Sjajne mlađe seniorke Srbije u finalu prvenstva Evrope!

Sport klub 05.07.2024  |  Autor: Sport Klub

Mlađe seniorke Srbije (do 22 godine, igračice rođene 2003. i mlađe), plasirale su se u finale II EP 2024. koje se održava u Italiji! Izabranice Marijane Boričić su večeras u Lećeu, prvoj polufinalnoj utakmici nadigrale Tursku sa 3:2, po setovima 25:20, 25:23, 20:25, 17:25 i 15:10, posle 116 minuta igre.

Obe ekipe bile su maksimalno koncentrisane na startu ovog meča, što je uticalo i na to da rezultat bude izjednačen. Prvo uzbuđenje viđeno je pri rezultatu 8:7, u korist Srbije, kada je Turska serijom od 5:1, napravila lepu rezultatsku zalihu. Ipak, nije to demoralisalo izabranice Marijane Boričić, koje su ubrzo uspele da vrate u prvi set, najviše zahvaljujući uspešnim servisima i efektnim blokovima. Tako je Srbija u završnici stigla do četiri meč lopte, a uskoro i