Povezane vesti

Vučić: Zabrinut sam za situaciju na Kosovu i Metohiji (VIDEO)

Vučić: Zabrinut sam za situaciju na Kosovu i Metohiji (VIDEO)

Insajder 12.05.2023
Predsednik Srbije veoma je zabrinut zbog situacije na Kosovu i Metohiji; Priština odbija da formira Zajednicu srpskih opština, a četiri novoizabrana gradonačelnika – Albanci, spremaju se da preuzmu funkcije na severu. Posle razgovora sa srpskim… »
Na sastanku Kurtija i ambasadora zemalja Kvinte razgovarano o dijalogu

Na sastanku Kurtija i ambasadora zemalja Kvinte razgovarano o dijalogu

Politika 12.05.2023
PRIŠTINA – Kancelarija premijera privremenih kosovskih institucija potvrdila je da su se ambasadori Sjedinjenih Američkih Država, Velike Britanije, Nemačke, Francuske i Italije sastali sa Albinom Kurtijem, i da je tema razgovora bio dijalog između… »
Zaharova: Pregovori Beograda i Prištine neuspešni, Kurti sabotira formiranje ZSO

Zaharova: Pregovori Beograda i Prištine neuspešni, Kurti sabotira formiranje ZSO

Politika 12.05.2023
MOSKVA – Pregovori predsednika Srbije Aleksandra Vučića i premijera privremenih prištinskih institucija Albina Kurtija 2. maja u Briselu su u suštini bili neuspešni, izjavila je danas portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija… »
Zaharova: Pregovori Beograda i Prištine neuspešni, Kurti sabotira formiranje ZSO

Zaharova: Pregovori Beograda i Prištine neuspešni, Kurti sabotira formiranje ZSO

RTV 12.05.2023
MOSKVA - Pregovori predsednika Srbije Aleksandra Vučica i premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija 2. maja u Briselu su u suštini bili neuspešni, izjavila je danas portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova… »
Zaharova: Pregovori Beograda i Prištine neuspešni, Kurti sabotira formiranje ZSO

Zaharova: Pregovori Beograda i Prištine neuspešni, Kurti sabotira formiranje ZSO

Vesti online 12.05.2023
Pregovori predsednika Srbije Aleksandra Vučića i premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija 2. maja u Briselu su u suštini bili neuspešni, izjavila je danas portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova. –… »
Zaharova: Pregovori Beograda i Prištine neuspešni, Kurti sabotira formiranje ZSO

Zaharova: Pregovori Beograda i Prištine neuspešni, Kurti sabotira formiranje ZSO

Dnevnik 12.05.2023
MOSKVA: Pregovori predsednika Srbije Aleksandra Vučića i premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija 2. maja u Briselu su u suštini bili neuspešni, izjavila je danas portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova… »
Na sastanku Kurtija i ambasadora zemalja Kvinte razgovarano o dijalogu Beograda i Prištine

Na sastanku Kurtija i ambasadora zemalja Kvinte razgovarano o dijalogu Beograda i Prištine

Euronews 12.05.2023
Kancelarija premijera privremenih kosovskih institucija potvrdila je da su se ambasadori Sjedinjenih Američkih Država, Velike Britanije, Nemačke, Francuske i Italije sastali sa Aljbinom Kurtijem, i da je tema razgovora bio dijalog između Beograda i… »
Na sastanku Kurtija i ambasadora zemalja Kvinte razgovarano o dijalogu

Na sastanku Kurtija i ambasadora zemalja Kvinte razgovarano o dijalogu

RTV 12.05.2023
PRIŠTINA - Kancelarija premijera privremenih kosovskih institucija potvrdila je da su se ambasadori Sjedinjenih Američkih Država, Velike Britanije, Nemačke, Francuske i Italije sastali sa Aljbinom Kurtijem, i da je tema razgovora bio dijalog između… »
Lajčak: Sledeći sastanak pregovarača prilika za dogovor o narednim koracima

Lajčak: Sledeći sastanak pregovarača prilika za dogovor o narednim koracima

Radio 021 12.05.2023
Specijalni predstavnik EU Miroslav Lajčak izjavio je da je predstojeći sastanak glavnih pregovarača Srbije i Kosova, u ponedeljak, dobra prilika da se napravi dogovor o konkretnim narednim koracima. Lajčak, koji je danas iz Prištine doputovao u… »
Lajčak: Sledeći sastanak pregovarača prilika za dogovor o narednim koracima

