Povezane vesti

Tuga u duboni i Malom Orašju: Porodice i prijatelji ubijenih ujedinjenji u bolu! Cveće položili roditelji dece ubijene u…

Tuga u duboni i Malom Orašju: Porodice i prijatelji ubijenih ujedinjenji u bolu! Cveće položili roditelji dece ubijene u…

Kurir pre 14 dana
U mestu Malo Orašje kod spomenika na kom su pre tačno godinu dana ubijena šestorica mladića Petar Mitrović, Nemanja Stevanović, Lazar Milovanović, Marko Mitrović, Aleksandar Milovanović i Nikola Milić, njihove porodice, prijatelji i drugi… »
Bili su divni, nasmejani momci! Imali snove, planove Film posvećen ubijenima u Orašju kida dušu: Roditelji u suzama pričali…

Bili su divni, nasmejani momci! Imali snove, planove Film posvećen ubijenima u Orašju kida dušu: Roditelji u suzama pričali…

Kurir pre 14 dana
U Malom Orašju, kod spomenika gde su kobne večeri 4. maja prošle godine ubijena šestorica mladića, prikazane su fotografije mladića dok su njihovi braća i sestre i prijatelji recitovali pesme u njihovu čast. Dok su na video-bimu prikazivane… »
Na minut zatamnjeni TV ekrani, u znak sećanja na žrtve zločina u Duboni i Malom Orašju

Na minut zatamnjeni TV ekrani, u znak sećanja na žrtve zločina u Duboni i Malom Orašju

Politika pre 14 dana
Na poziv Regulatornog tela za elektronske medije, televizijske stanice u Srbiji su večeras u 22.32 sati zatamnili ekrane i minutom tišine odali poštu žrtvama zločina koji se dogodilo 4. maja prošle godine u selima Dubona i Malo Orašje kod… »
Dubona i Malo Orašje u suzama: Očevi ubijenih devojčica u "Ribnikaru" i prijatelji stradalih kod Mladenovca zaigrali u meču…

Dubona i Malo Orašje u suzama: Očevi ubijenih devojčica u "Ribnikaru" i prijatelji stradalih kod Mladenovca zaigrali u meču…

Blic pre 14 dana
U selima Dubona i Malo Orašje danas se obeležava prva godišnjica nezapamćenog masakra u kojem je nastradalo devetoro mladih ljudi. U njihovu čast danas će u spomen području Ravni gaj biti emitovan dokumentarac: "Nebeska družina", a omladinci… »
Poverenica o godišnjicama masovnih ubistava: Dani koji predstavljaju društvenu prekretnicu

Poverenica o godišnjicama masovnih ubistava: Dani koji predstavljaju društvenu prekretnicu

Politika pre 14 dana
Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković ocenila je da su 3. i 4. maj 2023. godine, kada je u beogradskoj Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar” i u selima Malo Orašje i Dubona kod Mladenovca ubijeno 19 osoba, mahom dece i mladih, dani… »
"Kad vidim majku da kod spomenika kuka i znam da kad treba da krene kući vratila se ne bi..." Potresno pismo sestre ubijenog…

"Kad vidim majku da kod spomenika kuka i znam da kad treba da krene kući vratila se ne bi..." Potresno pismo sestre ubijenog…

Kurir pre 14 dana
Nakon nezapamćene tragedije u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", samo 40 sati kasnije u selima kod Mladenovca i Smedereva, 4. maja pre godinu dana, dogodio se još jedan masakr u kojem je stradalo 9 i ranjeno 12 ljudi. Tuga ne jenjava, a bol je sve… »
Dubona i Malo Orašje čekaju istinu i pravdu

Dubona i Malo Orašje čekaju istinu i pravdu

Politika pre 14 dana
Nastojaćemo da dokažemo sve navode optužnice kako bi optuženi Uroš Blažić i njegov otac bili osuđeni na maksimalne kazne zatvora, kaže tužilac Ivan Konatar. Dubona i Malo Orašje godinu dana okovani su bolom i velikom teskobom. Strašan zločin… »
Vučević: Srbija nikada neće prežaliti ubijene u Duboni i Malom Orašju

Vučević: Srbija nikada neće prežaliti ubijene u Duboni i Malom Orašju

Politika pre 14 dana
Predsednik Vlade Miloš Vučević položio je cveće zajedno sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem na mesta masovnih ubistva u Duboni i Malom Orašju i tom prilikom je poručio da Srbija nikada neće zaboraviti ubijene u tom masakru, koji se… »
U Orašju program sećanja posvećen žrtvama masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni

U Orašju program sećanja posvećen žrtvama masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni

Politika pre 14 dana
Pre samog programa sećanja, porodice žrtava, njihovi prijatelji i ostali građani palili su sveće i polagali cveće na mestu na kom je stradalo šest od ukupno devet žrtava ovog zločina. Jednominutnim oglašavanjem sirena, recitalom posvećenom… »
Na minut zatamnjeni TV ekrani, u znak sećanja na žrtve zločina u Duboni i Malom Orašju

Na minut zatamnjeni TV ekrani, u znak sećanja na žrtve zločina u Duboni i Malom Orašju

Danas pre 14 dana
Na poziv Regulatornog tela za elektronske medije, televizijske stanice u Srbiji su večeras u 22.32 sati zatamnili ekrane i minutom tišine odali poštu žrtvama zločina koji se dogodilo 4. maja prošle godine u selima Dubona i Malo Orašje kod… »
Godinu dana od masakra u Duboni i Malom Orašju

Godinu dana od masakra u Duboni i Malom Orašju

Slobodna Evropa pre 14 dana
U subotu, 4. maja, navršava se godinu dana od masovnog ubistva u selima Malo Orašje i Dubona kada je U.B. (21) ubio devetoro i ranio trinaestoro ljudi. Najmlađa žrtva imala je 14, a najstarija 25 godina. Masovno ubistvo počinjeno je dan nakon… »
Monstrum uroš blažić počinio stravičan masakr tačno pre godinu dana Rafal ugasio 9 mladih života u Duboni i Malom…

Monstrum uroš blažić počinio stravičan masakr tačno pre godinu dana Rafal ugasio 9 mladih života u Duboni i Malom…

Dnevnik pre 14 dana
BEOGRAD: Nešto manje od 40 sati nakon nezapamćene tragedije u centru Beograda u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", 60 kilometara dalje, u selima kod Mladenovca i Smedereva, 4. maja pre godinu dana, dogodio se još jedan masakr u kojem je stradalo… »
Vučić položio cveće u spomen-parku u Malom Orašju Kao roditelj, osećam ogroman bol zbog izgubljenih života i delim…

Vučić položio cveće u spomen-parku u Malom Orašju Kao roditelj, osećam ogroman bol zbog izgubljenih života i delim…

Dnevnik pre 14 dana
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić i predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević položili su cveće u spomen-parku u Malom Orašju na mestu ubistva Nemanje Stevanovića, Lazara Milovanovića, Marka Mitrovića, Aleksandra Milovanovića, Nikole… »
Vučić: Kao roditelj, osećam ogroman bol zbog izgubljenih života Vučević: Srbija vas, deco, nikad neće prežaliti…

Vučić: Kao roditelj, osećam ogroman bol zbog izgubljenih života Vučević: Srbija vas, deco, nikad neće prežaliti…

Dnevnik pre 14 dana
Predsednik i premijer Srbije Aleksandar Vučić i Miloš Vučević odali su počast ubijenima u masakru u selima kraj Mladenovca, na godišnjicu stradanja. Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić i predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević položili… »
Suze u Malom Orašju i Duboni i roditelji dece iz Ribnikara položili cveće, reči oproštaja kidaju dušu (foto)

Suze u Malom Orašju i Duboni i roditelji dece iz Ribnikara položili cveće, reči oproštaja kidaju dušu (foto)

Dnevnik pre 14 dana
MALO ORAŠJE: Jednominutnim oglašavanjem sirena, recitalom posvećenom ubijenima i govorima o nastradalima iz njihovog privatnog života počeo je program posvećen nevinim žrtvama masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni. Očekuje se i prikazivanje… »
"Umrlo je sve u meni...": Sestra ubijenog Dalibora u suzama bratu posvetila pesmu! Reči porodice ubijenih u Malom Orašju su…

"Umrlo je sve u meni...": Sestra ubijenog Dalibora u suzama bratu posvetila pesmu! Reči porodice ubijenih u Malom Orašju su…

Dnevnik pre 14 dana
Nakon što je emitovan film "Nebeska družina", na binu se popela Daliborova sestra, koja je, jedva suzdržavajući suze, izrecitovala pesmu koju je posvetila bratu. Suzana Ranković, sestra Dalibora Todorovića, koji je 4. maja 2023. godine ubijen u… »
Urošu Blažiću i njegovom ocu preti ista kazna: Zločin opisao do detalja, Radiša govorio da nije znao za oružje

