Povezane vesti

Vučić iz Pekinga: Azija i Afrika su naša budućnost, uz evropski put

Vučić iz Pekinga: Azija i Afrika su naša budućnost, uz evropski put

Telegraf 18.10.2023
U toku treći međunarodni strateški forum "Pojas i put" Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se iz Pekinga, gde boravi na trećem međunarodnom strateškom forumu "Pojas i put". - Danas sam imao mnogo bilateralnih sastanaka, od predsednika Vlade… »
Vučić iz Pekinga: Cena rata je previsoka (video)

Vučić iz Pekinga: Cena rata je previsoka (video)

Politika 18.10.2023
Treći međunarodni strateški forum "Pojas i put" otvoren je danas u Pekingu, a okupio je zvaničnike iz više od 130 zemalja i 30 međunarodnih organizacija. Na forumu učestvuje i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji predvodi delegaciju naše… »
Vučić u Pekingu: Potpisan rekordan broj sporazuma, poseta ima istorijski značaj

Vučić u Pekingu: Potpisan rekordan broj sporazuma, poseta ima istorijski značaj

RTS 18.10.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Pekingu da je u Kini potpisan rekordan broj sporazuma o saradnji s tom zemljom, čak 18, kao i da je reč o dokumentima koji predviđaju stratešku saradnju. Predsednik Vučić je rekao sumirajući… »
Putin o razgovoru sa Vučićem

Putin o razgovoru sa Vučićem

Politika 18.10.2023
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da je razgovarao u prolazu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem. „On je zabrinut zbog situacije u njegovom regionu i oko Srbije. Delimo njegovu zabrinutost“, rekao je Putin. Predsednik Srbije… »
Šta je Putin rekao o kratkom susretu sa Vučićem

Šta je Putin rekao o kratkom susretu sa Vučićem

Vreme 18.10.2023
"Pojas i put" Ruski predsednik je rekao da Rusija deli zabrinutost srpskog predsednika u vezi sa dešavanjima u Srbiji. Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je na konferenciji za novinare na kojoj je govorio o svojoj poseti Kini, da se u Pekingu usput… »
Putin: Razgovarao sam usput s Vučićem, delimo zabrinutost za region

Putin: Razgovarao sam usput s Vučićem, delimo zabrinutost za region

Beta 18.10.2023
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da je u prolazu 's nogu' razgovarao sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i da Moskva deli njegovu zabrinutost u vezi sa dešavanjima u regionu. "Da, Vučić i ja smo razgovarali s nogu. On je… »
Putin o kratkom susretu sa Vučićem: Delim njegovu zabrinutost u vezi sa dešavanjima oko Srbije

Putin o kratkom susretu sa Vučićem: Delim njegovu zabrinutost u vezi sa dešavanjima oko Srbije

Radio 021 18.10.2023
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas, komentarišući svoj susret sa Aleksandrom Vučićem, da Rusija deli zabrinutost srpskog predsednika u vezi sa dešavanjima u Srbiji. Putin je na konferenciji za novinare, govoreći o svojoj poseti Kini… »
Putin: Razgovarao sam usput s Vučićem, delimo zabrinutost za region

Putin: Razgovarao sam usput s Vučićem, delimo zabrinutost za region

Novi magazin 18.10.2023
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da je u prolazu 's nogu' razgovarao sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i da Moskva deli njegovu zabrinutost u vezi sa dešavanjima u regionu. "Da, Vučić i ja smo razgovarali s nogu. On je… »
Oglasio se Putin o susretu sa Vučićem: "Delim njegovu zabrinutost oko situacije u regionu"

Oglasio se Putin o susretu sa Vučićem: "Delim njegovu zabrinutost oko situacije u regionu"

Blic 18.10.2023
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je danas, komentarišući svoj susret sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u Pekingu, da Rusija deli zabrinutost srpskog predsednika u vezi sa dešavanjima u Srbiji. Putin je na konferenciji za novinare… »
Putin: Rusija deli zabrinutost Vučića zbog dešavanja u Srbiji

Putin: Rusija deli zabrinutost Vučića zbog dešavanja u Srbiji

RTV 18.10.2023
GAZA - Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas, komentarišući svoj susret sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u Pekingu, da Rusija deli zabrinutost srpskog predsednika u vezi sa dešavanjima u Srbiji. Putin je na konferenciji za… »
Oglasio se Putin o susretu sa Vučićem: "Delim njegovu zabrinutost oko situacije u regionu"

Oglasio se Putin o susretu sa Vučićem: "Delim njegovu zabrinutost oko situacije u regionu"

