LE - Novo čudo u Leverkuzenu, Bajer u finalu, a tamo ga čeka magična Atalanta!

Sportske.net pre 24 dana  |  Sportske.net

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Atalante plasirali su se u finale Lige Evrope! Vest večeri je svakako Bajer Leverkuzena koji je i večeras uspeo da izbegne poraz u nadoknadi vremena, po ko zna koji put ove sezone, te remijem 2:2 otišao u finale ukupnim rezultatom 4:2.

Atalanta je pred svojim navijačima potpuno nadigrala Marsej i rezultatom 3:0, posle 1:1 na "Velodromu" overila plasman u finale. Bajer Leverkuzen je imao veliku prednost od 0:2 sa "Olimpika", ali je i pored toga večeras krenuo ofanzivno i stvorio je veliki broj prilika u prvom poluvremenu. Statistika kaže da je Bajer imao čak 17 udaraca ka golu u prvih 45 minuta, ali je Roma bila ta koja je na pauzu otišla sa prednošću od 0:1. Prvu šansu imao je Lukaku u četvrtom