Urošu Blažiću i njegovom ocu preti ista kazna: Zločin opisao do detalja, Radiša govorio da nije znao za oružje

Telegraf pre 14 dana
Optužnica protiv Uroša Blažića i njegovog oca podignuta je 18. oktobra, a potvrđena 19. marta. Sudski proces počeće 23. maja. Uroš Blažić je pre godinu dana u selima Dubona i Malo Orašje počinio masovno ubistvo, kada je života lišio devet, a… »
Suze u Malom Orašju i Duboni: Cveće položili i roditelji dece iz Ribnikara, stihovi najmilijih kidali dušu

Suze u Malom Orašju i Duboni: Cveće položili i roditelji dece iz Ribnikara, stihovi najmilijih kidali dušu

Telegraf pre 14 dana
U masovnom ubistvu u Duboni i Malom Orašju, selima kod Mladenovca i Smedereva, na današnji dan pre godinu dana stradalo je devetoro i ranjeno 12 mladih ljudi. U Duboni i Malom Orašju, selima kod Mladenovca i Smedereva, na današnji dan pre godinu dana… »
Partizan i Zvezda igrali za nastradale anđele: Igor Duljaj nastupio za tim Ribnikara

Partizan i Zvezda igrali za nastradale anđele: Igor Duljaj nastupio za tim Ribnikara

Telegraf pre 14 dana
Memorijalni turnir u Malom Orašju, prikupljeno više od 1,2 miliona dinara. U prisustvu porodica nastradalih u Duboni i Malom Orašju, delegacija fudbalskih klubova Crvena zvezda i Partizan i stotina gledalaca počeo je memorijalni turnir u malom fudbalu… »
Na minut zatamnjeni TV ekrani u znak sećanja na žrtve zločina u Duboni i Malom Orašju

Na minut zatamnjeni TV ekrani u znak sećanja na žrtve zločina u Duboni i Malom Orašju

Insajder pre 13 dana
Na poziv Regulatornog tela za elektronske medije, televizijske stanice u Srbiji su večeras u 22.32 sati zatamnili ekrane i minutom tišine odali poštu žrtvama zločina koji se dogodilo 4. maja prošle godine u selima Dubona i Malo Orašje kod… »
Godišnjica masovnog ubistva – sećanje na mlade ubijene u Malom Orašju i Duboni, cveće položili i roditelji dece ubijene…

Godišnjica masovnog ubistva – sećanje na mlade ubijene u Malom Orašju i Duboni, cveće položili i roditelji dece ubijene…

RTS pre 13 dana
U masovnom ubistvu u Duboni i Malom Orašju, selima kod Mladenovca i Smedereva, na današnji dan pre godinu dana stradalo je devetoro i ranjeno 12 mladih ljudi. Uroš Blažić, optužen za teško ubistvo, čeka suđenje u pritvoru. Pripremno ročište… »
„Na današnji dan prošle godine, posle šoka od prethodnog dana, stigao je novi“

„Na današnji dan prošle godine, posle šoka od prethodnog dana, stigao je novi“

Nova pre 13 dana
"Na današnji dan prošle godine, posle šoka od prethodnog dana, stigao je novi. U Duboni i Malom Orašju 4. maja ubijeni su Nikola Milić (14), Aleksandar Milovanović (17), Marko Mitrović (17), Kristina (18) i Milan Panić (22), Lazar Milovanović… »
Obeležene godišnjice masovnih ubistava u Srbiji

Obeležene godišnjice masovnih ubistava u Srbiji

Vreme pre 13 dana
U spomen-području „Ravni Gaj" u Malom Orašju održan je komemorativni skup gde je obeležena godišnjica masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni, a skupu su prisustvovali i roditelji stradalih đaka iz beogradske Osnovne škole „Vladislav… »
"Tata, dođi po mene, umirem" Nemanjin otac dobio stravičan poziv u 22.36 sati! Blažić je već pucao u Malom Orašju

"Tata, dođi po mene, umirem" Nemanjin otac dobio stravičan poziv u 22.36 sati! Blažić je već pucao u Malom Orašju

Kurir pre 13 dana
Dvadesetogodišnji Nemanja Ilić ranjen je kada je Uroš Blažić pucao na okupljene mlade u spomen parku u selu Malo Orašje. Kritične noći pozvao je oca na telefon i rekao: "Tata, dođi po mene, umirem". Njegov otac svedočio je u tužilaštvu, gde je… »
"Tata, dođi po mene, umirem!" Nemanja uputio stravičan poziv ocu tokom masakra kod Mladenovca

"Tata, dođi po mene, umirem!" Nemanja uputio stravičan poziv ocu tokom masakra kod Mladenovca

Mondo pre 13 dana
Nemanja Ilić jedan je od ranjenih u masakru kod Mladenovca. Nemanja Ilić jedan je od ranjenih u masakru kod Mladenovca. Nemanja Ilić (20) ranjen je u masakru kod Mladenovca, kod sela Malo Orašje i Dubona, 4. maja 2023. godine. Te kobne večeri pozvao… »
"Tata, dođi po mene, umirem": Nemanjin otac dobio stravičan poziv nakon što je Blažić pucao u Malom Orašju

"Tata, dođi po mene, umirem": Nemanjin otac dobio stravičan poziv nakon što je Blažić pucao u Malom Orašju

Telegraf pre 13 dana
Nemanja Ilić višestruko je ranjen kada je Uroš Blažić 4. maja zapucao u spomen parku u Malom Orašju. Dvadesetogodišnji Nemanja Ilić ranjen je kada je Uroš Blažić pucao na okupljene mlade u spomen parku u selu Malo Orašje. Kritične noći… »
"Majke su izgubile decu, mi ostale se trudimo da sačuvamo život svojoj" Milana o borbi za ćerku ranjenu u masakru kod…

"Majke su izgubile decu, mi ostale se trudimo da sačuvamo život svojoj" Milana o borbi za ćerku ranjenu u masakru kod…

Kurir pre 13 dana
Majka teško ranjene devojke kaže da nema kazne koja bi mogla da ublaži bol zbog onoga što se dogodilo 4. maja i zbog toga kako sada žive. Milana Mitrović, majka Andrijane Mitrović (18) iz Malog Orašja kod Smedereva koja je teško povređena 4… »
"Oni sada žive kroz nas, a mi za njih" Potresni prizori na pomenu žrtvama masakra kod Mladenovca

"Oni sada žive kroz nas, a mi za njih" Potresni prizori na pomenu žrtvama masakra kod Mladenovca

Kurir pre 13 dana
U Malom Orašju, na mestu gde su ubijena šestorica mladića, danas je u njihovu čast prikazan film koji su u suzama gledale njihove porodice, prijatelji i drugi meštani. Više od 100 ljudi došlo je da ponovo oda počast ubijenin momcima, kao i za… »
"Tog dana sam te pozvala kasno, tad je već bio kraj": Potresno pismo sestre ubijenog Dalibora na godišnjicu masakra kod…

"Tog dana sam te pozvala kasno, tad je već bio kraj": Potresno pismo sestre ubijenog Dalibora na godišnjicu masakra kod…

Blic pre 13 dana
Suzana Ranković, sestra Dalibora Todorovića Dače (24), koji je jedan od devetoro ubijenih mladih ljudi u masakru kod Mladenovca 4. maja 2023, danas je, na godišnjicu svirepog zločina, pročitala potresno pismo, koje je posvetila svom pokojnom bratu… »
Preživela masakr kod Mladenovca Andrijana 5 meseci bila u bolnici, ubijeni joj prijatelji i braća ostala mi je samo borba za…

Preživela masakr kod Mladenovca Andrijana 5 meseci bila u bolnici, ubijeni joj prijatelji i braća ostala mi je samo borba za…

Kurir pre 13 dana
Ova hrabra devojka je sa nepunih 18 godina doživela nezapamćenu tragediju, a na godišnjicu krvavog pira u selima Malo Orašje i Dubona otvorila je dušu za Kurir. Pre 4. maja 2023. imala sam život pun druženja, ljubavi, snova, želja i život bez… »
Lep gest! Zvezda odala počast žrtvama masakra u Duboni i Malom Orašju

Lep gest! Zvezda odala počast žrtvama masakra u Duboni i Malom Orašju

Kurir pre 13 dana
U subotu četvrtog maja je u Malom Orašju održan turnir u čast preminulih žrtava, koje su pre godinu dana tragično izgubile život u masovnim ubistvima, u selima mladenovačke i smederevske opštine, kao i u Osnovnoj školi “Vladislav Ribnikar”… »
"Decu sam poznao po patikama, bili su pokriveni ćebetom": Izjave roditelja ubijenih u masakru kod Mladenovca

"Decu sam poznao po patikama, bili su pokriveni ćebetom": Izjave roditelja ubijenih u masakru kod Mladenovca