Lajčak: Sledeći sastanak pregovarača prilika za dogovor o narednim koracima

Beta 12.05.2023
Specijalni predstavnik Evropske unije (EU) za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izjavio je danas da jepredstojeći sastanak glavnih pregovarača Srbije i Kosova, u ponedeljak u Briselu, dobra prilika da se napravi dogovor o konkretnim narednim… »
Miroslav Lajčak o situaciji na KiM: Sledeći sastanak pregovarača u Briselu je prilika za dogovor o narednim koracima

Miroslav Lajčak o situaciji na KiM: Sledeći sastanak pregovarača u Briselu je prilika za dogovor o narednim koracima

Kurir 12.05.2023
Specijalni predstavnik Evropske unije (EU) za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izjavio je danas da je predstojeći sastanak glavnih pregovarača Srbije i tzv. Kosova, u ponedeljak u Briselu, dobra prilika da se napravi dogovor o konkretnim… »
Vučić nakon sastanka s Lajčakom: Zabrinut za situaciju na Kosovu

Vučić nakon sastanka s Lajčakom: Zabrinut za situaciju na Kosovu

Al Jazeera 12.05.2023
Zabrinjava strastvena potreba Albina Kurtija da izaziva incidente, rekao je predsjednik Srbije nakon sastanka s Miroslavom Lajčakom u Beogradu. Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u petak da je veoma zabrinut za situaciju na Kosovu, posebno… »
Završen sastanak ambasadora zemalja Kvinte i premijera privremenih kosovskih institucija

Završen sastanak ambasadora zemalja Kvinte i premijera privremenih kosovskih institucija

RTV 12.05.2023
PRIŠTINA - U Prištini je završen sastanak ambasadora Sjedinjenih Američkih Država, Velike Britanije, Francuske, Nemačke i Italije sa premijerom privremenih kosovskih institucija Aljbinom Kurtijem. Sastanak, koji je trajao više od sat vremena… »
Vučić: Lajčak se uverio u odlučnost Srba da se uprotstave Kurtijevom teroru (VIDEO)

Vučić: Lajčak se uverio u odlučnost Srba da se uprotstave Kurtijevom teroru (VIDEO)

Beta 12.05.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je specijalni predstavnik Evropske unije (EU) za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak razgovarao sa Srbima sa Severa Kosova i da se uverio u odlučnost Srba da se suprotstave "teroru"… »
Petković sa Lajčakom o predstojećoj rundi dijaloga i situaciji na Kosovu

Petković sa Lajčakom o predstojećoj rundi dijaloga i situaciji na Kosovu

Beta 12.05.2023
Direktor Kancelarije vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da je u Beogradu razgovarao sa specijalnim predstavnikom Evropske unije (EU) za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom o predstojećoj rundi dijaloga u… »
Hrvatski model za Srbe?!

Hrvatski model za Srbe?!

Vesti online 12.05.2023
Dolazak Miroslava Lajčaka, izaslanika EU za dijalog Beograda i Prištine i sastanak sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem radi pripreme narednih koraka nametnuli su pitanje hoće li ti “koraci” podrazumevati i “hvatski model” rešavanja… »
Petković objavio na Instagramu o čemu je razgovarao sa Lajčakom

Petković objavio na Instagramu o čemu je razgovarao sa Lajčakom

Danas 12.05.2023
Direktor Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Petar Petković napisao je danas na Instagramu da je specijalnom predstavniku Evropske unije (EU) za dijalog Beograda i Prištine Miroslavu Lajčaku preneo da Beograd neće povlačiti poteze koji mogu… »
Miroslav Lajčak najavio sastanak šefova pregovaračkih timova Beograda i Prištine sledeće nedelje

Miroslav Lajčak najavio sastanak šefova pregovaračkih timova Beograda i Prištine sledeće nedelje

Danas 12.05.2023
Nakon sastanaka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i direktorom Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Petrom Petković na Tviteru se oglasio specijalni predstavnik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak, koji je… »
Petković i Lajčak o tenzijama koje na severu KiM podiže Kurti: Odgovornost za izazivanje kriza je na Prištini

Petković i Lajčak o tenzijama koje na severu KiM podiže Kurti: Odgovornost za izazivanje kriza je na Prištini

Telegraf 12.05.2023
Petković je na svom Instagramu napisao da je izrazio zabrinutost zbog svakodnevnog institucionalnog i svakog drugog nasilja koje nad srpskim stanovništvom sprovodi režim iz Prištine. O predstojećoj rundi dijaloga u Briselu, kao i političkoj i… »
Sa specijalnim izaslanikom EU za dijalog sastali se Vučić i Petković

Sa specijalnim izaslanikom EU za dijalog sastali se Vučić i Petković

RTV 12.05.2023
BEOGRAD - U Predsedništvu Srbije održan je sastanak predsednika Srbije Aleksandra Vučića i specijalnog izaslanika EU za dijalog Miroslava lajčaka. Lajčak je u Beograd doputovao iz Prištine gde je sa premijerom privremenih prištinskih institucija… »
Vučić se sastao Lajčakom

