Povezane vesti

Crna gora i nikšić slave: Pušten vladika Joanikije, hiljade vernika ga dočekalo!

Crna gora i nikšić slave: Pušten vladika Joanikije, hiljade vernika ga dočekalo!

Kurir 15.05.2020
00. 44 - Posle puštanja na slobodu vladika Joanikije je došao kod okupljenih građana ispred zgrade tužilaštva, koji su ga pozdravili rečima "živeo vladika", "nedamo svetinje"'. Vladika je rekao da je njihova podrška izraz ljubavi prema crkvi… »
Episkop SPC Joanikije i osam sveštenika pušteni na slobodu

Episkop SPC Joanikije i osam sveštenika pušteni na slobodu

Slobodna Evropa 15.05.2020
Episkop Srpske pravoslavne crkve (SPC) Joanikije i osam sveštenika pušteni su oko ponoći između 15. i 16. maja, iz pritvora da se brane sa slobode, saopštio je rukovodilac Osnovnog državnog tužilaštva u Nikšiću Stevo Šekarić, dodajući da će… »
Ovo je dokaz! Vladika Joanikije nevino optužen, Milov režim progoni SPC (video)

Ovo je dokaz! Vladika Joanikije nevino optužen, Milov režim progoni SPC (video)

Pravda 15.05.2020
Na dan Svetog Vasilija Ostroškog Vladika Joanikije je, sa još 8 sveštenika, lišen slobode pod optužbama da su učestvovali u organizovanju litije u kojoj je učestvovalo više hiljada Nikšićana, te tako ugrozili javno zdravlje. Ovaj video dokazuje… »
Na magistrali vojne i policijske patrole: Napetost u Crnoj Gori pred privođenje episkopa Joanikija sudiji u Nikšiću (foto)

Na magistrali vojne i policijske patrole: Napetost u Crnoj Gori pred privođenje episkopa Joanikija sudiji u Nikšiću (foto)

Večernje novosti 15.05.2020
Na magistrali između Nikšića i Podgorice snimljene su polcijske i vojne patrole, s tim što jake policijske snage kontrolišu svaki automobil koji ide od Podgorice prema tom gradu. Na magistrali između Nikšića i Podgorice snimljene su polcijske i… »
Podrška vladiki Joanikiju i sveštenstvu: Hiljade građana ispred suda u Nikšiću, stigao i Amfilohije (foto/ video)

Podrška vladiki Joanikiju i sveštenstvu: Hiljade građana ispred suda u Nikšiću, stigao i Amfilohije (foto/ video)

Večernje novosti 15.05.2020
Ispred Osnovnog suda u Nikšiću okupili su se građani u znak podrške uhapšenom episkopu Joanikiju i sveštenstvu SPC. Ispred Osnovnog suda u Nikšiću okupili su se građani u znak podrške uhapšenom episkopu Joanikiju i sveštenstvu SPC. Više… »
Amfilohije ispred Suda u Nikšiću: Ja sam glavni krivac

Amfilohije ispred Suda u Nikšiću: Ja sam glavni krivac

Nova 15.05.2020
Mitropolit crnogorsko primorski Amfilohije izjavio je danas ispred zgrade Suda u Nikšiću da je došao da zatraži oprost od Joanikija, jer sebe smatra krivcem zbog toga što je vladika budimljansko-nikšićki u pritvoru.… »
Vladika Joanikije nevino optužen, Milov režim progoni SPC (video)

Vladika Joanikije nevino optužen, Milov režim progoni SPC (video)

Alo 15.05.2020
Nadajmo se da će crnogorsko pravosuđe odustati od besmislenog progona SPC. Na dan Svetog Vasilija Ostroškog pod optužbama da su učestvovali u organizovanju litije u kojoj je učestvovalo više hiljada Nikšićana, te tako ugrozili javno zdravlje… »
Amfilohije: Vlast Crne Gore poziva na građanski rat

Amfilohije: Vlast Crne Gore poziva na građanski rat

Novi magazin 15.05.2020
Mitropolit Crnogorsko-primorski Srpske pravoslavne crkve, Amfilohije, ocenio je danas da vlast Crne Gore "poziva na građanski rat". Mitropolit je ponovio da je trebalo da on bude "utamničen", umesto episkopa Joanikija zadržanog u policiji zbog… »
Amfilohije: Pustite sveštenike, ja sam kriv

Amfilohije: Pustite sveštenike, ja sam kriv

N1 Info 15.05.2020
Ako je neko kriv za tu litiju, kriv sam ja, izjavio je mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, obračajući se okupljenim građanima ispred Osnovnog suda u Nikšiću. On je zamolio da episkop budimljansko-nikšićki Joanikije i sveštenici što pre… »
Amfilohije: Vlast hapšenjem Joanikija i sveštenstva priprema građanski rat

Amfilohije: Vlast hapšenjem Joanikija i sveštenstva priprema građanski rat

Politika 15.05.2020
Arhiepiskop cetinjski i mitropolit crnogorsko primorski Amfilohije izjavio je danas ispred zgrade Suda u Nikšiću da je došao da zatraži oprost od Joanikija, jer sebe smatra krivcem zbog toga što je vladika budimljansko-nikšićki u pritvoru. „Ako… »
"Kriv sam! Molim vlast da ne čini to... Započeće građanski rat!"

