Povezane vesti

Postizborna "bitka" za Beograd: Komplikacije zbog pukotina u Nestorovićevoj grupi, Novi DSS intenzivno pregovara sa SPN

Postizborna "bitka" za Beograd: Komplikacije zbog pukotina u Nestorovićevoj grupi, Novi DSS intenzivno pregovara sa SPN

Euronews 24.01.2024
Konačni rezultati parlamentarnih izbora i izbora u Beogradu su objavljeni, a GIK i RIK su dodelili odborničke, odnosno poslaničke mandate. Sledeći korak je formiranje gradskog i republičkog parlamenta i formiranje vlasti. Izvesno je da će se to pre… »
Pitali smo Nestorovićevog kandidata za gradonačelnika da li se dogovorio sa Šapićem da ga podrže u Beogradu: Ovo je njegov…

Pitali smo Nestorovićevog kandidata za gradonačelnika da li se dogovorio sa Šapićem da ga podrže u Beogradu: Ovo je njegov…

Nova 24.01.2024
Iz trećeg pokušaja portal Nova.rs uspeo je da dođe do odgovora od nosioca beogradske liste “Mi - glas iz naroda” Aleksandra Jerkovića da li je dogovorio saradnju i ulazak u vlast sa kandidatom za gradonačelnika Beograda Aleksandrom Šapićem. Za… »
Jerković: Pokret „Nema nazad – Iza je Srbija“ nije vodio pregovore sa koalicijom oko SNS-a

Jerković: Pokret „Nema nazad – Iza je Srbija“ nije vodio pregovore sa koalicijom oko SNS-a

N1 Info 24.01.2024
Aleksandar Jerković, nosilac beogradske liste "Mi - glas iz naroda", izjavio je da pokret "Nema nazad - Iza je Srbija" nije vodio pregovore sa koalicijom oko SNS-a. Nakon što je potpredsednik Srpske napredne stranke i kandidat za gradonačelnika liste… »
Izbori u Beogradu između politike i matematike – Slađana Komatina iz Cesida o dve opcije za formiranje vlasti

Izbori u Beogradu između politike i matematike – Slađana Komatina iz Cesida o dve opcije za formiranje vlasti

RTS 24.01.2024
Slađana Komatina iz Cesida kaže za RTS da je u Beogradu, pored formiranja većine sa listom Branimira Nestorovića, moguće i formiranje manjinske vlasti koju bi činile SNS i SPS uz podršku Nestorovićevog pokreta "Mi, glas iz naroda". Druga i… »
Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine do 11. februara, opozicija se neće odreći mandata

Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine do 11. februara, opozicija se neće odreći mandata

Nova 24.01.2024
Predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić rekao je da će do 11. februara biti održana kostitutivna sednica novog parlamenta, nakon čega će se pristupiti formiranju Vlade. On je gostujući na televiziji Pink ukazao da su proglašeni konačni… »
Otvorene prozivke unutar liste koja drži ključ za formiranje vlasti u Beogradu

Otvorene prozivke unutar liste koja drži ključ za formiranje vlasti u Beogradu

Insajder 24.01.2024
Da li će vlast u Beogradu biti formirana trenutno zavisi od mandata odbornika koji su u Skupštinu Beograda ušli na listi “Mi glas iz naroda” koju predvodi Branimir Nestorović, a koja se na gradskim izborima pojavila pod imenom “Mi glas iz naroda… »
Šta će biti sa Beogradom: Dok se lome koplja ko će biti vlast, Nestorović ćuti, njegov kandidat ga “proziva” a Šapić…

Šta će biti sa Beogradom: Dok se lome koplja ko će biti vlast, Nestorović ćuti, njegov kandidat ga “proziva” a Šapić…

Nova 24.01.2024
Da li će biti većine u Beogradu i dalje je jedno od glavnih pitanja nakon završenih izbora 17. decembra. Koplja se od samog starta lome na listi ili možda bolje reći nekoliko odbornika sa liste “Mi - glas iz naroda”. Nakon brojnih poziva da se… »
Postizborne trzavice SNS i SPS u Kniću: Konstitutivna sednica zakazana, odbornici došli i otišli bez urađenog posla, ovo je…

