Povezane vesti

Dodik: BiH nema bez Srba i Srpske

Dodik: BiH nema bez Srba i Srpske

Politika 15.12.2021
Srpska će formirati svoj visoki sudski i tužilački savet. BANjALUKA - Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je danas da su bošnjački i hrvatski član Predsedništva BiH Šefik Džaferović i Željko Komšić, sastankom sa generalima… »
Šmit preti sankcijama RS

Šmit preti sankcijama RS

Vesti online 15.12.2021
Visoki predstavnik međunarodne zajednice Kristijan Šmit upozorio je na opasnost „prikrađućeg raspada“ države BiH, ukazujući da je međunarodna zajednica potcenila secesionističke težnje. On je naveo i da ne ne isključuje mogućnost uvođenja… »
Šmit preti sankcijama Srpskoj: "Ima nadležnost da odlučim o takvim merama"

Šmit preti sankcijama Srpskoj: "Ima nadležnost da odlučim o takvim merama"

Blic 15.12.2021
Visoki predstavnik međunarodne zajednice Kristijan Šmit kojeg ne priznaje Republika Srpska upozorio je na opasnost "prikrađućeg raspada" države BiH, ukazujući da je međunarodna zajednica potcenila secesionističke težnje. On je naveo i da ne… »
Šmit preti sankcijama Republici Srpskoj

Šmit preti sankcijama Republici Srpskoj

Sputnik 15.12.2021
Takozvani visoki predstavnik međunarodne zajednice Kristijan Šmit upozorio je na opasnost „prikradajućeg raspada“ države BiH, ukazujući da je međunarodna zajednica potcenila secesionističke težnje. On je naveo i da ne isključuje mogućnost… »
Dodik: Republika srpska će formirati svoj VSTS koji smo imali ranije!

Dodik: Republika srpska će formirati svoj VSTS koji smo imali ranije!

Kurir 15.12.2021
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik rekao je da će Republika Srpska formirati svoj visoki sudski i tužilački savet i da sadašnji VSTS, koji funkcioniše na nivou BiH, neće imati nikakve nadležnosti nad Srpskom. "Zna se ko donosi zakone u… »
Šmit Republici Srpskoj preti sankcijama i "bonskim ovlašćenjima"

Šmit Republici Srpskoj preti sankcijama i "bonskim ovlašćenjima"

RTV 15.12.2021
BERLIN - Visoki predstavnik međunarodne zajednice Kristijan Šmit upozorio je na opasnost "prikradajućeg raspada" države BiH, ukazujući da je međunarodna zajednica potcenila secesionističke težnje. On je naveo i da ne isključuje mogućnost… »
“BiH nema bez Srba i Srpske”

“BiH nema bez Srba i Srpske”

Vesti online 15.12.2021
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da će Republika Srpska formirati svoj Visoki sudski i tužilački savet i da sadašnji VSTS, koji funkcioniše na nivou BiH, neće imati nikakve nadležnosti nad Srpskom. – Zna se ko donosi… »
Dodik odbrusio Nemcima: Ne plašim se sankcija, niste me vi ni birali!

Dodik odbrusio Nemcima: Ne plašim se sankcija, niste me vi ni birali!

Večernje novosti 15.12.2021
Foto RTRS - Shvataju da ne mogu da izdrže debatu da li je nešto ustavno ili nije ustavno. To nema nikakve veze sa procesima pokrenutim u Republici Srpskoj i niko u Srpskoj nije rekao da će uraditi nešto nasilno, niti se to radi - poručio je Dodik… »
Dodik: Bosne i Hercegovine nema bez Srba i Republike Srpske

Dodik: Bosne i Hercegovine nema bez Srba i Republike Srpske

RTV 15.12.2021
BANJALUKA - Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je danas da su bošnjački i hrvatski član Predsedništva BiH Šefik Džaferović i Željko Komšić, sastankom sa generalima tzv. "Armije RBiH" jasno pokazali svoje namere i nervozu… »
Dodik: Republika Srpska će formirati svoj Visoki savet tužilaca i sudstva

Dodik: Republika Srpska će formirati svoj Visoki savet tužilaca i sudstva

N1 Info 15.12.2021
Srpski član Predsedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik izjavio je da će Republika Srpska formirati svoj Visoki sudski i tužilački savet i da sadašnji Visoki sudski i tužilački savet, koji funkcioniše na državnom nivou, neće imati nikakve… »
Dodik: Srpska će formirati svoj Visoki sudski i tužilački savet