Telegraf pre 13 dana
U tužilaštvu je svedočila i Kristina Panić, majka dvoje ubijenih, koja je rekla da ima potrebu da da iskaz u svojstvu oštećene. Rekla je da "smatra da je to što je Blažić uradio strašno" i da je kazna koja njemu preti, a za koju je čula da je u… »
BLOG Ravni gaj postao „Mali raj“: Obeležena godišnjica masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni

BLOG Ravni gaj postao „Mali raj“: Obeležena godišnjica masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni

N1 Info pre 13 dana
Godinu dana prošlo je od masovnog ubistva u selima Malo Orašje i Dubona kada je tada 21-ogodišnji Uroš Blažić ubio devetoro i ranio trinaestoro ljudi. Najmlađa žrtva bio je četrnaestogodišnji Nikola, a najstarija dvadesetpetogodišnji Petar… »
Tuga u selima Malo Orašje i Dubona na godišnjicu masakra

Tuga u selima Malo Orašje i Dubona na godišnjicu masakra

Al Jazeera pre 13 dana
Na današnji dan prošle godine u selima Malo Orašje i Dubona u Srbiji tada dvadesetogodišnjak usmrtio je devet i ranio 12 osoba. U Malom Orašju je organiziran komemorativni program za žrtve masovnog ubojstva, koje se dogodilo dan nakon masakra u… »
"Još jedna krvava bajka na surovom Balkanu" Potresan govor nastavnice ubijenih mladića: Dve rečenice ću pamtiti dok sam…

"Još jedna krvava bajka na surovom Balkanu" Potresan govor nastavnice ubijenih mladića: Dve rečenice ću pamtiti dok sam…

Kurir pre 13 dana
Danas se obeležava godišnjica stravičnog zločina u selima kod Mladenovca, a u okviru komemorativnog skupa, potresan govor održala je Ivana Bošković, nastavnica petorice mladića iz Malog Orašja. Kako je rekla, nikada neće zaboraviti roditelje… »
"Društvo ti često dolazi, niko te nije zaboravio" Pismo sestre ubijenog Dače u masakru kod Mladenovca

"Društvo ti često dolazi, niko te nije zaboravio" Pismo sestre ubijenog Dače u masakru kod Mladenovca

Mondo pre 13 dana
Majka i sestra stradalog Dalibora Todorovića u masakru u Duboni oprostile su se od njega pismom na godišnjicu strašnog zločina. Majka i sestra stradalog Dalibora Todorovića u masakru u Duboni oprostile su se od njega pismom na godišnjicu strašnog… »
Godina tuge i boli u Malom Orašju i Duboni

Godina tuge i boli u Malom Orašju i Duboni

Al Jazeera pre 13 dana
Na ovaj dan prošle godine u selima Malo Orašje i Dubona u Srbiji – tada 20-godišnjak – ubio je devet i ranio 12 osoba. U Malom Orašju organiziran je komemorativni program za žrtve masovnog ubistva, koje se dogodilo dan nakon masakra u osnovnoj… »
Obeležena godišnjica masakra u Duboni i Malom Orašju; Zapaljene baklje: "Za sve one koji više nisu tu"

Obeležena godišnjica masakra u Duboni i Malom Orašju; Zapaljene baklje: "Za sve one koji više nisu tu"

B92 pre 13 dana
Nešto manje od 40 sati nakon nezapamćene tragedije u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", u selima kod Mladenovca i Smedereva, 4. maja pre godinu dana, dogodio se još jedan masakr u kojem je stradalo 9 i ranjeno 12 ljudi. Dve žrtve bile su maloletne… »
Godišnjica majskih tragedija: Da li je Srbija bezbednija u odnosu na 2023. godinu?

Godišnjica majskih tragedija: Da li je Srbija bezbednija u odnosu na 2023. godinu?

Radio 021 pre 13 dana
Drugi dan za redom, Srbija se priseća strašnih zločina koji su učinjeni prošlog maja. U noći između 4. i 5. maja U.B. (22) ubio je šestoro mladih ljudi u Malom Orašju, a još troje u susednom selu Dubona. Ranjeno je 13 mladih. Srbija godinu dana… »
Vučić položio cveće na mestu ubistva mladih u selu Dubona

Vučić položio cveće na mestu ubistva mladih u selu Dubona

Politika pre 13 dana
Kuće ugašene i zavijene u crno, delo su zla koje nije znalo ni za milost, ni za stid, ni za ljubav. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić položio je cveće na mestu ubistva Kristine i Milana Panića i Dalibora Todorovića u selu Dubona. "Zajedno sa… »
20 Godina zatvora za 21 žrtvu je poražavajuće! Milana o borbi ćerke koja je preživela masakr kod Mladenovca

20 Godina zatvora za 21 žrtvu je poražavajuće! Milana o borbi ćerke koja je preživela masakr kod Mladenovca

Mondo pre 13 dana
Milana Mitrović, majka Andrijane Mitrović koja je preživela masakr u Malom Orašju i Duboni, opisala je kako izgleda njihov život nakon te tragedije. Milana Mitrović, majka Andrijane Mitrović koja je preživela masakr u Malom Orašju i Duboni… »
„Samo mi je jedna muka, kad vidim majku koliko pored spomenika kuka, i sa korpom ide ka tebi, a znam da kad treba da krene…

„Samo mi je jedna muka, kad vidim majku koliko pored spomenika kuka, i sa korpom ide ka tebi, a znam da kad treba da krene…

Nova pre 13 dana
Godinu dana je prošlo od stravičnog masakra u selima kod Mladenovca, Duboni i Malom Orašju, a životi porodica stradalih tog dana su stali. Bol i tuga se ne smanjuju, a nedostajanje je svakog dana sve veće. Utehe nema, a majka i rođena sestra… »
Održan komemorativni skup u Malom Orašju i Duboni: "Nikada vas nećemo zaboraviti"

Održan komemorativni skup u Malom Orašju i Duboni: "Nikada vas nećemo zaboraviti"

Radio 021 pre 13 dana
Komemorativnim skupom je obeležena godišnjica masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni, selima kod Smederava i Mladenovca. U ovim selima je na današnji dan ubijeno devetoro mladih ljudi i povređeno 12 osoba. U Duboni i Malom Orašju 4. maja 2023… »
Obeležena godišnjica tragedije u Malom Orašju i Duboni

Obeležena godišnjica tragedije u Malom Orašju i Duboni

Glas Amerike pre 13 dana
Srbija — Komemorativnim skupom danas je obeležena godišnjica masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni, selima kod Smederava i Mladenovca, gde je na 4. maja prošle godine ubijeno devetoro mladih ljudi i povređeno 12 osoba. U ta dva sela kod… »
"Dan prođe, ali taj dan nikad": Porodice žrtava i građani odaju počast ubijenima u Malom Orašju i Duboni

"Dan prođe, ali taj dan nikad": Porodice žrtava i građani odaju počast ubijenima u Malom Orašju i Duboni

NIN pre 13 dana
Komemorativnim skupom danas je obeležena godišnjica masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni, selima kod Smederava i Mladenovca, gde je na današnji dan ubijeno devetoro mladih ljudi i povređeno 12 osoba. Komemorativni program počeo je u Ravnom Gaju… »
"Nedelja sećanja i zajedništva" od utorka do petka u školama u Srbiji

"Nedelja sećanja i zajedništva" od utorka do petka u školama u Srbiji

Blic pre 13 dana
Odlukom Vlade Republike Srbije obrazovana je Radna grupa za uspostavljanje Memorijalnog centra u znak sećanja na žrtve masovnog ubistva u Oglednoj osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u Beogradu. Radna grupa je predložila organizovanje Nedelje sećanja… »
Godišnjica masakra u malom orašju i duboni! Igra se utakmica između ekipe Ravnog gaja i Ribnikara

Godišnjica masakra u malom orašju i duboni! Igra se utakmica između ekipe Ravnog gaja i Ribnikara

Mondo pre 13 dana
Godišnjica masakra u selima kod Mladenovca. Godišnjica masakra u selima kod Mladenovca. U mestu Malo Orašje kod spomenika na kom su pre tačno godinu dana ubijena šestorica mladića njihove porodice, prijatelji i drugi meštani okupili su se i u… »
Komemorativni program za žrtve masovnog ubistva kod Mladenovca

Komemorativni program za žrtve masovnog ubistva kod Mladenovca

Al Jazeera pre 13 dana
Na ovaj dan prošle godine u selima Malo Orašje i Dubona u Srbiji – tada 20-godišnjak – ubio je devet i ranio 12 osoba. U Malom Orašju je organiziran komemorativni program za žrtve masovnog ubistva, koje se dogodilo dan nakon masakra u osnovnoj… »
„Ja ću kao i svaka majka čekati dan kada ću te zagrliti i kada ćemo biti ponovo zajedno. Znaj samo da te volim najviše…

