Posle 24 godine „Orlovi“ na Evropskom prvenstvu

RTK 19.11.2023

Fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je istorijski plasman na Evropsko prvenstvo, koje će biti održano naredne godine u Nemačkoj, pošto je večeras u Leskovcu odigrala sa Bugarskom bez pobednika, 2:2 u poslednjem meču grupe G kvalifikacija za kontinentalni šampionat.

Srbija će po prvi put pod ovim imenom igrati na Evropskom šampionatu, a prvi put posle 2000. godine. Srbija je povela golom Miloša Veljkovića u 17. minutu. Bugarska je preokrenula rezultat u drugom poluvremenu. Prvo je Georgi Ruse u 59. minutu izjednačio na 1:1, a onda je pobedu gostima doneo Kiril Despodov u 69. minutu. Srbija je napadala u nastavku utakmice, a bod „orlovima“ je doneo Srđan Babić u 82. minutu. Srbija je kvalifikacije za EP završila sa 14 bodova.