Povezane vesti

Velika akcija policije: Potisnuli demonstrante koji su pokušali upad u gradsku skupštinu, protest se rasuo! Opozicija traži…

Velika akcija policije: Potisnuli demonstrante koji su pokušali upad u gradsku skupštinu, protest se rasuo! Opozicija traži…

Blic 24.12.2023
Večeras je održan protest pristalica liste "Srbija protiv nasilja" ispred sedišta Republičke izborne komisije (RIK). Zahtev okupljenih bio je poništavanje izbora i raspisivanje novih, zbog navodne izborne krađe glasova. Nakon što su lideri… »
'Država dovoljno jaka da odbrani Beograd', izjavio Vučić povodom protesta

'Država dovoljno jaka da odbrani Beograd', izjavio Vučić povodom protesta

Slobodna Evropa 24.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je tokom opozicionog protesta ispred Skupštine Beograda 24. decembra teško povređeno dvoje policajaca, a više njih lakše, kao i da je uhapšeno više od 35 učesnika protesta, koje je nazvao… »
Vučić odbija ispuniti zahtjeve demonstranata

Vučić odbija ispuniti zahtjeve demonstranata

Al Jazeera 24.12.2023
Al Jazeerin Dušan Hadži Nikolić nalazi se između zgrade Predsjedništva Srbije i gradske skupštine u Beogradu, koje su udaljene stotinjak metara. Demonstranti u Beogradu pokušavaju ući u zgradu gradske skupštine. Prema njima je bačen suzavac… »
Završen protest, u jurišu policije povređeno više ljudi, među njima i novinar Nova.rs: Vučić tvrdi da je sve pripremano…

Završen protest, u jurišu policije povređeno više ljudi, među njima i novinar Nova.rs: Vučić tvrdi da je sve pripremano…

Nova 24.12.2023
Večeras u Beogradu održan je još jedan protest opozicije zbog izborne krađe. Ovog puta građani su se zajedno sa predstavnicima opozicije uputili do Skupštine grada gde su ih sačekale velike policijske snage. Nakon nekoliko sati provedenih ispred… »
Vladimir Obradović: Ovo je neka vrsta okupacije, tražili smo pregovarački tim

Vladimir Obradović: Ovo je neka vrsta okupacije, tražili smo pregovarački tim

N1 Info 24.12.2023
Dali smo predlog da Vlada pošalje neki pregovarački tim da razgovara sa građanima kako bi se ova izborna kriza prevazišla, rekao je Vladimir Obradović, koji je na izborima bio kandidat za gradonačelnika ispred Srbije protiv nasilja. On je rekao da… »
VIDEO Uhapšene građane policija vodi – u Skupštinu

VIDEO Uhapšene građane policija vodi – u Skupštinu

Nova 24.12.2023
Kako javljaju reporteri Nova.rs, velike policijske snage krenule su na građane. Oni su potisnuli građane koji su se našli kod Skupštine grada Beograda. Jedan deo policije pozicioniran je u ulici Dragoslava Jovanovića. Uhapšene demontrante, kao što… »
Vladimir Obradović: Ovo je neka vrsta okupacije, tražili smo pregovarački tim

Vladimir Obradović: Ovo je neka vrsta okupacije, tražili smo pregovarački tim

Novi magazin 24.12.2023
Dali smo predlog da Vlada pošalje neki pregovarački tim da razgovara sa građanima kako bi se ova izborna kriza prevazišla, rekao je Vladimir Obradović, koji je na izborima bio kandidat za gradonačelnika ispred Srbije protiv nasilja. On je rekao da… »
Novaković: Neka hapsi, to je najmanji problem, nećemo ustuknuti pred Vučićem

Novaković: Neka hapsi, to je najmanji problem, nećemo ustuknuti pred Vučićem

N1 Info 24.12.2023
Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije izjavio je da kada ne postoje pravo i institucije, "narod ima pravo na pobunu da odbrani dostojanstvo". Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras, reagujući na proteste ispred Skupštine grada… »
(VIDEO) Vučić: Nikakva revolucija nije u toku, izgrednici će biti privedeni pravdi

(VIDEO) Vučić: Nikakva revolucija nije u toku, izgrednici će biti privedeni pravdi

N1 Info 24.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras, reagujući na proteste ispred Skupštine grada Beograda i RIK-a, da "nikakva revolucija nije u toku u Beogradu". „Ništa od toga im neće poći za rukom, a mi moramo da se trudimo na mirnom… »
Radosavljević: Opasna situacija u Srbiji

Radosavljević: Opasna situacija u Srbiji

Al Jazeera 24.12.2023
Demonstranti u Beogradu pokušali su u nedjelju navečer ući u zgradu Gradske skupštine. Prema demonstrantima je bačen suzavac, nakon što je razbijeno staklo na vratima Skupštine. Sedmi je dan kako se održavaju protesti u glavnom gradu Srbije, zbog… »
Tepić: Policija mi pola sata nije dozvoljavala da se vratim u RIK po lek

