Sa juga „pravac“ Evropsko prvenstvo! Srbija i Bugarska podelili bodove

Niške vesti 19.11.2023  |  Maja Vodeničarski Maja

Fudbalska reprezentacija Srbije igraće naredne godine na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj, pošto je u poslednjoj utakmici kvalifikacija remizirala sa Bugarskom u Leskovcu 2:2. „Orlovi“ dominirali u prvih 45 minuta, a onda u nastavku zabrinuli naciju.

Srbija je takmičenje u Grupi G kvalifikacija završila kao druga sa četiri pobede, dva remija i dva poraza, odnosno sa 14 sakupljenih bodova. Pogotkom Miloša Veljkovića u 17. minutu Srbija je povela na stadionu „Dubočica“, preokret Bugarskoj doneli su Georgi Rusev u 59. i Kiril Despodov u 69. minutu, dok je konačan rezultat postavio Srđan Babić u 82. minutu. U drugom meču poslednjeg kola Grupe G, Mađarska je u Budimpešti pobedila Crnu Goru sa 3:1. Mađarska je na