"Zmajevi" namučili Italijane pred EURO, Gruzini slavili u Podgorici, silna Slovačka!

Sportske.net 09.06.2024  |  Sportske.net

Reprezentacija Italije savladala je u Empoliju selekciju Bosne i Hercegovine rezultatom 1:0 u poslednjoj pripremnoj utakmici pred početak Evropskog prvenstva u Nemačkoj. "Azuri" su ostvarili minimalni trijumf teže nego što se očekivalo, ali nakon remija sa Turskom pobeda će odobrovoljiti italijanske navijače.

Puleni Sergeja Barbareza ostavili su sasvim pristojan utisak, međutim presudio je detalj iz 38. minuta kada je Davide Fratezi posle dodavanja Kijeze. Fudbaleri Gruzije su trijumfom u Podgorici nad Crnom Gorom rezultatom 3:1 ulili novu dozu samopouzdanja pred debitantski nastup na Evropskom prvenstvu. Sve je praktično bilo gotovo u prvom poluvremenu kada je Gruzija stekla dva gola prednosti golovima Otara Kiteišvili u 10. i Žorža Mikautadzea u 33. minutu. Izbranici