Tepić: Policija mi pola sata nije dozvoljavala da se vratim u RIK po lek

Beta 24.12.2023
Nosilac liste "Srbija protiv nasilja" Marinika Tepić, koja sedam dana štrajkuje glađu u zgradi stare Skupštine gde se nalazi sedište Republičke izborne komisije (RIK) izjavila je večeras da joj policija pola sata nije dozvolila da se vrati u tu… »
Pogledajte koliko je ljudi zaista bilo ispred skupštine (nije 2.490)

Pogledajte koliko je ljudi zaista bilo ispred skupštine (nije 2.490)

Nova 24.12.2023
Računicu predsednika Srbije Aleksandra Vučića o tome koliko se ljudi večeras okupilo na protestu ispred RIK-a i Skupštine grada ponovo su demantovali snimci iz drona. Gubašev dron pic.twitter.com/jGlnU837CG — Daniel Bukumirovic (@bukumir) December… »
Mariniku Tepić držali ispred vrata RIK-a pola sata: „Policija mi nije dala da uđem po lek“

Mariniku Tepić držali ispred vrata RIK-a pola sata: „Policija mi nije dala da uđem po lek“

Nova 24.12.2023
Poslanica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić već sedam dana štrajkuje glađu, izjavila je da joj policija nije dala pola sata da uđe po lek u zgradu RIK-a nakon što se obratila na večerašnjim protestima. Ona se večeras obratila građanima… »
Vučić: Ne brinite, nikakva revolucija nije u toku; Siledžije i nasilnici će biti uhapšeni

Vučić: Ne brinite, nikakva revolucija nije u toku; Siledžije i nasilnici će biti uhapšeni

Sputnik 24.12.2023
"Građani Srbije, ne brinite, iako su scene dramatične jer mi volimo svoj grad i ne volimo da ga neko ruši, ne brinite, nikakva revolucija nije u toku", rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić komentarišući pokušaj nasilnog upada u Skupštinu… »
Marinković: Vrh države je taj koji urušava ustavni poredak, Vučić demantuje sam sebe

Marinković: Vrh države je taj koji urušava ustavni poredak, Vučić demantuje sam sebe

N1 Info 24.12.2023
Univerzitetski profesor Tanasije Marinković, član RIK-a, izjavio je da protest ispred Skupštine grada nije revolucija i da urušavanje ustavnog poretka dolazi upravo sa vrha države. Naveo je i da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić ranije danas… »
Demonstranti u Beogradu pokušavaju ući u Gradsku skupštinu

Demonstranti u Beogradu pokušavaju ući u Gradsku skupštinu

Al Jazeera 24.12.2023
Demonstranti u Beogradu pokušavaju ući u zgradu Gradske skupštine. Prema njima je bačen suzavac, nakon što je razbijeno staklo na vratima Skupštine.… »
"Država je jaka, revolucija nije u toku!" Vučić o sukobu demonstranata i žandarmerije ispred Skupštine Beograda (foto)

"Država je jaka, revolucija nije u toku!" Vučić o sukobu demonstranata i žandarmerije ispred Skupštine Beograda (foto)

Mondo 24.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti povodom incidenata na protestu liste "Srbija protiv nasilja" ispred zgrade Republičke izborne komisije (RIK) i Skupštine grada Beograda. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti… »
Nikakve revolucije neće biti, mi nismo navikli da nam neko ruši kuću Predsednik Vučić o divljanju ispred Skupštine

Nikakve revolucije neće biti, mi nismo navikli da nam neko ruši kuću Predsednik Vučić o divljanju ispred Skupštine

Alo 24.12.2023
Predsednik Srbije Aleksndar Vučić istakao je da nikakva revolucija nije u toku, ništa od toga im neće poći za rukom. - Ne brinite građani Srbije. Iako su scene dramatične, mi volimo svoju zemlju i grad, nismo navikli da nam neko ruši kuću… »
Tepić: Policija mi nije dala da uđem po lek, pola sata okretali glavu

Tepić: Policija mi nije dala da uđem po lek, pola sata okretali glavu

N1 Info 24.12.2023
Poslanica SSP Marinika Tepić, koja već danima štrajkuje glađu, izjavila je da joj policija nije dala pola sata da uđe po lek u zgradu RIK-a nakon što se obratila demonstrantima. Podsetimo, ona štrajkuje glađu već sedam dana i boravi u zgradi RIK… »
Tepić: Policija mi nije dala da uđem po lek, pola sata okretali glavu

Tepić: Policija mi nije dala da uđem po lek, pola sata okretali glavu

Nedeljnik 24.12.2023
Poslanica SSP Marinika Tepić, koja već danima štrajkuje glađu, izjavila je da joj policija nije dala pola sata da uđe po lek u zgradu RIK-a nakon što se obratila demonstrantima, N1. „Potpuno je neverovatno i sramotno što me je kao narodnu… »
Građani, iako su scene dramatične, ne brinite

Građani, iako su scene dramatične, ne brinite

Glas Zapadne Srbije 24.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se povodom pokušaja nasilnog upada u Skupštinu grada Beograda predstavnika liste Srbija protiv nasilja. - Želim da vam kažem da ne brinete, građani. Scene su dramatične, ali mi smo navikli da nam neko… »
Vučić: Građani ne treba da brinu, nikakva revolucija nije u toku

