Јунајтед победио Кристал Палас, Вулверхемптон убедљив против Ливерпула

Бета 04.02.2023

Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су вечерас на свом терену екипу Кристал Паласа са 2:1, у утакмици 22. кола Премијер лиге.

Јунајтед је повео у седмом минуту, када је са пенала био прецизан Бруно Фернандеш.

Резултат је у 62. минуту повећао Маркус Рашфорд, да би осам минута касније домаћи тим остао са десеторицом на терену, пошто је црвени картон добио Каземиро.

Лондонски тим је до краја успео да смањи резултат голом Џефа Шлупа у 76. минуту.

Јунајтед је на трећем месту Премијер лиге са 42 бода, док је Кристал Палас после петог везаног меча без победе на 12. месту са 24 бода.

Наредни меч Јунајтед игра на свом терену против Лидса, а Кристал Палас дочекује Брајтон.

Вулверхемптон је на свом терену победио Ливерпул са 3:0.

Већ у петом минуту аутогол је постигао играч Ливерпула Жоел Матип, да би победу домаћем тиму потврдили Крејг Доусон у 12. и Рубен Невес у 71. минуту.

После четвртог узастопног меча без победе Ливерпул заузима 10. место са 29 бодова, а Вулверхемптон је на 15. месту са 20 бодова.

Ливерпул у следећем колу дочекује градског ривала Евертон, док Вулверхемптон гостује Саутемптону.

Брентфорд је на домаћем терену савладао Саутемптон са 3:0.

Лондонску екипу је у вођство довео Бен Ми у 41. минуту. Три минута касније стрелац је био Бријан Мбемо, да би трећи гол за домаћи тим постигао Матијас Јенсен у 80. минуту.

Брентфорд је на седмом месту са 33 бода, док је Саутемптон на последњем месту са 15 бодова.

Брајтон је на свом терену био бољи од Борнмута са 1:0. Једини гол постигао је Каору Митома у 87. минуту.

Екипа Брајтона заузима шесто место са 34 бодова, док је Борнмут претпоследњи 19. са 17 бодова.

Лестер је на гостовању победио Астон Вилу са 4:2.

Оли Воткинс је постигао водећи гол за тим из Бирмингема у деветом минуту, да би три минута касније изједначио Џејмс Медисон.

Домаћи тим до нове предности долази у 32. минуту после аутогола Херија Сутара, али је Лестер до краја полувремена преокренуо преко Келечија Ихенача у 41. и Тетеа у другом минуту надокнаде.

Коначан резултат у 79. минуту поставио је Денис Прат.

Астон Вила је 11. са 28 бодова, а Лестер је на 13. месту са седам бодова мање.