Srbija ne mora da brine za budućnost! Vaterpolo reprezentacija naše zemlje do 17 godina se popela na krov Evrope!

Sportal blic 19.09.2021

Posle seniora u Tokiju, omladinaca na svetskom u Pragu, novu medalju srpskom vaterpolu je donela omladinska reprezentacija.

Selekcija do 17 godina je pokorila Evropu pobedivši u finalu Grčku sa 10:6. U prvoj četvrtini je sjajna odbrana Srbijesprečila Grke da naprave bilo kakvu izglednu akciju. Napad je rezultirao sa dva gola, prvi Kovačevića posle odličnog šuta i drugi Kojića sa igračem više sredinom tog dela igre. Samo po jedno isključenje, Grci su igrača više dobili sekund pred prvi odmor. U drugom delu druge četvrtine Grci su došli do daha. Iz dva uzastopna napada su izjednačili a