Vučić: Građani ne treba da brinu, nikakva revolucija nije u toku

RTK 24.12.2023
Pristalice koalicije „Srbija protiv nasilja“ (SPN) koji protestuju večeras na poziv predstavnika koalicije napravili su prsten oko zgrade Skupštine grada Beograda i pokušavaju da probiju unutra. Ispred ulaza došlo je do guranja, a polomljena su i… »
Opozicija pokušava da nasilno uđe u Skupštinu grada Beograda, polomljena vrata

Opozicija pokušava da nasilno uđe u Skupštinu grada Beograda, polomljena vrata

Glas Zapadne Srbije 24.12.2023
Poslanici sa liste Srbija protiv nasilja pokušali su oko 19 sati da uđu u zgradu Skupštine grada, ali su im vrata bila zaključana. Razbili su staklo na ulaznim vratima. Okupljeni na protestu ispred RIK-a, posle obraćanja lidera liste "Srbija protiv… »
Haos ispred Skupštine Grada, policija čeka unutra

Haos ispred Skupštine Grada, policija čeka unutra

Vreme 24.12.2023
Napeto je ispred Skupštine grada, gde masa ljudi predvođena opozicionim poslanicima pokušava da prodre unutra. Kako kažu – kako bi se obratili građanima sa balkona. Razbijeno je staklo na ulaznim vratima, u zgradi je žandarmerija pod punom… »
Vučić: Nikakva revolucija nije u toku

Vučić: Nikakva revolucija nije u toku

Vesti online 24.12.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras, reagujući na proteste ispred Skupštine grada Beograda i RIK-a, da “nikakva revolucija nije u toku u Beogradu”. – Ništa od toga im neće poći za rukom, a mi moramo da se trudimo da mirnom… »
Protest opozicije ispred RIK-a: Okupljeni pokušavaju da uđu u zgradu Skupštine, policija bacila biber sprej (FOTO)

Protest opozicije ispred RIK-a: Okupljeni pokušavaju da uđu u zgradu Skupštine, policija bacila biber sprej (FOTO)

Moj Novi Sad 24.12.2023
Pristalice koalicije "Srbija protiv nasilja" (SPN) koji protestuju večeras na poziv predstavnika koalicije napravili su prsten oko zgrade Skupštine grada Beograda i pokušavaju da probiju unutra. Ispred ulaza došlo je do guranja, a polomljena su i… »
Vučić: Nema nikakve revolucije u Beogradu, država spremna da uhapsi izgrednike

Vučić: Nema nikakve revolucije u Beogradu, država spremna da uhapsi izgrednike

Radio sto plus 24.12.2023
“Scene su dramatične, jer mi nismo navikli da nam neko lomi prozore i kući. Ali nikakva revolucija nije u toku i ništa od toga im neće poći za rukom. Trudimo se da laganom reakcijom ne povredimo nekog od slučajnih demonstranata”, rekao je… »
Tepić: Policija mi nije dala da uđem po lek, pola sata okretali glavu

Tepić: Policija mi nije dala da uđem po lek, pola sata okretali glavu

Novi magazin 24.12.2023
Poslanica SSP Marinika Tepić, koja već danima štrajkuje glađu, izjavila je da joj policija nije dala pola sata da uđe po lek u zgradu RIK-a nakon što se obratila demonstrantima. Podsetimo, ona štrajkuje glađu već sedam dana i boravi u zgradi RIK… »
Policija isprskala suzavcem nekoliko predstavnika liste ‘Srbija protiv nasilja’

Policija isprskala suzavcem nekoliko predstavnika liste ‘Srbija protiv nasilja’

Radio sto plus 24.12.2023
Kako javlja reporter agencije Beta, u Skupštinu su mirno pokušali da uđu Vladimir Obradović, Aleksandar Jovanović Ćuta i Borislav Novaković. Građani već nekoliko sati protestuju ispred Skupštine grada Beograda, na kojoj su porazbijali stakla na… »
Izbio fizički sukob učesnika skupa Kamera zabeležila nemilu scenu ispred Gradske skupštine (video)

Izbio fizički sukob učesnika skupa Kamera zabeležila nemilu scenu ispred Gradske skupštine (video)

Alo 24.12.2023
Oko 20 časova, došlo je do manjeg fizičkog sukoba između učesnika skupa "Srbija protiv nasilja". Konkretno, demonstranti su ispred vrata izgurali lice (maslinasto zelena jakna), koje je pokušalo da ih odvrati od nasilnog upada u Gradsku skupštinu… »
Darko Glišić - građani žele nastavak razvoja i napretka naše zemlje

Darko Glišić - građani žele nastavak razvoja i napretka naše zemlje

Glas Zapadne Srbije 24.12.2023
Lista „Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane“ odnela je pobedu na svim nivoima izbora održanim 17. decembra - najubedljiviju na parlamentarnim, gde ima dvostruko veći procenat od drugoplasirane koalicije, na pokrajinskim i lokalnim, među… »

Vesti dana »