Rolerkoster u Vankuveru, Vegas zaustavio seriju Bostona

Sport klub 06.12.2022  |  Autor:Igor Jagličić

Samo dan nakon što je Dalas gubio 5:1 i odveo meč u produžetak, ekipa Vankuvera je došla do pobede, iako je imala deficit od četiri gola (0:4) na kraju prve trećine u meču protiv Montreala! Trijumf Vankuvera od 7:6, začinio je i Elijas Peterson, najbržim golom u produžetku, u istoriji "franšize".

Sjajan meč viđen je u „Rodžers Areni“ u Vankuveru. Domaća publika je pala u delirijum, kad je Džek Studnička doveo Kanakse u vođstvo 5:4, u 49. minutu. Ipak, gosti su se vratili, pa je Džoš Anderson, golom u 58. minutu ponovo doveo Montreal u prednost – 6:5. Ipak, minut i po pre kraja, sjajni Rus Andrej Kuzmenko postigao je gol u situaciji sa igračem više (6:6) i meč je otišao u produžetak. Ipak, nije se još dugo igralo u dodatnom periodu. Šveđanin Petersen je