Umalo nova velika euro senzacija! Švajcarci sa igračem manje eliminisani tek nakon penala, Španci prvi polufinalisti!

Sportal blic 02.07.2021

Fudbaleri Španije uspeli su da spreče Švajcarsku da donese novu senzaciju na Evropsko prvenstvo! Posle 120 minuta i devet izvedenih penala u polufinale ide "crvena furija"! Posle 90 minuta bilo je 1:1, golove su postigli Zakarija (autogol) i Šaćiri, a ni posle dodatnih 30 minuta nije bilo pobednika.

Ipak, jedanaesterci su odlučili pobednika, a to je Španija! Utakmica je počela onako kako su svi očekivali. Odmah su Španci krenuli u napad, i prosto su sami najavljivali šta bi moglo da se desi u prvih 10 minuta. Doduše, sigurno se nisu nadali da će to biti – autogol. Igrao se osmi minut kada je korner imala “crvena furija”, lopta je stigla do Đordija Albe koji je maestralno opalio sa ivice šesnaesterca, a lopta je na putu ka Someru zakačila nesrećnog Zakariju i