Dodik: Srpska će formirati svoj Visoki sudski i tužilački savet

Sputnik 15.12.2021
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da će Republika Srpska formirati svoj Visoki sudski i tužilački savet i da sadašnji VSTS, koji funkcioniše na nivou BiH, neće imati nikakve nadležnosti nad Srpskom. "Zna se ko donosi zakone… »
Šmit: Imam u fioci spremne mere za Dodika

Šmit: Imam u fioci spremne mere za Dodika

N1 Info 15.12.2021
Visoki predstavnik međunarodne zajednice u BiH Kristijan Šimit izjavio je da srpski član Predsedništva te države Milorad Dodik mora da vodi dijalog o političkoj krizi, ali nije isključio preduzimanje određenih sankcija prema Dodiku, ako nastavi da… »
Šmit preti Dodiku: U ladici imam spremne određene mere za njega! Ako nastavi to je kršenje Dejtonskog mirovnog sporazuma

Šmit preti Dodiku: U ladici imam spremne određene mere za njega! Ako nastavi to je kršenje Dejtonskog mirovnog sporazuma

Kurir 15.12.2021
Visoki predstavnik međunarodne zajednice u BiH Kristijan Šimit izjavio je da srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik mora da vodi dijalog o političkoj krizi u BiH, ali nije isključio preduzimanje odredjenih sankcija prema Dodiku, ako on nastavi… »
Šmit: Dodik mora da vodi dijalog, u ladici imam spremne odredjene mere za njega

Šmit: Dodik mora da vodi dijalog, u ladici imam spremne odredjene mere za njega

Radio sto plus 15.12.2021
„Sigurno će dobiti i odgovarajuće napomene, instrukcije da to uradi. Rekao sam već da u ladici imam spremne odredjene mere, ali želim, pre svega, da pokušamo naći rešenja koja su moguća“, kazao je Šmit za Televiziju Federacije BiH. On je… »
Šmit preti Dodiku: Mora da vodi dijalog

Šmit preti Dodiku: Mora da vodi dijalog

Večernje novosti 15.12.2021
Foto AP - Sigurno će dobiti i odgovarajuće napomene, instrukcije da to uradi - rekao je Šmit i ponovo zapretio određenim merama koje, kako je ponovio, ima spremne u fioci. Želi, kaže, da se do određenih rešenja dođe dijalogom. Šmit je u… »
Šmit preti: Ili dijalog ili mere koje su već spremne u fioci

Šmit preti: Ili dijalog ili mere koje su već spremne u fioci

Vesti online 15.12.2021
Kristijan Šmit, takozvani visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini kojeg Republika Srpska ne priznaje jer nije imenovan u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija, izjavio je da smatra da srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik mora da vodi dijalog… »
Šmit opasno zapretio Dodiku! Ili dijalog ili... Sve je spremno i stoji u fioci

Šmit opasno zapretio Dodiku! Ili dijalog ili... Sve je spremno i stoji u fioci

Srbija danas 15.12.2021
Šmit je u intervjuu za sarajevsku Federalnu TV rekao da on ne želi da pravi pritisak na bilo koji način, ali ga, kaže, ni ne isključuje. Kristijan Šmit, takozvani visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini kojeg Republika Srpska ne priznaje jer nije… »
Šmit preti Dodiku: Ili dijalog ili mere koje su već spremne u fioci

Šmit preti Dodiku: Ili dijalog ili mere koje su već spremne u fioci

Sputnik 15.12.2021
Kristijan Šmit, takozvani visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini kojeg Republika Srpska ne priznaje jer nije imenovan u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija, izjavio je da smatra da srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik mora da vodi dijalog… »
Nemačka traži kaznu, Amerika upozorava: Dodikov politički rulet na koga Zapad odgovara sankcijama, a Sarajevo zvecka…

Nemačka traži kaznu, Amerika upozorava: Dodikov politički rulet na koga Zapad odgovara sankcijama, a Sarajevo zvecka…

Blic 14.12.2021
Nakon posebne sednice Narodne skupštine Republike Srpske prošlog petka, počeo je da teče šestomesečni rok koji su poslanici vladajuće većine dali Vladi da pripremi zakone koji bi obezbedili vraćanje nadležnosti Srpskoj prenesenih ranije na nivo… »

Vesti dana »