Postizborne trzavice SNS i SPS u Kniću: Konstitutivna sednica zakazana, odbornici došli i otišli bez urađenog posla, ovo je…

Blic 24.01.2024
Vladajuća koalicija SNS i SPS suočila se, izgleda neočekivano, sa prvim velikim postizbornim izazovom u šumadijskoj varošici Knić gde konstitutivna sednica skupštine opštine nije održana iako je zakazana. Naime, tri odbornika SNS i jedan… »
Dok se u Beogradu SNS „pakuje“ vlast sa Nestorovićevim odbornicima, njegov kandidat za gradonačelnika tvituje – iz…

Dok se u Beogradu SNS „pakuje“ vlast sa Nestorovićevim odbornicima, njegov kandidat za gradonačelnika tvituje – iz…

Nova 24.01.2024
Lavina poziva pokrenula je pitanje da li će dvojac Srpska napredna stranka - Socijalistička partija Srbije uz pomoć pojedinih odbornika sa liste “Mi - glas iz naroda” uspeti da formira većinu u Beogradu. I dok su sve oči uprte u Aleksandra… »
Jerković: Nisam bio na Nestorovićevoj listi, već na svojoj

Jerković: Nisam bio na Nestorovićevoj listi, već na svojoj

Beta 24.01.2024
Nosilac liste "Mi-glas iz naroda" za beogradske izbore Aleksandar Jerković izjavio je danas da on na decembarskim izborima nije bio na odborničkoj listi Branimira Nestorovića, već na svojoj. "Kako to da je lista dr Branimira Nestorovića osvojila 4,7… »
Jerković: Nisam bio na Nestorovićevoj listi, već na svojoj

Jerković: Nisam bio na Nestorovićevoj listi, već na svojoj

Novi magazin 24.01.2024
Nosilac liste "Mi-glas iz naroda" za beogradske izbore Aleksandar Jerković izjavio je danas da on na decembarskim izborima nije bio na odborničkoj listi Branimira Nestorovića, već na svojoj. "Kako to da je lista dr Branimira Nestorovića osvojila 4,7… »
Šta sve iz Rusije tvituje Aleksandar Jerković o sporenju sa „MI – Glas iz naroda“?

Šta sve iz Rusije tvituje Aleksandar Jerković o sporenju sa „MI – Glas iz naroda“?

Danas 24.01.2024
Nosilac liste „Mi Glas iz naroda“ na beogradskim izborima, Aleksandar Jerković, od koga može zavisiti formiranje nove naprednjačke većine u prestonici, na društvenoj mreži „Iks“ u nekoliko objava proteklih dana proziva svoje dosadašnje… »
Vladimir Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine biće održana do 11. februara

Vladimir Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine biće održana do 11. februara

N1 Info 24.01.2024
Predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić rekao je da će do 11. februara biti održana kostitutivna sednica novog parlamenta, nakon čega će se pristupiti formiranju Vlade. On je gostujući na televiziji Pink ukazao da su proglašeni konačni… »
Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine biće održana do 11. februara

Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine biće održana do 11. februara

Danas 24.01.2024
Predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić rekao je da će do 11. februara biti održana kostitutivna sednica novog parlamenta, nakon čega će se pristupiti formiranju Vlade. On je gostujući na televiziji Pink ukazao da su proglašeni konačni… »
Konstitutivna sednica Skupštine Srbije do 11. februara, izjavio predsednik parlamenta

Konstitutivna sednica Skupštine Srbije do 11. februara, izjavio predsednik parlamenta

Slobodna Evropa 24.01.2024
Predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić rekao je da će do 11. februara biti održana konstitutivna sednica novog parlamenta, nakon čega će se pristupiti formiranju Vlade. On je gostujući na televiziji Pink ukazao da su proglašeni konačni… »
Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine biće održana do 11. februara

Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine biće održana do 11. februara

Radio sto plus 24.01.2024
On je gostujući na televiziji Pink ukazao da su proglašeni konačni rezultati izbora i da je počeo da teče rok od 30 dana za održavanje konstitutivne sednice Skupštine Srbije. “Sve ide po planu i zakonu. Najkasnije do 11. februara će biti… »
Poznat datum: Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine biće održana do 11. februara, nakon toga sledi formiranje vlade

Poznat datum: Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine biće održana do 11. februara, nakon toga sledi formiranje vlade

Kurir 24.01.2024
Predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić rekao je da će do 11. februara biti održana kostitutivna sednica novog parlamenta, nakon čega će se pristupiti formiranju Vlade, prenosi Beta. On je gostujući na televiziji Pink ukazao da su proglašeni… »
Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine do 11. februara, onda biramo ljude za plan „Skok u budućnost“

Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine do 11. februara, onda biramo ljude za plan „Skok u budućnost“

In medija 24.01.2024
Predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić rekao je da će do 11. februara biti održana kostitutivna sednica novog parlamenta, nakon čega će se pristupiti formiranju Vlade. On je gostujući na televiziji Pink ukazao da su proglašeni konačni… »
Marković Na čelu parlamenta: Konstitutivna sednica novog saziva Skupštine grada Kraljeva

Marković Na čelu parlamenta: Konstitutivna sednica novog saziva Skupštine grada Kraljeva

Večernje novosti 24.01.2024
Na maratonskoj konstitutivnoj sednici Skupštine grada Kraljeva, za predsednika lokalnog parlamenta ponovo je izabran Nenad Marković (SNS) koji je i u minula dva saziva obavljao tu funkciju, dok je za njegovog zamenika izabrana Marija Jevđić sa liste… »
Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine biće održana do 11. februara

Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine biće održana do 11. februara

Beta 24.01.2024
Predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić rekao je da će do 11. februara biti održana kostitutivna sednica novog parlamenta, nakon čega će se pristupiti formiranju Vlade. On je gostujući na televiziji Pink ukazao da su proglašeni konačni… »
Uprkos većini bez lokalne vlasti u Kniću: Koalicija naprednjaka i socijalista dovedena u pitanje zbog mesta predsednika…

Uprkos većini bez lokalne vlasti u Kniću: Koalicija naprednjaka i socijalista dovedena u pitanje zbog mesta predsednika…

Danas 24.01.2024
Lokalna vlast nije konstituisana na Sednici Skupštine opštine u Kniću na sednici održanoj juče u ovom šumadijskom mestu iako SNS i SPS imaju većinu odbornika. Po nezvaničnim informacijama to je zbog toga što jedan deo odbornika Srpske napredne… »
Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine biće održana do 11. februara

Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine biće održana do 11. februara

Insajder 24.01.2024
Predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić rekao je da će do 11. februara biti održana kostitutivna sednica novog parlamenta, nakon čega će se pristupiti formiranju Vlade. On je gostujući na televiziji Pink ukazao da su proglašeni konačni… »
Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine do 11. februara, onda biramo ljude za plan "Skok u budućnost"

Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine do 11. februara, onda biramo ljude za plan "Skok u budućnost"

Radio 021 24.01.2024
Predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić rekao je da će do 11. februara biti održana kostitutivna sednica novog parlamenta, nakon čega će se pristupiti formiranju Vlade. On je gostujući na televiziji Pink ukazao da su proglašeni konačni… »
Vladimir Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine biće održana do 11. februara

Vladimir Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine biće održana do 11. februara

Novi magazin 24.01.2024
Predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić rekao je da će do 11. februara biti održana kostitutivna sednica novog parlamenta, nakon čega će se pristupiti formiranju Vlade. On je gostujući na televiziji Pink ukazao da su proglašeni konačni… »
Ratko Femić: Pritisak ulice daje rezultat, u Beogradu se još vaga šta da se uradi