„Ja ću kao i svaka majka čekati dan kada ću te zagrliti i kada ćemo biti ponovo zajedno. Znaj samo da te volim najviše…

Nova pre 13 dana
Godinu dana je prošlo od stravičnog masakra u selima kod Mladenovca, Duboni i Malom Orašju, a porodica stradalog Marka Mitrovića je neutešna. Za njih je život stao tog 4. maja 2023. godine i utehe nema, a koliko im je svaki novi dan sve teži govore… »
Dokle je stigao proces protiv optuženog za masovno ubistvo u Malom Orašju i Duboni

Dokle je stigao proces protiv optuženog za masovno ubistvo u Malom Orašju i Duboni

N1 Info pre 13 dana
Navršava se godinu dana od masovnog ubistva u selima Malo Orašje i Dubona, kada je ubijeno devet mladih osoba, a još 13 ranjeno. Za teško ubistvo optužen je Uroš Blažić, koji se od trenutka hapšenja nalazi u pritvoru. U pritvoru su i njegov otac… »
Godišnjica ubistva u Malom Orašju i Duboni: Cveće položili i roditelji dece ubijene u "Ribnikaru"

Godišnjica ubistva u Malom Orašju i Duboni: Cveće položili i roditelji dece ubijene u "Ribnikaru"

Sputnik pre 13 dana
Nešto manje od 40 sati nakon nezapamćene tragedije u centru Beograda u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", 60 kilometara dalje, u selima kod Mladenovca i Smedereva, 4. maja pre godinu dana, dogodio se još jedan masakr u kojem je stradalo devetoro i… »
"Deca su ležala upucana, a onda sam ugledala sina u lokvi krvi" Majka ranjenog mladića o noći najveće tragedije u selima…

"Deca su ležala upucana, a onda sam ugledala sina u lokvi krvi" Majka ranjenog mladića o noći najveće tragedije u selima…

Blic pre 13 dana
Milica Ivković, majka dečaka koji je teško ranjen u masakru u selima oko Mladenovca otkrila je danas da je njen sin i godinu dana kasnije i dalje u bolnici i da i dalje pokušava da stane na svoje noge. Pre tačno godinu dana u selima u okolini… »
Godina dana od masakra u selima Malo Orašje i Dubona u Srbiji

Godina dana od masakra u selima Malo Orašje i Dubona u Srbiji

Al Jazeera pre 13 dana
Godina je od masakra u selima Malo Orašje i Dubona u Srbiji, u kojem je – tada dvadesetogodišnjak – usmrtio devet i ranio dvanaest ljudi. Šest mjeseci nakon zločina, Više javno tužiteljstvo u Smederevu podiglo je optužnicu protiv Uroša B. koji… »
Sećanje na žrtve je naša obaveza Na Memorijalnom turniru u malom Orašju, prikupljeno više od 1,2 miliona dinara za…

Sećanje na žrtve je naša obaveza Na Memorijalnom turniru u malom Orašju, prikupljeno više od 1,2 miliona dinara za…

Dnevnik pre 13 dana
BEOGRAD: U prisustvu porodica nastradalih u Duboni i Malom Orašju, delegacija fudbalskih klubova Crvena zvezda i Partizan i stotina gledalaca počeo je memorijalni turnir u malom fudbalu "Za naše anđele". Dan obeležavanja godišnjice masakra 4. 05… »
Potresan govor nastavnice ubijenih mladića u Malom Orašju: "Dve rečenice pamtiću do kraja života"

Potresan govor nastavnice ubijenih mladića u Malom Orašju: "Dve rečenice pamtiću do kraja života"

Mondo pre 13 dana
Nastavnica srpskog jezika Ivana Bošković održala je govor na komemorativnom skupu povodom godišnjice od masakra u Duboni i Malom Orašju. Nastavnica srpskog jezika Ivana Bošković održala je govor na komemorativnom skupu povodom godišnjice od… »
Najpotresniji trenutak: Zagrljaj i tišina oslikali sav bol roditelja dece iz Ribnikara, Malog Orašja i Dubone

Najpotresniji trenutak: Zagrljaj i tišina oslikali sav bol roditelja dece iz Ribnikara, Malog Orašja i Dubone

Telegraf pre 13 dana
Niko danas nije mogao da zadrži suze. Srbija se seća dece i mladih koji su ubijeni 3. i 4. maja u OŠ "Vladislav Ribnikar", u Malom Orašju i Duboni. U selima Dubona i Malo Orašje danas je obeležena prva godišnjica nezapamćenog masakra u kojem je… »
„Srbija nije bezbednija, u 2023. porastao broj incidenata sa oružjem“: Godišnjica masovnog ubistva u Duboni i Malom…

„Srbija nije bezbednija, u 2023. porastao broj incidenata sa oružjem“: Godišnjica masovnog ubistva u Duboni i Malom…

N1 Info pre 13 dana
Drugi dan za redom, Srbija se priseća strašnih zločina koji su učinjeni prošlog maja. U noći između 4. i 5. maja U. B. (22) ubio je šestoro mladih ljudi u Malom Orašju, a još troje u susednom selu Dubona. Ranjeno je 13 mladih. Srbija godinu dana… »
Sećanje na mlade ubijene u Malom Orašju i Duboni: Čuju se sirene, cveće položili i roditelji dece stradale u školi…

Sećanje na mlade ubijene u Malom Orašju i Duboni: Čuju se sirene, cveće položili i roditelji dece stradale u školi…

Nova pre 13 dana
Pesmama koje su pisali i čitali školski drugovi i prijatelji stradalih u masovnom ubistvu u Malom Orašju i Duboni, danas u 11 časova počeo je komemorativni program u Ravnom Gaju, jednom od lokacija gde se zločin dogodio. U toku dana biće prikazani… »
Potresan govor nastavnice ubijenih mladića iz Malog Orašja: „Dve rečenice pamtiću do kraja života, nikada nećete biti…

Potresan govor nastavnice ubijenih mladića iz Malog Orašja: „Dve rečenice pamtiću do kraja života, nikada nećete biti…

Nova pre 13 dana
Nastavnica srpskog jezika Ivana Bošković kroz čiju učionicu su prošli mladići koji su ubijeni u Malom Orašju rekla je danas tokom komemorativnog programa u Ravnom Gaju da su ubijeni mladići bili dobra deca i nikada neće dozvoliti da budu… »
Obeležavanje godišnjice zločina: Čule se sirene u Malom Orašju, cveće položili i roditelji dece ubijene u "Ribnikaru"

Obeležavanje godišnjice zločina: Čule se sirene u Malom Orašju, cveće položili i roditelji dece ubijene u "Ribnikaru"

Euronews pre 13 dana
Jednominutnim oglašavanjem sirena, recitalom posvećenom ubijenima i govorima o nastradalima iz njihovog privatnog života počeo je program posvećen nevinim žrtvama masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni. Nakon toga prikazan je i polučasovni… »
Predsednik Vučić položio cveće u spomen-parku u Malom Orašju

Predsednik Vučić položio cveće u spomen-parku u Malom Orašju

Politika pre 13 dana
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić položio je danas cveće u spomen-parku u Malom Orašju na mestu ubistva Nemanje Stevanovića, Lazara Milovanovića, Marka Mitrovića, Aleksandra Milovanovića, Nikole Milića i Petra Mitrovića. "Sa… »
Brankica Janković: Godina zaglušujuće buke i jednog apsolutno neprimerenog govora

Brankica Janković: Godina zaglušujuće buke i jednog apsolutno neprimerenog govora

Vreme pre 13 dana
„Vrednosti na kojima se temelji društvo definisane su u Ustavu i treba još jednom da ih ponovimo i oko njih temeljimo društvo“, rekla je poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković. Godinu dana je prošlo od dve velike tragedije –… »
Roditelji dece stradale u OŠ “ Vladislav Ribnikar“ položili vence u Duboni i Malom Orašju, nastavnica petorice mladića…

Roditelji dece stradale u OŠ “ Vladislav Ribnikar“ položili vence u Duboni i Malom Orašju, nastavnica petorice mladića…

Danas pre 13 dana
Na današnji dan, 4. maja obeležava se godišnjica od tragedija koje su se dogodile u Duboni i Malom Orašju, kada je u masovnoj pucnjavi živote izgubilo devetoro mladih ljudi. Veliki broj građana okupio se na Ravnom gaju gde je u 11 sati počeo… »
"Oni su Nebeska družina": Potresan film posvećen stradalima u Malom Orašju i Duboni: Ovo su priče o njima, njihovim…

"Oni su Nebeska družina": Potresan film posvećen stradalima u Malom Orašju i Duboni: Ovo su priče o njima, njihovim…

