Povezane vesti

Šta kaže istorija tenisa? Evo kakve su šanse Đokovića da osvoji grend slem titulu posle 1:1 u setovima u finalu

Šta kaže istorija tenisa? Evo kakve su šanse Đokovića da osvoji grend slem titulu posle 1:1 u setovima u finalu

Večernje novosti 16.07.2023
Novak Đoković i Karlos Alkaraz sastali su se u finalu Vimbldona, a iako je Srbin izgubio set broj dva, istorija "belog sporta" daje mu veće šanse da dođe do titule. FOTO: Tanjug/AP Naime, od 17 dosadašnjih Novakovih grend slem finala u kojima je… »
Nestvaran meč: Alkaras srušio Noleta i osvojio Vimbldon!

Nestvaran meč: Alkaras srušio Noleta i osvojio Vimbldon!

Vesti online 16.07.2023
Karlos Alkaras u epskom finalu Vimbldona pobedio je Novaka Đokovića u pet setova i zadržao prvo mesto na ATP listi. Španac je slavio posle 1:6, 7:6 (6), 6:1, 3:6, 6:4 za četiri časa i 42 minuta neverovatne borbe. Dvadesetogodišnji teniser je u… »
Vimbldon 2023: Kralj je mrtav! Živeo Kralj!

Vimbldon 2023: Kralj je mrtav! Živeo Kralj!

Dojče vele 16.07.2023
Dvadesetogodišnji Španac Karlos Alkaraz prvi put je osvojio teniski turnir u Vimbldonu. U fascinantnom finalu delom visoke klase pobedio je u pet setova legendu, 16 godina starijeg Srbina Novaka Đokovića. Karlos Alkaraz je prekinuo dugu vladavinu… »
Alkaras: Igrao sam finale protiv legende našeg sporta, Nole ti me inspirišeš

Alkaras: Igrao sam finale protiv legende našeg sporta, Nole ti me inspirišeš

Sportski žurnal 16.07.2023
Kada sam se rodio ti si već pobeđivao na turnirima. Neverovatno, kao što si rekao 36 je novih 26. Ti si to uradio, neverovatan si. Španski teniser Karlos Alkaras rekao je da mu se san ostvario time što je osvojio Vimbldon, da je ponosan na sebe i… »
Alkaras: San se ostvario, Đoković me inspiriše

Alkaras: San se ostvario, Đoković me inspiriše

Novi magazin 16.07.2023
Španski teniser Karlos Alkaras rekao je danas da mu se san ostvario time što je osvojio Vimbldon, da je ponosan na sebe i istakao da ga Novak Đoković inspiriše. "San se ostvario. Sjajno je pobediti, ali i da sam izgubio bio bih veoma ponosan na sebe… »
Karlos oduševio Nadala: Ogromna radost

Karlos oduševio Nadala: Ogromna radost

Sport klub 16.07.2023
Španac Rafael Nadal među prvima je čestitao Karlosu Alkarazu na osvajanju titule na Vimbldonu. Dvadesetogodišnji prvi igrač sveta u sjajnom finalu pobedio je Novaka Đokovića u pet setova i nakon US Opena prigrlio je i pehar iz Londona. Karlitos je… »
Rafa Nadal se ekspresno oglasio!

Rafa Nadal se ekspresno oglasio!

Sportske.net 16.07.2023
Ako je iko sumnjao, sad je potpuno jasno da je Španija dobila još jednog velikog teniskog šampiona. Dvadesetogodišnji Karlos Alkaraz je današnjom pobedom u dramatičnom finalu Vimbldona nad našim Novakom Đokovićem stigao do svoje već druge grend… »
Kako će izgledati nova ATP lista - Novak u većem zaostatku, ali sve može da se promeni u Americi!

Kako će izgledati nova ATP lista - Novak u većem zaostatku, ali sve može da se promeni u Americi!

Sportske.net 16.07.2023
Novak Đoković je danas poražen posle šest godina na Vimbldonu i to u velikom finalu od Karlosa Alkaraza posle epske borbe sa 3:2 u setovima. Alkaraz sada ima 2/2 u grend slem finalima, dok je Đoković propustio veliku šansu da ode na 24 grend slem… »
SAVLADALE GA EMOCIJE NA VIMBLDONU Novak Đoković zaplakao nakon izgubljenog finala (FOTO)

SAVLADALE GA EMOCIJE NA VIMBLDONU Novak Đoković zaplakao nakon izgubljenog finala (FOTO)

Dnevnik 16.07.2023
Srbin u suzama posle velikog finala. Španski teniser Karlos Alkaraz osvojio je titulu na Vimbldonu, nakon što je danas posle skoro pet sati borbe u finalu savladao Novaka Đokovića 1:6, 7:6 (8:6), 6:1, 3:6, 6:4. Novak je tokom ceremonije dodele pehara… »
Kraj dominacije na Vimbldonu, Novak predao krunu: Alkaraz novi šampion

Kraj dominacije na Vimbldonu, Novak predao krunu: Alkaraz novi šampion

Euronews 16.07.2023
Kraj dominacije Novaka Đokovića na Vimbldonu, Karlos Alkaraz je novi šampion. Srpski teniser nije uspeo da se domogne svog 24. grend slem trofeja, pošto je danas u Londonu izgubio od najboljeg tenisera sveta i to nakon pet setova i više od četiri… »
Vimbldon ima poruku za Novaka

Vimbldon ima poruku za Novaka

Sportske.net 16.07.2023
Jedan od najbolnijih poraza u karijeri doživeo je danas Novak Đoković. Na Vimbldon je uvek dolazio sa posebnim emocijama, sedam puta je osvajao ovaj turnir, a danas je imao priliku da i osmi put stigne do šampionskog pehara i izjednači se sa Rožerom… »
Novače, ti Ovo radiš od kada sam se rodio! Alkaraz uzeo pehar i okrenuo se ka Đokoviću - Srbin se samo nasmejao!