Ratko Femić: Pritisak ulice daje rezultat, u Beogradu se još vaga šta da se uradi

N1 Info 24.01.2024
Urednik na portalu Nova Ratko Femić ocenio je za N1 da je čudno to što vladajuća stranka još nije obezbedila većinu za formiranje vlasti u Beogradu, i da je očigledno da pritisak ulice daje rezultat i da se još vaga šta da se uradi. Kandidat… »
Ima li nazad? "Mi - Glas iz naroda" odgovorili Jerkoviću

Ima li nazad? "Mi - Glas iz naroda" odgovorili Jerkoviću

Pravda 24.01.2024
Saopštenje Aleksandra Jerkovića, kandidat za gradonačelnika liste MI-Glas iz naroda, kojim je pozvao rukovodstvo Pokreta na sastanak kako bi „razmenili stavove, ne samo po pitanju odluka koje se tiču beogradskih izbora, već i o aktuelnim… »
Četiri dileme o novoj vladi Srbije: "Useljenje" u Nemanjinu 11 moguće već u martu, ali bi jedan "stanar" posle sedam godina…

Četiri dileme o novoj vladi Srbije: "Useljenje" u Nemanjinu 11 moguće već u martu, ali bi jedan "stanar" posle sedam godina…

Blic 24.01.2024
Iako je Srpska napredna stranka (SNS) na decembarskim izborima osvojila toliko glasova da sama može da napravi novu vladu Srbije, za formiranje vlasti u Nemanjinoj 11 biće potrebno ispuniti i nekoliko međukoraka. Dilema i nepoznanica je nekoliko, od… »
Već se zakuvalo: Počeli razgovori o formiranju vlasti u Beogradu: Za nepuna dva sata stigao i poziv na razgovor i prvo…

Već se zakuvalo: Počeli razgovori o formiranju vlasti u Beogradu: Za nepuna dva sata stigao i poziv na razgovor i prvo…

Blic 24.01.2024
Razgovori o formiranju beogradske vlasti i zvanično su počeli. Iako se do sada samo spekulisalo ko bi sa kim mogao da napravi saradnju, ali i ko je sa kim ne želi, tokom jučerašnjeg dana, za samo dva sata, desilo se nekoliko stvari: usledio je jedan… »
„Jerković na jednu, Nestorović na drugu stranu“: Najavljuje li podela unutar „MI – Glas iz naroda“ i formiranje…

„Jerković na jednu, Nestorović na drugu stranu“: Najavljuje li podela unutar „MI – Glas iz naroda“ i formiranje…

Danas 23.01.2024
Kandidat za gradonačelnika Beograda ispred koalicije Srpske napredne stranke Aleskandar Šapić sve čini da dođe do broja odbornika dovoljnog za formiranje gradske većine, a u grupi građana od kojem mu pre svega zavisi uspeh, “MI – Glas iz… »
Nikodijević (SPS): Izjava Tome File netačno interpretirana, rekao je “da bi bilo dobro” da dođe do formiranja gradske…

Nikodijević (SPS): Izjava Tome File netačno interpretirana, rekao je “da bi bilo dobro” da dođe do formiranja gradske…

Danas 23.01.2024
Predsednik beogradskog odbora Socijalističke partije Srbije (SPS) Nikola Nikodijević izjavio je večeras da kandidat liste oko SPS za gradonačelnika Beograda Toma Fila nije rekao da će ta i lista Srpske napredne stranke (SNS) napraviti dogovor sa… »
Sabotirana konstitutivna sednica skupštine u Kniću, vladajuća koalicija dovedena u pitanje

Sabotirana konstitutivna sednica skupštine u Kniću, vladajuća koalicija dovedena u pitanje

Danas 23.01.2024
Konstitutivna sednica Skupštine opštine Knić nije održana, jer su odbornici Srpske napredne stranke (SNS) napustili zasedanje nakon što nije izglasan dnevni red protiv koga su glasali pojedini odbornici SNS i SPS, saznaje FoNet. Konstitutivna sednica… »

Vesti dana »