)

Blic 19.03.2020
Nakon što je dan za danom obaran crni rekord broja umrlih od korona virusa, sa severa Italije stižu potresni, i ujedno zastrašujući, prizori. U Bergamu, trećem najvećem gradu u Lombardiji, toliko je teška situacija da je vojska pozvana da raznosi… »
Na svakih 10 minuta jedna osoba u Iranu umre od koronavirusa

Na svakih 10 minuta jedna osoba u Iranu umre od koronavirusa

Vesti online 19.03.2020
U Iranu na svakih 10 minuta umre po jedna osoba obolela od koronavirusa, a 50 novih se zarazi. Turski dnevnik Haberler danas je objavio da ukupan broj preminulih u Iranu iznosi 1.284. Iranske vlasti su saopštile da je 149 ljudi umrlo u protekla 24 sata… »
Mišel Barnije pozitivan na korona virus

Mišel Barnije pozitivan na korona virus

Novi magazin 19.03.2020
Glavni pregovarač EU za Bregzit Mišel Barnije saopštio je danas da je inficiran novim korona virusom. "Želim da vas obavestim da sam pozitivno testiran na COVID -19", objavio je Barnije na Tviteru i dodao da se oseća dobro i da je dobro raspoložen… »
Mišel Barnije pozitivan na koronavirus

Mišel Barnije pozitivan na koronavirus

N1 Info 19.03.2020
Glavni pregovarač EU za Bregzit Mišel Barnije saopštio je da je inficiran koronavirusom. "Želim da vas obavestim da sam pozitivno testiran na COVID -19", objavio je Barnije na Tviteru i dodao da se oseća dobro i da je dobro raspoložen. "Sledim sve… »
Glavni pregovarač EU za Bregzit pozitivan na korona virus

Glavni pregovarač EU za Bregzit pozitivan na korona virus

Slobodna Evropa 19.03.2020
Glavni pregovarač EU za Bregzit Mišel Barnije pozitivan je na korona virus. "Želim da vas obavestim da sam testiran pozitivno na korona virus. Dobro se osećam i raspoložen sam. Moj tim i ja pratimo instrukcije koje su nam date", napisao je Barnije na… »
U Iranu umrlo 149 od korona virusa u jednom danu, bilans porastao na 1.284

U Iranu umrlo 149 od korona virusa u jednom danu, bilans porastao na 1.284

Danas 19.03.2020
U Iranu koji je među zemljama najteže pogodjenim novim korona virusom, u poslednja 24 časa umrlo je još 149 ljudi od bolesti COVID19, što dovodi broj umrlih na ukupno 1.284, saopštilo je danas Ministarstvo zdravlja. Broj novih smrtnih slučajeva… »
U Iranu za 24 sata umrlo 149 ljudi, ukupno 1.284 žrtava koronavirusa

U Iranu za 24 sata umrlo 149 ljudi, ukupno 1.284 žrtava koronavirusa

N1 Info 19.03.2020
U Iranu koji je među zemljama najteže pogođenim koronavirusom, u poslednja 24 časa umrlo je još 149 ljudi od bolesti KOVID19, što dovodi broj umrlih na ukupno 1.284, saopštilo je Ministarstvo zdravlja. Broj novih smrtnih slučajeva viši je u… »
Glavni pregovarač EU za Bregzit pozitivan na korona virus

Glavni pregovarač EU za Bregzit pozitivan na korona virus

Blic 19.03.2020
Pregovarač EU za Bregzit Mišel Barnije pozitivan je na korona virus, objavio je on na svom Tviter nalogu. - Ja prirodno sledim sva uputstva, kao i moj tim. Moja poruka svima koji su pogođeni ili su izolovani: izaći ćemo iz ovoga zajedno - napisao je… »
Hrvatska: Zaražene 102 osobe, jedna preminula

