Slike za nezaborav, pre šest godina ''Orlići'' se popeli na krov sveta!

Sportske.net 20.06.2021  |  Sportske.net

Najveći uspeh srpskog reprezentativnog fudbala ostvaren je pre tačno šest godina, 20. juna 2015. na Novom Zelandu, kada je Srbija, maestralno vođena od strane selektora Veljka Paunovića, u finalu Svetskog U20 prvenstva savladala selekciju Brazila rezultatom 2:1, posle produžetaka.

Srbija je povela dvadeset minuta pre kraja golom Staniše Mandića, ali je Pereira doneo izjednačenje Brazilcima i ulazak u prodzužetke. Gol odluke postignut je u 118. minutu, bila je to nezaboravna akcija Ilić-Živković-Maksimović koji je pobegao defanzivcima Brazila, izbio sam ispred golmana i poslao loptu u mrežu za veliko slavlje čiji je vrhunac bio u Beogradu po povratku našeg tima, kada se ispred Skupštine okupilo oko 100.000 ljudi. U prilogu je nekoliko