Đirona "ugasila fenjer" i materijalizovala bod sa "Nou Kampa"

Sportske.net 16.04.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Đirone nastavili su da nižu dobre rezultate u španskoj La Ligi, pa su nakon osvojenog boda protiv Barselone u prošlom kolu, danas "naplatili" taj uspeh i savladali Elče na domaćem terenu rezultatom 2:0, u sklopu 29. kola.

Nije Đirona imala težak zadatak, s obzirom na to da je Elče ove sezone "zalutao" u elitu, sa samo 13 bodova je prikovan za dno tabele i jasno je da ćemo ga od jeseni gledati u "Segundi". Đirona je sada na "lepoj" devetoj poziciji sa komfornih 38 bodova. Domaćin je "bedem" gostiju probio u poslednjem minutu prvog poluvremena, kada je Kasteljanos na pas Vilje matirao golmana Vernera, za 1:0. Konačnih 2:0 postavio je Oriol Romeu u 70. minutu, a asistent je bio Martin.