Blic pre 13 dana
Tačno u 11 sati u Malom Orašju počeo je komemorativni skup posvećen ubijenima u Malom Orašju i Duboni prikazivanjem filma "Nebeska družina". Porodice ubijenih posvetile su današnji dan i stradalima u OŠ "Vladislav Ribnikar", a na ekranu bile su… »
Janković: Solidarnost i empatija treba da budu vrednosti na kojima počiva društvo

Janković: Solidarnost i empatija treba da budu vrednosti na kojima počiva društvo

NIN pre 13 dana
Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković je povodom godišnjice ubistava u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" i u selima Malo Orašje i Dubona ocenila da su 3. i 4. maj društvena prekretnica, uz poruku da solidarnost i empatija treba da… »
"Premalo smo vremena proveli zajedno"! Film posvećen ubijenima u Orašju: Roditelji u suzama pričali o deci

"Premalo smo vremena proveli zajedno"! Film posvećen ubijenima u Orašju: Roditelji u suzama pričali o deci

Mondo pre 13 dana
Roditelji o ubijenima u Orašju. Roditelji o ubijenima u Orašju. U Malom Orašju, kod spomenika gde su kobne večeri 4. maja prošle godine ubijena šestorica mladića, prikazane su fotografije mladića dok su njihovi braća i sestre i prijatelji… »
"Još jedna krvava bajka na surovom Balkanu": Reči nastavnice u Malom Orašju bole: "Svi iz jednog sela nas napustili u jednom…

"Još jedna krvava bajka na surovom Balkanu": Reči nastavnice u Malom Orašju bole: "Svi iz jednog sela nas napustili u jednom…

Blic pre 13 dana
"Deco moja draga, nismo mogli da vas sačuvamo za budućnost, ali vam dajem reč, pričaćemo o vama budućim generacijama!", reči su nastavnice srpskog jezika iz Osnovne škole u Malom Orašju koja je danas govorila na komemorativnom skupu u Malom… »
"Umrlo je sve U meni": Roditelji stradalih u Duboni i Malom Orašju u suzama govorili o tragediji, Daliborova sestra napisala…

"Umrlo je sve U meni": Roditelji stradalih u Duboni i Malom Orašju u suzama govorili o tragediji, Daliborova sestra napisala…

Blic pre 13 dana
Na video bimu kod spomenika u Malom Orašju gde su 4. maja 2023. godine ubijena šestorica mladića, a gde se danas obeležava prva godišnjica, prikazan je video "Nebeska družina", a njihovi roditelji su govorili o ambicijama i životu svojih sinova… »
Još plačemo za anđelima

Još plačemo za anđelima

Vesti online pre 13 dana
Na dan nezapamćenog masakra u školi “Vladislav Ribnikar” 3. maja, u 8.42 kada je vršnjak ubio devetoro đaka i čuvara škole, okupili su se njihovi roditelji, rođaci i prijatelji i brojni Beograđani koji su palili sveće i polagali cveće ispred… »
Poverenica o godišnjicama masovnih ubistava: Dani koji predstavljaju društvenu prekretnicu

Poverenica o godišnjicama masovnih ubistava: Dani koji predstavljaju društvenu prekretnicu

Novi magazin pre 13 dana
Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković ocenila je da su 3. i 4. maj 2023. godine, kada je u beogradskoj Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" i u selima Malo Orašje i Dubona kod Mladenovca ubijeno 19 osoba, mahom dece i mladih, dani koji… »
Godinu dana od rafala koji su ugasili živote mladih u Malom Orašju i Duboni

Godinu dana od rafala koji su ugasili živote mladih u Malom Orašju i Duboni

U centar pre 13 dana
Nešto manje od 40 sati nakon nezapamćene tragedije u centru Beograda u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“, 60 kilometara dalje, u selima kod Mladenovca i Smedereva, 4. maja pre godinu dana, dogodio se još jedan masakr u kojem je stradalo devetoro… »
"Proklinjem mu ruku iz koje je svaki metak ispalio": Sestra ubijenog Dalibora u suzama bratu posvetila pesmu

"Proklinjem mu ruku iz koje je svaki metak ispalio": Sestra ubijenog Dalibora u suzama bratu posvetila pesmu

Telegraf pre 13 dana
Nakon što je emitovan film "Nebeska družina", na binu se popela Daliborova sestra, koja je, jedva suzdržavajući suze, izrecitovala pesmu koju je posvetila bratu. Suzana Ranković, sestra Dalibora Todorovića, koji je 4. maja 2023. godine ubijen u… »
„Buđenje“: Obeležena godišnjice masovnog ubistva u školi Vladislav Ribnikar u Beogradu

„Buđenje“: Obeležena godišnjice masovnog ubistva u školi Vladislav Ribnikar u Beogradu

BBC News pre 13 dana
Godišnjica masovnog ubistva u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u Beogradu, obeležena je komemorativnim programom "Buđenje". Tišinu kišnog jutra u ulici Kralja Milutina u Beogradu prekinuo je zvuk sirene u 8 sati i 41 minut, kada se pre tačno… »
Roditelji ubijene dece čekaju suđenje Urošu Blažiću sa samo jednim pitanjem: "Zašto?"

Roditelji ubijene dece čekaju suđenje Urošu Blažiću sa samo jednim pitanjem: "Zašto?"

Insajder pre 13 dana
Bolna i teška tišina nadvijena je nad selima Malo Orašje i Dubona. Tu tišinu, godinu dana od masovnog zločina u kome je Uroš Blažić ubio devetoro i ranio 12 osoba, uglavnom mladih, u vazduhu seku samo jecaji roditelja ubijene dece. Oni danas, kao… »
FOTO: Vučić i Vučević u Malom Orašju i Duboni na godišnjicu masovnog ubistva

FOTO: Vučić i Vučević u Malom Orašju i Duboni na godišnjicu masovnog ubistva

Radio 021 pre 14 dana
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i premijer Miloš Vučević položili su cveće u Malom Orašju i u Duboni na mestima gde je pre godinu dana ubijeno devetoro mladih. "Sa najdubljim pijetetom odajem poštu nevinim žrtvama bezumnog pohoda koji je iza… »
Vučević: Srbija nikada neće prežaliti ubijene u Duboni i Malom Orašju

Vučević: Srbija nikada neće prežaliti ubijene u Duboni i Malom Orašju

RTV pre 14 dana
DUBONA - Predsednik Vlade Miloš Vučević položio je cveće zajedno sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem na mesta masovnih ubistva u Duboni i Malom Orašju i tom prilikom je poručio da Srbija nikada neće zaboraviti ubijene u tom masakru, koji… »
Godišnjica Masakra: Srbija se seća stradalih u Duboni i Malom Orašju

Godišnjica Masakra: Srbija se seća stradalih u Duboni i Malom Orašju

Glas Šumadije pre 13 dana
Na današnji dan pre godinu dana, Dubona i Malo Orašje, sela kod Mladenovca i Smedereva, postala su poprište strašnog događaja koji je zauvek obeležio zajednicu. Devet mladih ljudi je izgubilo živote, a 12 je bilo ranjeno u masovnom ubistvu koje je… »
Godišnjica masovnog ubistva – sećanje na mlade ubijene u Malom Orašju i Duboni

Godišnjica masovnog ubistva – sećanje na mlade ubijene u Malom Orašju i Duboni

RTV pre 13 dana
DUBONA, MALO ORAŠJE - U masovnom ubistvu u Duboni i Malom Orašju, selima kod Mladenovca i Smedereva, na današnji dan pre godinu dana stradalo je devetoro i ranjeno 12 mladih ljudi. Uroš Blažić, optužen za teško ubistvo, čeka suđenje u pritvoru… »
Vučić: Država neće dozvoliti zločin bez kazne

Vučić: Država neće dozvoliti zločin bez kazne

RTV pre 13 dana
DUBONA, MALO ORAŠJE - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić položio je cveće na mestu ubistva Kristine i Milana Panića i Dalibora Todorovića u selu Dubona. "Zajedno sa predsednikom Vlade Milošom Vučevićem polažem cveće na mestu na kojem su surovo… »
Zajedno u bolu! Roditelji stradalih u "Ribnikaru" u zagrljaju sa porodicama ubijenih u Orašju i Duboni (foto, video)

Zajedno u bolu! Roditelji stradalih u "Ribnikaru" u zagrljaju sa porodicama ubijenih u Orašju i Duboni (foto, video)

Blic pre 13 dana
Roditelji dece koja su ubijena u OŠ "Vladislav Ribnikar" stigli su u Malo Orašje gde polažu cveće na spomeniku nastradalim mladićima iz tog sela. Na mestu tragedije stigli su roditelji stradale dece u OŠ "Vladislav Ribnikar" i sestra ubijenog… »
Poverenica poručila da su 3. i 4. maj društvena prekretnica: Solidarnost i empatija treba da budu vrednosti na kojima počiva…