Hrvatska: Zaražene 102 osobe, jedna preminula

Dnevnik 19.03.2020
ZAGREB: U Hrvatskoj su od novog korona virusa obolele 102 osobe, izjavio je danas hrvatski premijer Andrej Plenković na sednici vlade. Kako se navodi, u toku popodneva biće objavljeno odakle je novih 10 potvrđenih slučajeva, a za sada se zna da je… »
U Hrvatskoj 102 obolelih, preminula jedna osoba pozitivna na korona virus

U Hrvatskoj 102 obolelih, preminula jedna osoba pozitivna na korona virus

Danas 19.03.2020
U Hrvatskoj su korona virusom zaražene 102 osobe, rekao je danas ministar zdravstva Vili Beroš na sednici vlade. Direktorka zagrebačke infektivne klinike „Fran Mihaljević“ Alemka Markotić izjavila je da je potvrđeno da je stariji muškarac iz… »
Mišel Barnije ima korona virus: Glavni pregovarač EU za Bregzit zaražen

Mišel Barnije ima korona virus: Glavni pregovarač EU za Bregzit zaražen

Kurir 19.03.2020
Glavni pregovarač EU za Bregzit Mišel Barnije pozitivan je na koronavirus. "Želim da vas obavestim da sam pozitivan na koronavirus. Dobro se osećam i u dobrom sam raspoloženju. Pratim sve neophodne instrukcije, kao i moj tim. Onima koji su već… »
Hrvat koji je preminuo imao virus korona

Hrvat koji je preminuo imao virus korona

Radio 021 19.03.2020
Ugostitelj Antonio Nino Kernjus koji je juče preminuo u samoizolaciji u Istri jeste bio pozitivan na virus korona, potvrdio je direktor Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Krunoslav Capak. Iako su se još juče pojavila nagađanja da je Kernjus pozitivan… »
U Hrvatskoj zaraženo 99 osoba, jedna preminula

U Hrvatskoj zaraženo 99 osoba, jedna preminula

Dnevnik 19.03.2020
ZAGREB: U Hrvatskoj je od novog korona virusa obolelo 99 osoba, izjavio je danas direktor hrvatskog Zavoda za javno zdravlje Krunoslav Capak. On je rekao i da je muškarac koji je u Istri preminuo dok je bio u samoizolaciji bio pozitivan na koronavirus… »
Malta deportuje strance koji ostanu bez posla

Malta deportuje strance koji ostanu bez posla

Dnevnik 19.03.2020
VALETA: Prioritet vlade Malte je da u vreme krize štiti poslove svojih državljana i svi stranci, koji dobiju otkaz ili ostanu bez posla, biće deportovani, poručio je ministar ekonomije te ostrvske zemlje Silvio Šembri. "Dobročinstvo počinje u… »
"Štitimo našu ekonomiju od korone deportovanjem stranaca": Ministar sa Malte dao surovu izjavu, pa se brže-bolje pokajao

"Štitimo našu ekonomiju od korone deportovanjem stranaca": Ministar sa Malte dao surovu izjavu, pa se brže-bolje pokajao

Blic 18.03.2020
Ministar ekonomije Malte, Silvio Šembri izvinio se u utorak u parlamentu u kojem je rekao da će otpušteni stranci morati da budu deportovani. U izjavi objavljenoj u sredu, Šembri je rekao da je želeo "ispraviti stvar" nakon što je njegov govor… »
U Italiji 475 umrlih u jednom danu, najviše do sad u nekoj zemlji

U Italiji 475 umrlih u jednom danu, najviše do sad u nekoj zemlji

Danas 18.03.2020
U Italiji je od pandemije korona virusa umrlo 475 ljudi u poslednja 24 časa, što je najgori bilans zabeležen u jednoj zemlji u jednom danu, saopštila je danas italijanska civilna zaštita. Ukupan broj umrlih od bolesti KOVID19 se popeo na 2.978, što… »

Vesti dana »