Blic 18.10.2023
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je danas, komentarišući svoj susret sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u Pekingu, da Rusija deli zabrinutost srpskog predsednika u vezi sa dešavanjima u Srbiji. Putin je na konferenciji za novinare… »
Putin: Razgovarao sam „u prolazu“ s Vučićem, delim zabrinutost zbog situacije oko Srbije

Putin: Razgovarao sam „u prolazu“ s Vučićem, delim zabrinutost zbog situacije oko Srbije

N1 Info 18.10.2023
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da je razgovarao u prolazu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, prenosi Sputnjik. „On je zabrinut zbog situacije u njegovom regionu i oko Srbije. Delimo njegovu zabrinutost“, rekao je Putin. I… »
Putin: Razgovarao sam „u prolazu“ s Vučićem, delim zabrinutost zbog situacije oko Srbije

Putin: Razgovarao sam „u prolazu“ s Vučićem, delim zabrinutost zbog situacije oko Srbije

Danas 18.10.2023
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da je razgovarao u prolazu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, prenosi Sputnjik. „On je zabrinut zbog situacije u njegovom regionu i oko Srbije. Delimo njegovu zabrinutost“, rekao je Putin. I… »
Putin o razgovoru sa Vučićem: Delimo zabrinutost srpskog predsednika u vezi sa dešavanjima u regionu oko Srbije

Putin o razgovoru sa Vučićem: Delimo zabrinutost srpskog predsednika u vezi sa dešavanjima u regionu oko Srbije

Euronews 18.10.2023
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas, komentarišući svoj susret sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u Pekingu, da Rusija deli zabrinutost srpskog predsednika u vezi sa dešavanjima u Srbiji. Putin je na konferenciji za novinare… »
Dodik: Kina za razliku od Zapada spremna za jačanje saradnje sa malim zemljama bez uslovljavanja

Dodik: Kina za razliku od Zapada spremna za jačanje saradnje sa malim zemljama bez uslovljavanja

Politika 18.10.2023
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da potpisivanje niza sporazuma između Srbije i Kine danas u Pekingu, od kojih je najvažniji Sporazum o slobodnoj trgovini, potpisan u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i kineskog… »
Vučić: Imao sam više sastanaka, sa liderom Rusije razmenio sam još nekoliko reči

Vučić: Imao sam više sastanaka, sa liderom Rusije razmenio sam još nekoliko reči

Sputnik 18.10.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, sumirajući sastanke koje je imao u Pekingu, da "smo mnogo toga imali da čujemo, naučimo i da smo uspeli da predstavimo Srbiju kao slobodarsku, nezavisnu i uspešnu zemlju". "U Kini sam imao… »
„U šerpi meda“: Šta Politiko piše o trgovinskom sporazumu Vučića i Si Đinpinga?

„U šerpi meda“: Šta Politiko piše o trgovinskom sporazumu Vučića i Si Đinpinga?

Danas 18.10.2023
Srbija i Kina potpisale su u utorak sporazum o slobodnoj trgovini, zbližavajući dve zemlje u vreme kada veliki deo Evrope nastoji da „odbaci“ trgovinske veze sa Kinom, piše Politiko (Politico). Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji je u… »
Domaći ekonomista o detaljima sporazuma Srbije i Kine: "Ideal svake zemlje, jer daje šansu"

Domaći ekonomista o detaljima sporazuma Srbije i Kine: "Ideal svake zemlje, jer daje šansu"

Blic 18.10.2023
Treći međunarodni stateški forum "Pojas i put" biće održan danas u Pekingu, gde će među zvaničnicima iz više od 130 zemalja i 30 međunarodnih organizacija, učešće uzeti i delegacija Vlade Srbije. Sa Kinom je potpisan Sporazum o slobodnoj… »
Predsednik: Sa Kinom potpisano 18 sporazuma, rekordan broj i strateški značaj

Predsednik: Sa Kinom potpisano 18 sporazuma, rekordan broj i strateški značaj

RTV 18.10.2023
PEKING - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Pekingu da je u Kini potpisan rekordan broj sporazuma o saradnji sa tom zemljom, čak 18, kao i da je reč o dokumentima koji predviđaju stratešku saradnju. "Verujem da ono što smo… »
Vučić: U Kini potpisan rekordan broj sporazuma, verujem da ono što smo postigli ima istorijski značaj

Vučić: U Kini potpisan rekordan broj sporazuma, verujem da ono što smo postigli ima istorijski značaj

Euronews 18.10.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u Pekingu da je u Kini potpisan rekordan broj sporazuma o saradnji sa tom zemljom, čak 18, kao i da je reč o dokumentima koji predviđaju stratešku saradnju. "Verujem da ono što smo postigli u Kini ima… »
Uživo Vučić! Postignut istorijski sporazum u Kini, čak 18 velikih dogovora

