Povezane vesti

NIN-ova nagrada pripala romanu „Poslije zabave” Steve Grabovca

NIN-ova nagrada pripala romanu „Poslije zabave” Steve Grabovca

Politika 29.01.2024
Jubilarna 70. NIN-ova nagrada za najbolji roman godine pripala je romanu „Poslije zabave” Steve Grabovca, u izdanju Imprimatura, saopštio je danas žiri na konferenciji za novinare. Članovi žirija predsednik Goran Korunović, Milena Đorđijević… »
"Morao sam da ispričam ovu priču" Dobitnik Ninove nagrade Stevo Grabovac za Kurir: Mislio sam da je to preveliki izazov za…

"Morao sam da ispričam ovu priču" Dobitnik Ninove nagrade Stevo Grabovac za Kurir: Mislio sam da je to preveliki izazov za…

Kurir 29.01.2024
Banjalučki književnik Stevo Grabovac, koji je autor romana "Poslije zabave" u izdanju "Imprimatura", 70. je laureat Ninove nagrade, saopštili su članovi žirija. Neizvesnost je vladala do poslednjeg momenta, a u samom finalu našao se i roman "Pakrac"… »
„Sekira za zaleđeno more u nama“: Kritičari o romanu Steve Grabovca dobitnika jubilarne, 70. NIN-ove nagrade

„Sekira za zaleđeno more u nama“: Kritičari o romanu Steve Grabovca dobitnika jubilarne, 70. NIN-ove nagrade

Danas 29.01.2024
Želio bih da se zahvalim žiriju na ukazanom povjerenju, čast mi je što su to povjerenje ukazali meni i još uvijek ne mogu da skupim sasvim sve svoje utiske jer, iskreno, nisam mogao da imam ikakva očekivanja i nikakva preterana nadanja – rekao je… »
Književnost: NIN-ova nagrada Stevu Grabovcu za roman 'Poslije zabave'

Književnost: NIN-ova nagrada Stevu Grabovcu za roman 'Poslije zabave'

BBC News 29.01.2024
Najprestižnija književna nagrada u Srbiji dodeljena je 70. put. Dobitnik NIN-ove nagrade za najbolji roman 2023. godine je Stevo Grabovac za delo Poslije zabave, odlučio je petočlani žiri. „Ovde na ovom mestu pre mene su sedeli mnogi književni… »
Roman 'Poslije zabave' Steva Grabovca dobitnik 70. NIN-ove nagrade

Roman 'Poslije zabave' Steva Grabovca dobitnik 70. NIN-ove nagrade

Beta 29.01.2024
Dobitnik NIN-ove nagrade kritike za najbolji roman godine objavljen u 2023. na srpskom jeziku je roman "Poslije zabave (Imprimatur)" Steva Grabovca iz Banjaluke - saopšteno je danas u beogradskom Hotelu "Moskva". Odluku o laueratu je doneo žiri u… »
Književnost: NIN-ova nagrada Stevu Grabovcu za roman Poslije zabave

Književnost: NIN-ova nagrada Stevu Grabovcu za roman Poslije zabave

Danas 29.01.2024
Dobitnik NIN-ove nagrade za najbolji roman 2023. godine je Stevo Grabovac za delo Poslije zabave, odlučio je petočlani žiri. Na konkurs za 70. NIN-ovu nagradu ukupno je stiglo 188 romana, a u užem izboru, osim Grabovca, bili su i: Pesma o tri sveta… »
"Kad čujem "opet roman o ratu", hoću da onom koji je to rekao opalim šamar!" Pisac Stevo Grabovac o knjizi "Poslije zabave"

"Kad čujem "opet roman o ratu", hoću da onom koji je to rekao opalim šamar!" Pisac Stevo Grabovac o knjizi "Poslije zabave"

Kurir 29.01.2024
Stevo Grabovac je sedamdeseti dobitnik Ninove nagrade za književnost za roman "Poslije zabave". Ova knjiga u izdanju banjalučkog "Imprimatura", kako sam autor kaže, fikcija je zasnovana na istinitim događajima koji su se dešavali u okolini Broda za… »
Objavljen dobitnik: NIN-ova nagrada pripala romanu "Poslije zabave" Steve Grabovca

Objavljen dobitnik: NIN-ova nagrada pripala romanu "Poslije zabave" Steve Grabovca

Večernje novosti 29.01.2024
JUBILARNA 70. NIN-ova nagrada za najbolji roman godine pripala je romanu "Poslije zabave" Steve Grabovca, u izdanju Imprimatura, saopštio je danas žiri na konferenciji za novinare. Foto Tajana Dedić-Starović Ostić Članovi žirija predsednik Goran… »
„Čast je biti ovde, još ne mogu da skupim utiske“: Prva izjava dobitnika 70. NIN-ove nagrade

„Čast je biti ovde, još ne mogu da skupim utiske“: Prva izjava dobitnika 70. NIN-ove nagrade

Nova 29.01.2024
Stevo Grabovac dobitnik je NIN-ove nagrade za roman "Poslije zabave" jer je u pitanju delo koje nas opominje da još uvek imamo osećanja, kazala je članica žirija Tamara Mitrović na današnjoj konferenciji za štampu u hotelu "Moskva". Od pet naslova… »
NIN-ova nagrada za 2024. godinu romanu "Poslije zabave” Steve Grabovca

NIN-ova nagrada za 2024. godinu romanu "Poslije zabave” Steve Grabovca

Insajder 29.01.2024
Jubilarna 70. NIN-ova nagrada za najbolji roman godine pripala je romanu "Poslije zabave" Steve Grabovca, u izdanju Imprimatura, saopštio je u ponedeljak žiri na konferenciji za novinare. Članovi žirija predsednik Goran Korunović, Milena… »

Vesti dana »