Povezane vesti

Orban protiv novih EU sankcija Moskvi Traži garancije i žestoko kritikuje Hrvatsku: Uzeli ste nam more!

Orban protiv novih EU sankcija Moskvi Traži garancije i žestoko kritikuje Hrvatsku: Uzeli ste nam more!

Kurir 10.05.2022
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen sastala se sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom zbog protivljenja Budimpešte zajedničkom embargu Unije na rusku naftu. Fon der Lajen je posle sastanka rekla da je ostvaren napredak i da su… »
Đurđev: Mađarski otpor samoubilačkoj energetskoj politici Evropske unije je vredan putokaz i za Srbiju

Đurđev: Mađarski otpor samoubilačkoj energetskoj politici Evropske unije je vredan putokaz i za Srbiju

Dnevnik 10.05.2022
Mađarska bi uvođenjem sankcija Rusiji u vezi sa trgovinom naftom i naftnim derivatima izvršila ekonomski i energetski harakiri i upravo zato je poruka Viktora Orbana upućena Ursuli fon fer Lajen bila nedvosmislena i u korist mađarskih vitalnih… »
Evropska komisija najavila podršku jačanju energetskih kapaciteta Mađarske, očekuje se jedinstvo o sankcijama Rusiji

Evropska komisija najavila podršku jačanju energetskih kapaciteta Mađarske, očekuje se jedinstvo o sankcijama Rusiji

Euronews 10.05.2022
Evropska komisija će nastojati da podrži Mađarsku u jačanju njene naftne infrastrukture, njenih kapaciteta za skladištenje i preradu nafte, izjavio je danas portparol Komisije Erik Mamer. Mađarski premijer Viktor Orban i predsednica Evropske… »
Makron i Orban razgovarali o zabrani uvoza ruske nafte u EU

Makron i Orban razgovarali o zabrani uvoza ruske nafte u EU

Vesti online 10.05.2022
Predsednik Francuske Emanuel Makron razgovarao je telefonom sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom u nameri da finalizuje predlog Evropske unije o zabrani uvoza ruske nafte, a u okviru šestog paketa sankcija Rusiji, saopštila je danas francuska… »
Tenzija! Hrvatski vrh odgovorio na skandaloznu izjavu orbana: Mađari dobili hitan poziv na razgovor, poruke su jasne

Tenzija! Hrvatski vrh odgovorio na skandaloznu izjavu orbana: Mađari dobili hitan poziv na razgovor, poruke su jasne

Mondo 10.05.2022
Mađarski premijer Viktor Orban je ranije rekao da je hrvatsko more zapravo trebalo da pripadne Mađarskoj, a sada je na tu izjavu reagovalo hrvatsko ministarstvo spoljnih poslova. Mađarski premijer Viktor Orban je ranije rekao da je hrvatsko more… »
Stigla potvrda iz Pariza o novim sankcijama Rusiji: Razgovarali Makron i Orban - Mađarska će uvesti embargo na naftu?

Stigla potvrda iz Pariza o novim sankcijama Rusiji: Razgovarali Makron i Orban - Mađarska će uvesti embargo na naftu?

Mondo 10.05.2022
Predsednik Francuske Emanuel Makron razgovarao je u utorak sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom o novom paketu sankcija Rusiji. Predsednik Francuske Emanuel Makron razgovarao je u utorak sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom o novom paketu… »
Orban: Da nam nisu uzeli more, i mi bismo imali luku

Orban: Da nam nisu uzeli more, i mi bismo imali luku

Novi magazin 10.05.2022
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen večerala je u ponedeljak sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom u Budimpešti, a dvoje zvaničnika je razgovaralo o šestom paketu sankcija EU Rusiji koji bi obuhvatio i zabranu uvoza ruske nafte… »
Odgovor u 3 rečenice: Hrvatska se oglasila o Orbanovoj izjavi o „oduzetom moru“

Odgovor u 3 rečenice: Hrvatska se oglasila o Orbanovoj izjavi o „oduzetom moru“

Nova 10.05.2022
Mađarski premijer Viktor Orban dao je novu izjavu o hrvatskoj teritoriji, koja se Zagrebu nimalo nije dopala. Orban je, naime, u intervjuu o zajedničkom embargu Evropske unije, kojem se Mađarska protivi, govorio o tome da zemlje koje imaju more i luke… »
Zelenski: Potreban šesti paket EU sankcija Rusiji

Zelenski: Potreban šesti paket EU sankcija Rusiji

Dnevnik 10.05.2022
KIJEV: Dok se u Briselu i dalje razgovara o šestom paketu EU sankcija Rusiji, ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da je taj paket potreban, kao i embargo na uvoz ruske nafte. Sada će biti usvojen šesti paket sankcija i to je svakako… »
Borelj: Nadam se skorom sporazumu o naftnom embargu na Rusiju