"Kriv sam! Molim vlast da ne čini to... Započeće građanski rat!"

Alo 15.05.2020
Poručio je državnim organima da odmah oslobode Joanikija i sveštenike, "ako misle na budućnost svoje Crne Gore, na jedinstvo i slogu naroda". Arhiepiskop cetinjski i mitropolit crnogorsko primorski Amfilohije izjavio je danas ispred zgrade Suda u… »
Spuž pod opsadom! Vojska i policija patrolira između Podgorice i Nikšića! Narod ispred suda čeka vladiku Joanikija (video)

Spuž pod opsadom! Vojska i policija patrolira između Podgorice i Nikšića! Narod ispred suda čeka vladiku Joanikija (video)

Pravda 15.05.2020
Ispred Osnovnog suda u Nikšiću počelo je nakon devet časova okupljanje građana koji su došli da daju podršku episkopu budimljansko-nikšićkom Joanikiju, kome je zbog litije koja je održana na dan Svetog Vasilija Ostroškog u gradu pod Trebjesom… »
Amfilohije grmi ispred suda u Nikšiću: Došao sam da zatražim oprost od Joanikija! Vlast hapšenjem sveštenstva priprema…

Amfilohije grmi ispred suda u Nikšiću: Došao sam da zatražim oprost od Joanikija! Vlast hapšenjem sveštenstva priprema…

Pravda 15.05.2020
Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije izjavio je u Nikšiću došao da zatraži oprost od vladike Joanikija, koji je uhapšen pre tri dana. Kod Osnovnog suda u Nikšiću na trotoarima se okupilo više stotina građana koji drže ikone i upaljene… »
Građani i monasi pred sudom u Nikšiću u znak podrške episkopu Joanikiju

Građani i monasi pred sudom u Nikšiću u znak podrške episkopu Joanikiju

N1 Info 15.05.2020
Ispred Osnovnog suda u Nikšiću jutros su se okupili građani koji su došli da daju podršku episkopu budimljansko-nikšićkom Joanikiju, kome je zbog litije koja je održana na dan Svetog Vasilija Ostroškog, određeno zadržavanje do 72 sata. U… »
Milo na narod izveo i vojsku: Policija legitimiše sve na putu ka Nikšiću, svi moraju da kažu zašto idu u taj grad video

Milo na narod izveo i vojsku: Policija legitimiše sve na putu ka Nikšiću, svi moraju da kažu zašto idu u taj grad video

Kurir 15.05.2020
Na izlazu iz Podgorice ka Nikšiću primećen je od jutros veliki broj vojnih vozila. Na putu ka Nikšiću policija zaustavlja sva vozila, legitimišu vozače koji moraju da daju izjavu zašto tačno idu u Nikšić. Vojne i policijske patrole… »
Iz sveg glasa se orilo ispred suda u Nikšiću: „Ne damo vladiku“ i „Kosovo-Srbija“ /video/

Iz sveg glasa se orilo ispred suda u Nikšiću: „Ne damo vladiku“ i „Kosovo-Srbija“ /video/

Sputnik 15.05.2020
Stotine građana Nikšića koji su se okupili kako bi pružili podršku vladiki Joanikuju uzvikivalo je iz sveg glasa ispred Prekršajno suda u „Ne damo vladiku“ i „Kosovo-Srbija“. Vladika Joanikije koji je u utorak zajedno sa još osam… »
Vojna vozila i policijske patrole između Podgorice i Nikšića: Svi moraju da kažu kuda idu /video/

Vojna vozila i policijske patrole između Podgorice i Nikšića: Svi moraju da kažu kuda idu /video/

Sputnik 15.05.2020
Na izlazu iz Podgorice ka Nikšiću primećen je od jutros veliki broj vojnih vozila. Na putu ka Nikšiću policija zaustavlja sva vozila, legitimišu vozače koji moraju da daju izjavu zašto tačno idu u Nikšić. Vojne i policijske patrole raspoređene… »
Gomilaju trupe između Podgorice i Nikšića! Niko ne zna šta im je namera! (video)

Gomilaju trupe između Podgorice i Nikšića! Niko ne zna šta im je namera! (video)

Alo 15.05.2020
Zaustavljaju sve redom na putu. Na izlazu iz Podgorice ka Nikšiću primećen je od jutros veliki broj vojnih vozila. Na putu ka Nikšiću policija zaustavlja sva vozila, legitimišu vozače koji moraju da daju izjavu zašto tačno idu u Nikšić… »

Vesti dana »