Upamtite ovo ime - Patrik Šik! Majstorijom sa pola terena srušio rekord na euro! A, Škoti? E, ko je nas izbacio..

Sportal blic 14.06.2021

Fudbaleri Češke uspeli su da ostvare prvu pobedu na Evropskom prvenstvu i to u sred Glazgova protiv Škotske rezultatom 2:0 (1:0).

Čovek odluke bio je sjajni napadač Patrik Šik koji je prvo u 42. minutu glavom doneo prednost, a onda istorijskim golom u 52. minutu sa pola terena duplirao vođstvo. Ujedno, taj gol sa tačno 45,5 metara je novi rekord na Evropskim prvenstvima! Naime, Šik je tako oborio rekord za pogodak sa najveće udaljenosti u istoriji šampionata Starog kontinenta, jer je pre njega sad već davne 2004. godine Tortsan Frings bio strelac sa 35 metara u remiju reprezentacije Nemačke