VIDEO Šokantan poraz vicešampiona Evrope: Letonci gubili celu utakmicu, pa u poslednjem minutu izbacili Francuze

Nova 27.08.2023  |  Autor: Miloš Ljubisavljević

Košarkaška reprezentacija Francuske ispala je sa Mundobasketa već posle prve faze tog takmičenja. „Trikolori“ su u prva dva meča u grupi H poraženi od Kanade u petak i od Letonije u nedelju 88:86, pa su finalisti Evrobasketa iz prošle godine ovog puta zakazali i razočarali.

Letonija je sve vreme kaskala za Francuskom tokom meča odigranog u Indonezija areni u Džakarti, ali su u ključnim trenucima uspeli da se vrate u igru, povedu i onda slobodnim bacanjima Rolandsa Šmitsa i Artursa Žagarsa završe posao. Meč je rešen u poslednjem minutu kada je Rudi Gober napravio faul na skoku u napadu posle promašaja Evana Furnijea i pri rezultatu 86:85 za Francusku. Šmits je sa dva pogođena penala preokrenuo, a onda kad je Furnije promašio i flouter,