Poverenica poručila da su 3. i 4. maj društvena prekretnica: Solidarnost i empatija treba da budu vrednosti na kojima počiva…

Danas pre 14 dana
Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković danas je povodom godišnjice ubistava u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ i u selima Malo Orašje i Dubona ocenila da su 3. i 4. maj društvena prekretnica, uz poruku da solidarnost i… »
"Nema te više, a ja nemam snage": Potresan prizor na mestu stradanja devetoro mladih u Malom Orašju i Duboni

"Nema te više, a ja nemam snage": Potresan prizor na mestu stradanja devetoro mladih u Malom Orašju i Duboni

Telegraf pre 14 dana
Veliki broj građana došao je da oda počast ubijenima. U selima Dubona i Malo Orašje danas se obeležava prva godišnjica nezapamćenog masakra u kojem je nastradalo devetoro mladih ljudi. Veliki broj ljudi došao je da im oda počast, a neki od njih… »
"Ivana, neko je pobio našu decu": Nastavnica drhtavim glasom opisala kako je saznala za smrt svojih đaka

"Ivana, neko je pobio našu decu": Nastavnica drhtavim glasom opisala kako je saznala za smrt svojih đaka

Telegraf pre 13 dana
Nastavnica se prisetila svojih đaka, koji su brutalno ubijeni u Malom Orašju. Ivana Bošković, nastavnica srpskog jezika, koja je predavala ubijenima u Malom Orašju, danas se obratila okupljenima na komemorativnom skupu i pričala o svojim đacima… »
Vučić položio cveće u Duboni i Malom Orašju: "Kao roditelj, osećam ogroman bol zbog izgubljenih života"

Vučić položio cveće u Duboni i Malom Orašju: "Kao roditelj, osećam ogroman bol zbog izgubljenih života"

Blic pre 14 dana
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić položio je cveće u spomen-parku u Malom Orašju na mestu ubistva Nemanje Stevanovića, Lazara Milovanovića, Marka Mitrovića, Aleksandra Milovanovića, Nikole Milića i Petra Mitrovića. - Sa najdubljim… »
Godišnjica masovnog ubistva u Orašju i Duboni

Godišnjica masovnog ubistva u Orašju i Duboni

RINA pre 14 dana
Godišnjica masovnog ubistva u Orašju i Duboni Mladenovac - U masovnom ubistvu u Duboni i Malom Orašju, selima kod Mladenovca i Smedereva, na današnji dan pre godinu dana stradalo je devetoro i ranjeno 12 mladih ljudi. Uroš Blažić, optužen za… »
Godinu dana od rafala koji su ugasili živote mladih u Malom Orašju i Duboni

Godinu dana od rafala koji su ugasili živote mladih u Malom Orašju i Duboni

RTK pre 14 dana
Nešto manje od 40 sati nakon nezapamćene tragedije u centru Beograda u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“, 60 kilometara dalje, u selima kod Mladenovca i Smedereva, 4. maja pre godinu dana, dogodio se još jedan masakr u kojem je stradalo devetoro… »
Vučić položio cveće u spomen-parku u Malom Orašju i na mestu ubistva u Duboni

Vučić položio cveće u spomen-parku u Malom Orašju i na mestu ubistva u Duboni

N1 Info pre 14 dana
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić položio je cveće u spomen-parku u Malom Orašju na mestu gde je pre godinu dana stradalo šest osoba, objavljeno je na njegovom nalogu na društvenoj mreži Instagram. „Sa najdubljim pijetetom odajem poštu nevinim… »
Godišnjica masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni

Godišnjica masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni

Moj Novi Sad pre 14 dana
U masovnom ubistvu u Duboni i Malom Orašju, selima kod Mladenovca i Smedereva, na današnji dan pre godinu dana stradalo je devetoro i ranjeno 12 mladih ljudi. Uroš Blažić, optužen za teško ubistvo, čeka suđenje u pritvoru. Pripremno ročište… »
Danas se obeležava godišnjica masovnog ubistva u Duboni i Malom Orašju

Danas se obeležava godišnjica masovnog ubistva u Duboni i Malom Orašju

Novi magazin pre 14 dana
Grad Smederevo organizuje danas komemorativni program u Malom Orašju, na mestu gde je 4. maja prošle godine Uroš Blažić, koji je tada imao 20 godina, počinio masovno ubistvo u kome je stradalo devetoro mladih. Program u znak sećanja na žrtve će… »
"Srbija vas, deco, nikad neće prežaliti" Premijer Vučević položio cveće u spomen-parku u Malom Orašju

"Srbija vas, deco, nikad neće prežaliti" Premijer Vučević položio cveće u spomen-parku u Malom Orašju

Kurir pre 14 dana
Premijer Srbije Miloš Vučević položio je cveće u spomen-parku u Malom Orašju na mestu ubistva Nemanje Stevanovića, Lazara Milovanovića, Marka Mitrovića, Aleksandra Milovanovića, Nikole Milića i Petra Mitrovića. View this post on Instagram A… »
Poverenica: 3. i 4. maj – društvena prekretnica

Poverenica: 3. i 4. maj – društvena prekretnica

N1 Info pre 14 dana
Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković je povodom godišnjice ubistava u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" i u selima Malo Orašje i Dubona ocenila da su 3. i 4. maj društvena prekretnica, uz poruku da solidarnost i empatija treba da… »
Vučić i Vučević položili cveće na mestu ubistva Kristine i Milana Panića i Dalibora Todorovića u selu Dubona

Vučić i Vučević položili cveće na mestu ubistva Kristine i Milana Panića i Dalibora Todorovića u selu Dubona

Telegraf pre 14 dana
U selima kod Mladenovca i Smedereva, 4. maja pre godinu dana, dogodio se masakr u kojem je stradalo devetoro i ranjeno 12 uglavnom mladih ljudo. Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić položio je cveće na mestu ubistva Kristine i Milana Panića i… »
Premijer Vučević položio cveće na spomenik stradalima u Malom Orašju: Srbija vas, deco, nikad neće prežaliti

Premijer Vučević položio cveće na spomenik stradalima u Malom Orašju: Srbija vas, deco, nikad neće prežaliti

Telegraf pre 14 dana
Premijer je, zajedno sa predsednikom Aleksandrom Vučićem, položio cveće na spomenik stradalima. Premijer Srbije Miloš Vučević odao je počast ubijenima u masakru u selima kraj Mladenovca, na godišnjicu stradanja. Premijer je, zajedno sa… »
„Država mogla da spreči, a nije“: Dr Plavšić o žrtvama „drugog reda“ iz Dubone i Malog Orašja

„Država mogla da spreči, a nije“: Dr Plavšić o žrtvama „drugog reda“ iz Dubone i Malog Orašja

N1 Info pre 14 dana
Navršava se godinu dana od masovnog ubistva u selima Malo Orašje i Dubona kada je tada 21-ogodišnji U. B. ubio devetoro i ranio trinaestoro ljudi. Najmlađa žrtva bio je četrnaestogodišnji Nikola, a najstarija dvadesetpetogodišnji Petar Mitrović… »
Tragedije u Beogradu: 366 dana praznine u Duboni i Malom Orašju

Tragedije u Beogradu: 366 dana praznine u Duboni i Malom Orašju

BBC News pre 14 dana
Prošlo je godinu dana od kada je ubijeno devetoro, a ranjeno 12 mladih u Duboni i Malom Orašju, selima u beogradskoj opštini Mladenovac i kod Smedereva. „Te noći, ovde je vreme stalo." Ovako Ljubiša Dragutinović opisuje život u rodnom Malom… »
Novosađani obeležili godišnjicu masovnih ubistava u Beogradu, Malom Orašju i Duboni

Novosađani obeležili godišnjicu masovnih ubistava u Beogradu, Malom Orašju i Duboni

NoviSad.com pre 14 dana
Novi Sad – Novosađani su juče na Trgu slobode, uprkos kiši, odali počast stradalima u beogradskoj OŠ „Vladislav Ribnikar“, Malom Orašju i Duboni. Okupljeni građani su na Trgu slobode upalili sveće za žrtve masovnih ubistava i sa Varadinskog… »
Godišnjica masovnog ubistva u Orašju i Duboni

Godišnjica masovnog ubistva u Orašju i Duboni

Glas Zapadne Srbije pre 14 dana
U masovnom ubistvu u Duboni i Malom Orašju, selima kod Mladenovca i Smedereva, na današnji dan pre godinu dana stradalo je devetoro i ranjeno 12 mladih ljudi. Uroš Blažić, optužen za teško ubistvo, čeka suđenje u pritvoru. Pripremno ročište… »
Suđenje za masovno ubistvo u Duboni i Malom Orašju: Dokle je proces stigao za godinu dana

Suđenje za masovno ubistvo u Duboni i Malom Orašju: Dokle je proces stigao za godinu dana