Novače, ti Ovo radiš od kada sam se rodio! Alkaraz uzeo pehar i okrenuo se ka Đokoviću - Srbin se samo nasmejao!

Mondo 16.07.2023
Karlos Alkaraz dao je izjavu na terenu posle osvajanja Vimbldona i posebno se zahvalio Novaku Đokoviću. Karlos Alkaraz dao je izjavu na terenu posle osvajanja Vimbldona i posebno se zahvalio Novaku Đokoviću. Novak Đoković zaustavljen je u finalu… »
Alkaraz pohvalio Novaka, pa nasmejao čitav Vimbldon: Imaš 36 godina, osvajaš titule čitav moj život

Alkaraz pohvalio Novaka, pa nasmejao čitav Vimbldon: Imaš 36 godina, osvajaš titule čitav moj život

Euronews 16.07.2023
Karlos Alkaraz pobedio je Novaka Đokovića u finalu Vimbldona, skinuvši ga sa trona posle četiri pune godine, a nakon meča govorio je o tituli u Londonu i odlučujućem meču sa šampionom. Španski teniser slavio je posle gotovo pet sati, a pobedio… »
Alkaraz je velikan u nastajanju, ali ćeraćemo se još

Alkaraz je velikan u nastajanju, ali ćeraćemo se još

Sport klub 16.07.2023
Kovitlac emocija, kao i uvek posle ovakvih Noletovih finala, samo što sada nemamo onaj osećaj olakšanja i rasterećenja posle trijumfa. Imamo gorčinu poraza, imamo smanjeni tonus i volju narednih dana, ali sve je to deo ludog puta koji mi teniski… »
Alkaraz: "San se ostvario, Novače, inspirišeš me"

Alkaraz: "San se ostvario, Novače, inspirišeš me"

Sportske.net 16.07.2023
Karlos Alkaraz je danas prekinuo dominaciju Novaka Đokovića na Vimbldonu. Mladi Španac je u finalu slavio sa 3:2 i prvi put stigao do titule u Londonu. Alkaraz ima 20 godina, a već je u karijeri osvojio dva grend slema iz dva odigrana finala. Prošle… »
UŽIVO - Vratio se Nole, peti set odlučuje šampiona Vimbldona!

UŽIVO - Vratio se Nole, peti set odlučuje šampiona Vimbldona!

Sportske.net 16.07.2023
Završen je i četvrti set dramatičnog finala Vimbldona, Novak Đoković - Karlos Alkaraz 2:2, po setovima 6:1, 6:7 (6:8), 1:6, 6:3! Novak je u pauzi pre početka četvrtog seta otišao do toaleta, pokušao da se koliko-toliko osveži i nađe nove… »
Novak Đoković šalje poljupce i ponižava hejtere! Jedno više nije mogao da trpi, ovaj momenat je sve okrenuo! (foto)

Novak Đoković šalje poljupce i ponižava hejtere! Jedno više nije mogao da trpi, ovaj momenat je sve okrenuo! (foto)

Mondo 16.07.2023
Nakon što je napravio brejk u ranoj fazi četvrtog seta, Đoković poslao poljupce navijačima. Nakon što je napravio brejk u ranoj fazi četvrtog seta, Đoković poslao poljupce navijačima. Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković rutinski je… »
UŽIVO - Šta je ovo, ljudi? Alkaraz dobio gem od pola sata, Nole žestoko uzdrman!

UŽIVO - Šta je ovo, ljudi? Alkaraz dobio gem od pola sata, Nole žestoko uzdrman!

Sportske.net 16.07.2023
Fantastično je Novak Đoković započeo današnje finale Vimbldona protiv 16 godina mlađeg Španca Karlosa Alkaraza. Dobio je prvi set sa 6:1, sve je izgledalo savršeno, osim jakog vetra koji je igračima pravio dosta problema, a Novaka je sve više… »
Vimbldon - Branko Đurić poražen u finalu juniorskog dubla

Vimbldon - Branko Đurić poražen u finalu juniorskog dubla

Sportske.net 16.07.2023
Srpski teniser Branko Đurić i Francuz Artur Žea nisu uspeli danas da osvoje titulu na Vimbldonu u juniorskoj konkurenciji. Đurić i Žea su u finalu juniorskog dubla izgubili od Italijana Gabrijelea Vulpita i Čeha Jakuba Filipa sa 6:3, 6:3. Ranije… »

Vesti dana »