Remi SAD i Kanade, slavili Meksiko i Panama

Sport klub 06.09.2021  |  Autor:Maja Todić

U četiri meča kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru u Severnoj i Centralnoj Americi pobede su u noći između nedelje i ponedeljka upisali Panama i Meksiko, duelu Salvadora i Hondurasa i Sjedinjenih Američkih Država i Kanade završeni su bez pobednika.

U derbiju večeri sastali su se Sjedinjene Američke Država i Kanada. Meč je završen rezultatom 1:1. Nije bilo golova u prvom poluvremenu, najviše zahvaljujući raspoloženim golmanima – Tarneru sa jedne i Milanu Borjanu sa druge strane. Prvi je kapitulirao američki golman kada je Aronson zatresao mrežu za vođstvo Kanade u 56. minutu. Samo šest minuta kasnije loptu je iz mreže vadio i golman Crvene zvezde. Strelac za izjednačenje bio je Kajl Larin, najbolji strelac