Povezane vesti

Zlatna medalja Jovane Preković prvo olimpijsko zlato pripadnika Sportske jedinice

Zlatna medalja Jovane Preković prvo olimpijsko zlato pripadnika Sportske jedinice

Politika 06.08.2021
Ministar odbrane Nebojša Stefanović čestitao je Jovani Preković, pripadnici Sportske jedinice Ministarstva odbrane, osvojenu zlatnu medalju u karateu na Olimpijskim igrama. „Bravo, draga Jovana! Donela si neopisivu sreću svima u Srbiji! Tvoja… »
Karatistkinja Preković osvojila zlato za Srbiju

Karatistkinja Preković osvojila zlato za Srbiju

Glas Amerike 06.08.2021
TOKIO — Karatistkinja Srbije Jovana Preković osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju pobedom nad kineskom takmičarkom Ksiajoan Jin - u kategoriji do 61 kilograma. Duel dve takmičarke završen je nerešenim rezultatom 0:0, ali je… »
Sutra smo uz Marinu i "lavice" - Idemo po medalju

Sutra smo uz Marinu i "lavice" - Idemo po medalju

Sportske.net 06.08.2021
Sumirajući današnji dan, možemo zaključiti da je bio uspešan. Iako nije najlepše počeo, zbog poraza košarkašica i odbojkašica od Amerike, više nego dobro se završio. Vaterpolisti su u finalu, gde se sastaju sa Grčkom, a karatistkinja Jovana… »
Otkriveno! Jovana je obećala zlato pre olimpijskih igara: Poruka da se naježiš - Idem po ono što mi pripada! (video)

Otkriveno! Jovana je obećala zlato pre olimpijskih igara: Poruka da se naježiš - Idem po ono što mi pripada! (video)

Mondo 06.08.2021
Srbija je zbog nje stigla do druge zlatne medalje u Tokiju, a Jovana Preković ju je obećala i pre odlaska na Olimpijske igre. Srbija je zbog nje stigla do druge zlatne medalje u Tokiju, a Jovana Preković ju je obećala i pre odlaska na Olimpijske igre… »
Srbijo, u niski start: Određen tačan termin - evo kada će se vaterpolisti boriti za zlato protiv Grčke

Srbijo, u niski start: Određen tačan termin - evo kada će se vaterpolisti boriti za zlato protiv Grčke

Večernje novosti 06.08.2021
Foto: Tanjug/AP Prvo su se vaterpolisti podigli iz pepela u polufinalnom meču protiv Španije i posle drame se plasirali u borbu za zlato, a onda je karatistkinja Jovana Preković osvojila prvo mesto i donela sedmo odličje za Srbiju na OI (drugo zlato)… »
Najuspešnije igre za Srbiju? Izjednačili smo učinak iz Rija, čekaju se košarkašice i odbojkašice, kao i boja odličja…

Najuspešnije igre za Srbiju? Izjednačili smo učinak iz Rija, čekaju se košarkašice i odbojkašice, kao i boja odličja…

Večernje novosti 06.08.2021
Foto: Printskrin RTS Karatistkinja Jovana Preković je pobedom u kategoriji do 61 kg u kumiteu donela sedmu medalju, a vaterpolisti su plasmanom u finale obezbedili osmu, mada ona još nije zvanično uračunata u bilnas jer se ne zna kog sjaja će biti… »
Izjednačili smo učinak iz Rija, imaćemo još dve prilike da ga oborimo

Izjednačili smo učinak iz Rija, imaćemo još dve prilike da ga oborimo

Mozzart sport 06.08.2021
Košarkašice i odbojkašice boriće se za potencijalnu deveto, odnosno deseto odličje naših sportista u Tokiju. Početak dana nije bio obećavajuć. Srpske košarkašice i odbojkašice poražene su u polufinalu Olimpijskog turnira od rivala iz iste… »
Jovana na ivici suza nakon osvojenog zlata! Pobedila 6 puta, pa umalo zaplakala - zbog himne Srbije! (video)

Jovana na ivici suza nakon osvojenog zlata! Pobedila 6 puta, pa umalo zaplakala - zbog himne Srbije! (video)

Mondo 06.08.2021
Srpska karatistkinja nam je omogućila da se u dalekom Japanu drugi put čuje himna Srbije. Srpska karatistkinja nam je omogućila da se u dalekom Japanu drugi put čuje himna Srbije. Srbija je osvojila drugo olimpijsko zlato u Tokiju. Nakon Milice… »
Zlato na grudima Jovane Preković: “Bože pravde” se orilo u Tokiju (VIDEO)

Zlato na grudima Jovane Preković: “Bože pravde” se orilo u Tokiju (VIDEO)

Vesti online 06.08.2021
Najbolja srpska karatistkinja Jovana Preković dobila je zlatnu medalju osvojenu na Olimpijskim igrama. Prekovićeva je trijumfovala u disciplini kumite, u kategoriji do 61 kilograma i to je drugo najsjajnije odličje za Srbiju u Tokiju. Jovana je do… »
Zlato, pa pozdrav Srbiji: Jovana ispunila obećanje - ''Znam ko sam, ja sam šampion!''

