Arkus liga za rukometašice: Ćaluševićeva vodila do pobede

Dnevnik 02.04.2022  |  Dnevnik.rs

Rukometašice Vojvodine ostvarile su novu pobedu na svom terenu protiv ekipe iz Bora. Izabranice Radana Rovčanina su pokazale za nijansu veći kvalitet gde su se izdvojile golmanka Nevena Radojčić i hitronoga i izuzetno precizna Mila Ćalušević, koja je držala Novosađanke u prednosti sve vreme.

U prvom delu utakmice viđena je izjednačena borba, dva pođednaka rivala. Od 45. minuta domaćin je pokazao veću želju za pobedom. Tada je došlo i do prve opipljivije prednosti izabranica Radana Rovčanina (21:16, 38. minut). Trener Bora Goran Barbulović tada je promenio odbranu, tako da su njegove izabranice stigle na svega gol zaostatka (29:28, 56. minut). U tim trenucima fortuna je bila uz rukometašice Vojvodine, što im se na neki način vratilo za prošlonedeljni