Nedeljnik pre 14 dana
Navršava se godinu dana od masovnog ubistva u selima Malo Orašje i Dubona, kada je ubijeno devet mladih ljudi, a još 12 ranjeno. Za teško ubistvo optužen je Uroš Blažić, koji se od trenutka hapšenja nalazi u pritvoru. U pritvoru su i njegov otac… »
Tragedije u Beogradu: 366 dana praznine u Duboni i Malom Orašju

Tragedije u Beogradu: 366 dana praznine u Duboni i Malom Orašju

Danas pre 14 dana
„Te noći, ovde je vreme stalo.“ Ovako Ljubiša Dragutinović opisuje život u rodnom Malom Orašju, gde je početkom maja 2023. godine ubijeno šestoro mladih. Najmlađa žrtva bio je petnaestogodišnjak. „Tragedija je velika, pobio ih je u… »
Vučić položio cveće u Duboni i Malom Orašju: "Kao roditelj, osećam ogroman bol zbog izgubljenih života"

Vučić položio cveće u Duboni i Malom Orašju: "Kao roditelj, osećam ogroman bol zbog izgubljenih života"

Blic pre 14 dana
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić položio je cveće u spomen-parku u Malom Orašju na mestu ubistva Nemanje Stevanovića, Lazara Milovanovića, Marka Mitrovića, Aleksandra Milovanovića, Nikole Milića i Petra Mitrovića. - Sa najdubljim… »
Vučić i Vučević položili cveće u spomen-parku u Malom Orašju

Vučić i Vučević položili cveće u spomen-parku u Malom Orašju

Danas pre 14 dana
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić položio je cveće u spomen-parku u Malom Orašju na mestu gde je pre godinu dana stradalo šest osoba, objavljeno je danas na njegovom nalogu na društvenoj mreži Instagram. „Sa najdubljim pijetetom odajem poštu… »
Vučić položio cveće u Malom Orašju i Duboni: Obećavam da država neće dozvoliti zločin bez kazne FOTO

Vučić položio cveće u Malom Orašju i Duboni: Obećavam da država neće dozvoliti zločin bez kazne FOTO

B92 pre 14 dana
Aleksandar Vučić položio je cveće u spomen-parku u Malom Orašju, kao i u Duboni, gde je pre godinu dana ubijeno je devetoro, a ranjeno 12, uglavnom mladih ljudi. Aleksandar Vučić položio je cveće u spomen-parku u Malom Orašju na mestu ubistva… »
Vučić i Vučević u Malom Orašju i Duboni: Država neće dozvoliti zločin bez kazne

Vučić i Vučević u Malom Orašju i Duboni: Država neće dozvoliti zločin bez kazne

Euronews pre 14 dana
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić položio je danas cveće u spomen-parku u Malom Orašju na mestu ubistva Nemanje Stevanovića, Lazara Milovanovića, Marka Mitrovića, Aleksandra Milovanovića, Nikole Milića i Petra Mitrovića. "Sa… »
Godišnjica masakra u Mladenovcu: "Mnoge nedoumice su ostale, kao da je zemlja zaposednuta točkom nasilja bez kraja"

Godišnjica masakra u Mladenovcu: "Mnoge nedoumice su ostale, kao da je zemlja zaposednuta točkom nasilja bez kraja"

Mondo pre 14 dana
Godinu dana prošlo je od masakra u Mladenovcu koji je duboko pogodio celo društvo. Godinu dana prošlo je od masakra u Mladenovcu koji je duboko pogodio celo društvo. Tog crnog četvrtka, 4. maja 2023. godine, okolinu Mladenovaca pogodila je strašna… »
Zločin koji je ostavio duboku ranu na duši Srbije: Vučić položio cveće na mestu ubistva Kristine, Milana i Dalibora u…

Zločin koji je ostavio duboku ranu na duši Srbije: Vučić položio cveće na mestu ubistva Kristine, Milana i Dalibora u…

Kurir pre 14 dana
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić položio je danas cveće na mestu ubistva Kristine i Milana Panića i Dalibora Todorovića u selu Dubona. View this post on Instagram A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) "Zajedno sa… »
Tragedije u Beogradu: 366 dana praznine u Duboni i Malom Orašju

Tragedije u Beogradu: 366 dana praznine u Duboni i Malom Orašju

Radio 021 pre 14 dana
Prošlo je godinu dana od kada je ubijeno devetoro, a ranjeno 12 mladih u Duboni i Malom Orašju, selima u beogradskoj opštini Mladenovac i kod Smedereva. BBC/Dejana Vukadinović „Te noći, ovde je vreme stalo." Ovako Ljubiša Dragutinović opisuje… »
Ovo je Blažić radio pre nego što je počinio masakr Udario policajca motorom, komšiju povredio traktorom, izazivao tuče...

Ovo je Blažić radio pre nego što je počinio masakr Udario policajca motorom, komšiju povredio traktorom, izazivao tuče...

Dnevnik pre 14 dana
Bivši ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić izjavio nakon stravičnog masakra, da je Uroš Blažić (21), koji je u Mladenovcu ubio devet, a ranio 13 osoba, u svom dosijeu imao krivična prijave zbog napada na službeno lice. Tada je rekao, da… »
Tragedije u Beogradu: 366 dana praznine u Duboni i Malom Orašju

Tragedije u Beogradu: 366 dana praznine u Duboni i Malom Orašju

Južne vesti pre 14 dana
BBC/Dejana Vukadinović „Te noći, ovde je vreme stalo." Ovako Ljubiša Dragutinović opisuje život u rodnom Malom Orašju, gde je početkom maja 2023. godine ubijeno šestoro mladih. Najmlađa žrtva bio je petnaestogodišnjak. „Tragedija je velika… »
Vučić položio cveće u Malom Orašju: Obećavam da država neće dozvoliti pobedu zla nad pravdom i zverstva nad…

Vučić položio cveće u Malom Orašju: Obećavam da država neće dozvoliti pobedu zla nad pravdom i zverstva nad…

Mondo pre 14 dana
Aleksandar Vučić je položio cveće u spomen-parku u Malom Orašju. Aleksandar Vučić je položio cveće u spomen-parku u Malom Orašju. Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić i predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević položili su cveće u… »
Vučić položio cveće u spomen-parku u Malom Orašju: "Kao roditelj, osećam ogromnu bol zbog izgubljenih života"

Vučić položio cveće u spomen-parku u Malom Orašju: "Kao roditelj, osećam ogromnu bol zbog izgubljenih života"

Telegraf pre 14 dana
Sa najdubljim pijetetom odajem poštu nevinim žrtvama bezumnog pohoda koji je iza sebe ostavio očaj, tugu i pustoš, naveo je predsednik Vučić. Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić položio je cveće u spomen-parku u Malom Orašju na mestu… »
Godišnjica masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni – devet ugašenih mladosti

Godišnjica masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni – devet ugašenih mladosti

N1 Info pre 14 dana
Godinu dana prošlo je od masovnog ubistva u selima Malo Orašje i Dubona kada je tada 21-ogodišnji Uroš Blažić ubio devetoro i ranio trinaestoro ljudi. Najmlađa žrtva bio je četrnaestogodišnji Nikola, a najstarija dvadesetpetogodišnji Petar… »
4. maj. Pamtimo.

4. maj. Pamtimo.

Nova pre 14 dana
Dan nakon stravične tragedije u školi "Vladislav Ribnikar", dok je Srbija krvarila, javnost je potresla još jedna uznemirujuća vest. U selima Malo Orašje i Dubona, nadomak Mladenovca, dogodila se masovna pucnjava u kojoj je ubijeno osam osoba, dok je… »
Za ranjene u masakru kod Mladenovca je svaki novi dan borba, rane se teško zaceljuju: Godinu dana bola, tuge, ali i hrabrosti…

Za ranjene u masakru kod Mladenovca je svaki novi dan borba, rane se teško zaceljuju: Godinu dana bola, tuge, ali i hrabrosti…

Nova pre 14 dana
Na današnji dan, 4. maja, navršava se tačno godinu dana od stravičnog masakra u selima Malo Orašje i Dubona kod Mladenovca. U krvavom piru Uroša Blažića stradali su Petar Mitrović, Nemanja Stevanović, Lazar Milovanović, Marko Mitrović… »
Krajem maja početak suđenja Blažiću za masakr kod Mladenovca

Krajem maja početak suđenja Blažiću za masakr kod Mladenovca

RTV pre 14 dana
SMEDEREVO - Samo dan posle masovnog ubistva u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u Srbiji se pre godinu dana, 4. maja, desio još jedan masakr u kome je Uroš Blažić u selima Malo Orašje i Dubona kod Mladenovca ubio devet mladih ljudi i 12 ranio, a… »
Godišnjica masovnog ubistva u Duboni i Malom Orašju, Grad Smederevo organizuje komemorativni program