Uživo Vučić! Postignut istorijski sporazum u Kini, čak 18 velikih dogovora

Pravda 18.10.2023
Predsednik Srbije razgovarao je sa mnogim zvaničnicima na forumu "Pojas i put" u Pekingu, dodavši da je imao važne razgovore sa premijerom Mađarske Viktorom Orbanom o evropskim pitanjima. Ono šta je srpska delegacija postigla u Kini je od istorijskog… »
Više od 3 miliona ljudi videlo prilog o poseti Vučića Kini: Prilog prikazan u najvažnijem dnevniku

Više od 3 miliona ljudi videlo prilog o poseti Vučića Kini: Prilog prikazan u najvažnijem dnevniku

Kurir 18.10.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sa srpskom delegacijom se nalazi u poseti Kini, a prilog o njegovom susredu s predsednikom Si Đinpingom prikazan je u najvažnijem dnevniku na "CCTV". Više od tri miliona ljudi videlo je prilog o poseti srpskog… »
Starović: Srbija može da računa na još snažniju ulogu Kine u očuvanju teritorijalnog integrita

Starović: Srbija može da računa na još snažniju ulogu Kine u očuvanju teritorijalnog integrita

RTV 18.10.2023
BEOGRAD - Državni sekretar Ministrstva odbrane Nemanja Starović izjavio je da je jučerašnji dan bio veoma velik i važan za Srbiju i sve građane i da će puni efekti potpisanih sporazuma sa Kinom biti vidljivi tek u mesecima i godinama koje su pred… »
"Od Kine možemo kupiti jedno dragoceno znanje!" Ekonomski stručnjak o manevru kojim je Kina prestigla Ameriku pomoću nje…

"Od Kine možemo kupiti jedno dragoceno znanje!" Ekonomski stručnjak o manevru kojim je Kina prestigla Ameriku pomoću nje…

Kurir 18.10.2023
Učešće predsednika Srbije na samitu Pojas i put u Kini komentarisali su u emisiji Usijanje prof.dr Dragan Radenović, akademik, Dejan Vuk Stanković, politički analitičar i Mahmud Bušatlija, savetnik za investicije i razvoj. Prokomentarisao je kakav… »
Novi vidici! 4 važna sporazuma: Važan susret lidera Srbije i kine Trgovina bez carina, putevi i optička mreža su samo deo…

Novi vidici! 4 važna sporazuma: Važan susret lidera Srbije i kine Trgovina bez carina, putevi i optička mreža su samo deo…

Kurir 18.10.2023
Si je izgovorio važnu rečenicu - da je naše prijateljstvo prošlo test teških vremena, sa čime sam saglasan. U uslovima nemalih pritisaka na Srbiju, naša zemlja je jedina u celoj Evropi koja se nikada nije pridružila deklaracijama koje bi… »
Starović: Srbija u narednom periodu može da računa na još snažniju ulogu Kine u očuvanju teritorijalnog integriteta

Starović: Srbija u narednom periodu može da računa na još snažniju ulogu Kine u očuvanju teritorijalnog integriteta

RTS 18.10.2023
U Kini se održava treći Forum za međunarodnu saradnju "Pojas i put" na kome srpsku delegaciju predvodi predsednik Aleksandar Vučić. Srbija i Kina su potpisale tri strateška sporazuma i još nekoliko ugovora vrednih četiri milijarde evra. Državni… »
"Oko Kine se može izgraditi novi svetski komonvelt?!" Dragan Radenović: Više ne funkcioniše piramidalni sistem upravljanja

"Oko Kine se može izgraditi novi svetski komonvelt?!" Dragan Radenović: Više ne funkcioniše piramidalni sistem upravljanja

Kurir 18.10.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvovao je na samitu inicijative "Pojas i put" u Kini I potpisao tri strateška dokumenta o saradnji, od kojih je najznačajniji Sporazum o slobodnoj trgovini s Kinom. Ovaj događaj komentarisali su u emisji… »
"Kina će od Rusije kupiti znanje o oružju?!" Dejan Vuk Stanković: Mogla bi pored ekonomske da postane i još jača vojna…

"Kina će od Rusije kupiti znanje o oružju?!" Dejan Vuk Stanković: Mogla bi pored ekonomske da postane i još jača vojna…

Kurir 18.10.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvovao je na samitu "Pojas i put" u Kini kada je potpisan niz sporazuma između dve zemlje, a najvažniji Sporazum o slobodnoj trgovini sa Kinom. Kako će to uticati na buduće odnose Srbije i Kine analizirali su… »

Vesti dana »