Zlato, pa pozdrav Srbiji: Jovana ispunila obećanje - ''Znam ko sam, ja sam šampion!''

Mondo 06.08.2021
Devojka koja nas je obradovala danas najavila zlatnu medalju i pre nego što je krenula u Tokio. Devojka koja nas je obradovala danas najavila zlatnu medalju i pre nego što je krenula u Tokio. Jovana Preković je olimpijska šampionka! Nakon šest pobeda… »
Olimpijsko zlato za Jovanu Preković

Olimpijsko zlato za Jovanu Preković

Al Jazeera 06.08.2021
Srbijanska karatistkinja svojoj zemlji je donijela drugo najsjajnije odličje u Tokiju. Srbijanska karatistkinja Jovana Preković osvojila je danas zlatnu medalju na Olimpijskim igra u Tokiju u kategoriji do 61 kilograma. Preković je u finalu bila bolja… »
Koliko je Jovana zaradila osvajanjem zlata u Tokiju: Prekovićeva oduvala protivnice i dobila lepu nagradu od države Srbije

Koliko je Jovana zaradila osvajanjem zlata u Tokiju: Prekovićeva oduvala protivnice i dobila lepu nagradu od države Srbije

Kurir 06.08.2021
Reprezentativka Srbije u karateu Jovana Preković osvojila je zlata na OI u Tokiju, čime je sebi obezbedila i nagrade koje je sleduju od države Srbije. Jovana Preković je osvojila prvu olimpijsku medalju u karijeri i sedmo odličje za Srbiju na OI u… »
Srbija na nogama! Evo kad naši vaterpolisti igraju za zlato!

Srbija na nogama! Evo kad naši vaterpolisti igraju za zlato!

Alo 06.08.2021
"Delfini" su još jednom pokazali karakter i moć. Vaterpolo reprezentacija Srbije je u finalu Olimpijskih igara! "Delfini" su srušili Špance, za zlato će se boriti protiv selekcije Mađarske. Već sada je poznato i kada! Meč za titulu u Tokiju naša… »
Zlato za Srbiju: Šampionski urlik srčane Jovane Preković - prvakinje OI u Tokiju

Zlato za Srbiju: Šampionski urlik srčane Jovane Preković - prvakinje OI u Tokiju

Večernje novosti 06.08.2021
Foto: OKS U finalu su se susrele dotada dve neporažene karatistkinje - naša Jovana i Kineskinja Jin Ksijaoan. Rezultat je na kraju bio 0:0, ali su sudije presudile u našu korist. Karatistkinja Srbije Jovana Preković osvojila je zlatnu medalju na… »
Hvala za ponos, prkos i borbu za Srbiju!' Ministar Udovičić čestitao Prekovićevoj zlato u Tokiju

Hvala za ponos, prkos i borbu za Srbiju!' Ministar Udovičić čestitao Prekovićevoj zlato u Tokiju

Večernje novosti 06.08.2021
Foto: Tanjug/AP „Olimpijska šampionka naša Jovana Preković! Istorijski uspeh za zlatnu devojku srpskog i svetskog karatea! Hvala, Jovana, za ponos, za prkos i nepokolebljivost, za borbu svim srcem za Srbiju! Čestitke i tvom stručnom štabu i Karate… »
Bravo! Ministar Mali čestitao zlatnoj Jovani Preković (foto)

Bravo! Ministar Mali čestitao zlatnoj Jovani Preković (foto)

Alo 06.08.2021
Srpska karatistkinja je postala olimpijska šampionka u kategoriji do 61 kilogram. Ministar finansija Siniša Mali priključio se čestitkama državnog vrha Jovani Preković. Mali je zlatnoj karatistkinji čestitao putem Instagrama. - Bravo Jovana… »
"Bravo, Jovana" Ministar Mali čestitao zlatnoj karatistinji

"Bravo, Jovana" Ministar Mali čestitao zlatnoj karatistinji

Večernje novosti 06.08.2021
Foto: RTS/Pritnskrin - Bravo Jovana! Čestitam na osvojenoj zlatnoj olimpijskoj medalji! A post shared by Siniša Mali, MBA, CFA, CAIA (@mali_sinisa) Prekovićeva je potvrdila dfominaciju u kategoriji do 61 kilogram pošto je objedinila olimpijsko… »

Vesti dana »