Godišnjica masovnog ubistva u Duboni i Malom Orašju, Grad Smederevo organizuje komemorativni program

Danas pre 14 dana
Grad Smederevo organizuje danas komemorativni program u Malom Orašju, na mestu gde je 4. maja prošle godine Uroš Blažić, koji je tada imao 20 godina, počinio masovno ubistvo u kome je stradalo devetoro mladih. Program u znak sećanja na žrtve će… »
Godinu dana od masovnog ubistva u Duboni i Malom Orašju: Suđenje za zločin još nije počelo

Godinu dana od masovnog ubistva u Duboni i Malom Orašju: Suđenje za zločin još nije počelo

Euronews pre 14 dana
Godinu dana je prošlo od masovnog ubistva u Duboni i Malom Orašju. Dva sela zauvek je u crno zavio Uroš B., koji je 4. maja iz automatskog oružja pucao na svoje komšije. Ubio je devet osoba i ranio 12 ljudi. U Malom Orašju ubijeni su Nikola Milić… »
Kao roditelj, osećam ogroman bol zbog izgubljenih života i delim patnju porodica Vučić položio cveće u spomen-parku u…

Kao roditelj, osećam ogroman bol zbog izgubljenih života i delim patnju porodica Vučić položio cveće u spomen-parku u…

Kurir pre 14 dana
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić položio je cveće u spomen-parku u Malom Orašju na mestu ubistva Nemanje Stevanovića, Lazara Milovanovića, Marka Mitrovića, Aleksandra Milovanovića, Nikole Milića i Petra Mitrovića. "Sa najdubljim… »
U masakru ostala bez 2 brata! Andrijana je teško ranjena u masakru kod Mladenovca: Bila sam 5 meseci u bolnici

U masakru ostala bez 2 brata! Andrijana je teško ranjena u masakru kod Mladenovca: Bila sam 5 meseci u bolnici

Mondo pre 14 dana
Ispovest devojke ranjene kod Mladenovca. Ispovest devojke ranjene kod Mladenovca. "Pre 4. maja 2023. imala sam život pun druženja, ljubavi, snova, želja i život bez bola. Sada, nakon pet meseci provedenih u bolnici, imam samo borbu za život", ovim… »
Poverenica za RTS: 3. i 4. maj bili društvena prekretnica, podsetimo se vrednosti na kojima temeljimo naše društvo

Poverenica za RTS: 3. i 4. maj bili društvena prekretnica, podsetimo se vrednosti na kojima temeljimo naše društvo

RTS pre 14 dana
Sećamo se dva masovna ubistva u kojima je pre godinu dana ukupno ubijeno 19 osoba. Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković rekla je za RTS da su 3. i 4. maj oni dani koji predstavljaju društvenu prekretnicu. Poručila je da je vreme da… »
Danas se obeležava godišnjica masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni

Danas se obeležava godišnjica masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni

Radio 021 pre 14 dana
Grad Smederevo organizuje danas komemorativni program u Malom Orašju, na mestu gde je 4. maja prošle godine U.B, koji je tada imao 20 godina, počinio masovno ubistvo. On je u Malom Orašju ubio šestoro mladih, a u selu Dubona troje. Dvanaest osoba je… »
Godišnjica masovnog ubistva u duboni i Malom Orašju: Stradalo devetoro mladih, program u znak sećanja na žrtve u 11 sati

Godišnjica masovnog ubistva u duboni i Malom Orašju: Stradalo devetoro mladih, program u znak sećanja na žrtve u 11 sati

Kurir pre 14 dana
Grad Smederevo organizuje danas komemorativni program u Malom Orašju, na mestu gde je 4. maja prošle godine Uroš Blažić, koji je tada imao 20 godina, počinio masovno ubistvo u kome je stradalo devetoro mladih. Program u znak sećanja na žrtve će… »
Jezivi zločin Uroša Blažića od pucnjave do optužnice: Ubio devetoro mladih jer ga "meštani nisu poštovali"

Jezivi zločin Uroša Blažića od pucnjave do optužnice: Ubio devetoro mladih jer ga "meštani nisu poštovali"

Telegraf pre 14 dana
Uroš Blažić je pre godinu dana počinio drugo masovno ubistvo u nešto manje od 48 sati, kada je sa automatskim oružjem pucao na meštane dva sela. Pre tačno godinu dana Uroš Blažić je u selima Dubona i Malo Orašje počinio masovno ubistvo, kada… »
Godinu dana kasnije: Hronologija masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni

Godinu dana kasnije: Hronologija masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni

Vreme pre 14 dana
Prošlo je godinu dana od kako je dvadesetjednogodišnji Uroš Blažić iz automatske puške i pištolja ubio devetoro, a ranio trinaestoro mladih ljudi u Duboni i Malom Orašju. Masovno ubistvo koje se uglavnom stavlja u istu rečenicu sa onim iz… »
Nedosanjani snovi: Uspomene na devetoro mladih koji su stradali u masovnom ubistvu kod Mladenovca: Ovo su njihove životne…

Nedosanjani snovi: Uspomene na devetoro mladih koji su stradali u masovnom ubistvu kod Mladenovca: Ovo su njihove životne…

Blic pre 14 dana
Veliki snovi i svetla budućnost. Dalibor, Milan i Kristina iz Dubone, Petar, Nemanja, Lazar, Marko, Aleksandar i Nikola iz Malog Orašja živeli su mirne živote u selima kod Mladenovca. Dok su jedni bili uzbuđeni oko završetka škole, drugi su već… »
Za masovno ubistvo u Malom Orašju i Duboni optužen Uroš Blažić - dokle je proces stigao za godinu dana

Za masovno ubistvo u Malom Orašju i Duboni optužen Uroš Blažić - dokle je proces stigao za godinu dana

RTS pre 14 dana
Navršava se godinu dana od masovnog ubistva u selima Malo Orašje i Dubona, kada je ubijeno devet mladih osoba, a još 12 ranjeno. Za teško ubistvo optužen je Uroš Blažić, koji se od trenutka hapšenja nalazi u pritvoru. U pritvoru su i njegov otac… »
Večiti igraju u znak sećanja Na žrtve tragedije u Duboni i Malom Orašju! Lep gest Crvene zvezde i Partizana!

Večiti igraju u znak sećanja Na žrtve tragedije u Duboni i Malom Orašju! Lep gest Crvene zvezde i Partizana!

Kurir pre 14 dana
Lep gest večitih rivala - omladinci Crvene zvezde i Partizana odigraće večiti derbi u čast žrtvi tragedije u Duboni i Malom Orašju. U subotu, 4. maja navršava se tačno godinu dana od stravičnog masakra u selima Malo Orašje i Dubona, a beogradski… »
Danas se obeležava godišnjica masovnog ubistva u Duboni i Malom Orašju

Danas se obeležava godišnjica masovnog ubistva u Duboni i Malom Orašju

Beta pre 14 dana
Grad Smederevo organizuje danas komemorativni program u Malom Orašju, na mestu gde je 4. maja prošle godine Uroš Blažić, koji je tada imao 20 godina, počinio masovno ubistvo u kome je stradalo devetoro mladih. Program u znak sećanja na žrtve će… »
Doživotna bol umesto doživotnog zatvora

Doživotna bol umesto doživotnog zatvora

Radar pre 14 dana
Ono što žele ožalošćene porodice jeste doživotna kazna za ubicu, dok je predsednik Aleksandar Vučić nakon ovog masakra poželeo da vrati smrtnu presudu, populistički i ishitreno, zaboravljajući da je vlast zataškavala da su Uroš Blažić i… »
Godinu dana od masakra Komemorativni program na godišnjicu zločina kod Mladenovca: Ugašeno 9 mladih života

Godinu dana od masakra Komemorativni program na godišnjicu zločina kod Mladenovca: Ugašeno 9 mladih života

Kurir pre 14 dana
Grad Smederevo organizuje danas komemorativni program u Malom Orašju, na mestu gde je 4. maja prošle godine Uroš Blažić, koji je tada imao 20 godina, počinio masovno ubistvo u kome je stradalo devetoro mladih. Program u znak sećanja na žrtve će… »
"Posle Draganovog odlaska desile su se stvari koje bi ga radovale…" Ispovest sestre čuvara ubijenog u "Ribnikaru" (II)…

"Posle Draganovog odlaska desile su se stvari koje bi ga radovale…" Ispovest sestre čuvara ubijenog u "Ribnikaru" (II)…

Blic pre 14 dana
"Do mene nije moglo da dopre nikako da je bila pucnjava u školi gde je moj brat radio. Čula sam vesti, zvala me je ćerka, sestra...Govorila sam da gledam TV i vidim njegov lik..." U drugom delu potresne ispovesti sestre ubijenog čuvara u OŠ… »

Vesti dana »