Borelj: Nadam se skorom sporazumu o naftnom embargu na Rusiju

Euronews 10.05.2022
Visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu i bezbednosnu politiku Žozep Borelj izjavio je danas da se nada skorom sporazumu o naftnom embargu EU prema Rusiji. Ministri spoljnih poslova EU trebalo bi da se sastanu u ponedeljak, 16. maja, prenosi… »
Makron i Orban razgovarali o energetskoj bezbednosti Evrope

Makron i Orban razgovarali o energetskoj bezbednosti Evrope

Euronews 10.05.2022
Mađarski premijer Viktor Orban razgovarao je danas telefonom sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom o pitanjima vezanim za energetsku bezbednost Evrope, rekao je portparol mađarske Vlade agenciji MTI, ne navodeći detalje razgovora. Ranije danas… »
Haos u regionu zbog gasa! Mađari napali Hrvate: "Da nam niste uzeli more, i mi bismo imali luku"

Haos u regionu zbog gasa! Mađari napali Hrvate: "Da nam niste uzeli more, i mi bismo imali luku"

Mondo 10.05.2022
Mađarski premijer Viktor Orban traži garancije od EU da će imati dovoljno gasa ukoliko odlluče da uvedu embargo na ruske izvore. Mađarski premijer Viktor Orban traži garancije od EU da će imati dovoljno gasa ukoliko odlluče da uvedu embargo na… »
Fon der Lajen: Ostvaren napredak sa Mađarskom oko embarga na rusku naftu

Fon der Lajen: Ostvaren napredak sa Mađarskom oko embarga na rusku naftu

Politika 10.05.2022
BUDIMPEŠTA/BEOGRAD- Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen ocenila je da je u razgovorima sa Mađarskom oko predložene zabrane Evropske unije za uvoz ruske nafte ostvaren napredak, ali da je potrebno još dosta posla. „Večerašnji… »
"Oteli su nam more": Orban napao Hrvatsku: "Da nam ga nisu uzeli i mi bismo imali luku"

"Oteli su nam more": Orban napao Hrvatsku: "Da nam ga nisu uzeli i mi bismo imali luku"

Blic 10.05.2022
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen juče se sastala s mađarskim premijerom Viktorom Orbanom. Povod je mađarsko protivljenje zajedničkom embargu Unije na rusku naftu. Fon der Lajen je nakon sastanka rekla da je ostvaren napredak i da su… »
Orban: Da nam nisu uzeli more, i mi bismo imali luku

Orban: Da nam nisu uzeli more, i mi bismo imali luku

N1 Info 10.05.2022
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen večerala je u ponedeljak sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom u Budimpešti, a dvoje zvaničnika je razgovaralo o šestom paketu sankcija EU Rusiji koji bi obuhvatio i zabranu uvoza ruske nafte… »
Članice EU ove nedelje postižu dogovor za zabranu ruske nafte?

Članice EU ove nedelje postižu dogovor za zabranu ruske nafte?

RTV 10.05.2022
PARIZ - Francuski ministar za evropska pitanja Kleman Bon izjavio je danas da bi članice Evropske unije mogle ove nedelje da postignu dogovor o predlogu Evropske komisije da se zabrani uvoz nafte iz Rusije. "Mislim da bismo mogli da postignemo dogovor… »
Orban o Hrvatskoj: Da nam nisu uzeli more i mi bismo imali luku

Orban o Hrvatskoj: Da nam nisu uzeli more i mi bismo imali luku

Nova 10.05.2022
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen se sastala sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom zbog mađarskog protivljenja zajedničkom embargu Unije na rusku naftu. Fon der Lajen je nakon sastanka rekla da je ostvaren napredak i da su… »
Francuski zvaničnik: U toku nedelje moguć dogovor oko embarga na rusku naftu

Francuski zvaničnik: U toku nedelje moguć dogovor oko embarga na rusku naftu

Danas 10.05.2022
Dogovor o predloženom embargu Evropske unije na rusku naftu, koji blokira Mađarska, moguće je postići „u toku nedelje“, izjavio je danas francuski državni sekretar za evropska pitanja Kleman Bon. „Mislim da možemo da postignemo dogovor u toku… »
Fon der Lajen danas sa Orbanom u Budimpešti o naftnom embargu Rusiji

Fon der Lajen danas sa Orbanom u Budimpešti o naftnom embargu Rusiji

Danas 09.05.2022
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen ide danas u Mađarsku da razgovara sa premijerom Viktorom Orbanom o „bezbednosti energetskog snabdevanja u Evropi“, rekao je njen portparol. Budimpešta blokira plan EU za uvođenje embarga na uvoz… »

Vesti dana »