Vučić se sastao Lajčakom

Sputnik 12.05.2023
U Predsedništvu Srbije održam je sastanak predsednika Srbije Aleksandra Vučića i specijalnog izaslanika EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslava Lajčaka. Lajčak je u Beograd doputovao iz Prištine gde je sa premijerom privremenih prištinskih… »
"Uprkos svim izazovima sačuvaćemo naš narod na Kim" Petković se sastao sa Lajčakom

"Uprkos svim izazovima sačuvaćemo naš narod na Kim" Petković se sastao sa Lajčakom

Alo 12.05.2023
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković sastao se danas sa specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beograd i Prištine Miroslavom Lajčakom. Sastao sam se danas sa specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom… »
Sastali se Vučić i Lajčak u Beogradu

Sastali se Vučić i Lajčak u Beogradu

Novi magazin 12.05.2023
Specijalni predstavnik Evropske unije (EU) za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak sastao se danas u Beogradu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem. Lajčak je došao u Beograd iz Prištine, gde je razgovarao sa kosovskim premijerom… »
Sastali se Vučić i Lajčak u Beogradu

Sastali se Vučić i Lajčak u Beogradu

Beta 12.05.2023
Specijalni predstavnik Evropske unije (EU) za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak sastao se danas u Beogradu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem. Lajčak je došao u Beograd iz Prištine, gde je razgovarao sa kosovskim premijerom… »
Lajčak: Zabrinut sam zbog onog što sam čuo na severu Kosova

Lajčak: Zabrinut sam zbog onog što sam čuo na severu Kosova

Vesti online 12.05.2023
Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak kaže da ga je zabrinulo ono što je čuo tokom posete severu Kosova i Metohije i poručio da je potrebno izbeći svaku mogućnost eskalacije i u potpunosti se fokusirati na… »
Sastali se Vučić i Lajčak u Beogradu

Sastali se Vučić i Lajčak u Beogradu

Radio sto plus 12.05.2023
Lajčak je došao u Beograd iz Prištine, gde je razgovarao sa kosovskim premijerom Aljbinom Kurtijem (Albin) i šefom kosovskog pregovaračkog tima Besnikom Bisljimijem, o procesu normalizacije odnosa i narednim koracima posle sastanka lidera Kosova i… »
Lajčak zabrinut zbog onoga što je čuo na severu Kosova

Lajčak zabrinut zbog onoga što je čuo na severu Kosova

N1 Info 12.05.2023
Specijalni predstavnik Evropske unije za dijalog Srbije i Kosova Miroslav Lajčak objavio je posle jučerašnje posete Prištini i Kosovskoj Mitrovici da ga ja zabrinulo ono što je čuo na severu. „Bilo mi je važno da ponovo posetim sever Kosova i… »
Zašto je Lajčak zabrinut nakon sastanka sa Srpskom listom, Arsenijevićem i Jablanovićem u Kosovskoj Mitrovici?

Zašto je Lajčak zabrinut nakon sastanka sa Srpskom listom, Arsenijevićem i Jablanovićem u Kosovskoj Mitrovici?

Danas 12.05.2023
Nakon sastanka sa predstavnicima medija i civilnog sektora u Evropskoj kući u severnom delu Kosovske Mitrovice, izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine, Miroslav Lajčak, razgovarao je i sa političarima sa Severa Kosova. „Niko od Srba na Severu… »
Lajčak: Zabrinulo me je ono što sam čuo na severu KiM

Lajčak: Zabrinulo me je ono što sam čuo na severu KiM

Dnevnik 12.05.2023
BEOGRAD: Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak kaže da ga je zabrinulo ono što je čuo tokom posete severu Kosova i Metohije i poručio da je potrebno izbeći svaku mogućnost eskalacije i u potpunosti se fokusirati na… »
Lajčak: Zabrinut sam onim što sam čuo na severu KiM

Lajčak: Zabrinut sam onim što sam čuo na severu KiM

Blic 12.05.2023
Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak kaže da ga je zabrinulo ono što je čuo tokom posete severu Kosova i Metohije i poručio da je potrebno izbeći svaku mogućnost eskalacije i u potpunosti se fokusirati na… »
Lajčak: Zabrinut onim što sam čuo na severu KiM

Lajčak: Zabrinut onim što sam čuo na severu KiM

Telegraf 12.05.2023
Predstavnici Srpske liste razgovarali su sinoć u Kosovskoj Mitrovici sa Lajčakom o političko-bezbednosnoj situaciji na prostoru KiM i tom prilikom preneli zabrinutost građana. Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak… »

Vesti dana »