Dobre vesti za Odbojkašice Srbije: Amerikanke šokantno izgubile posle velike drame!

Hot sport 29.07.2024

Srbija će takođe svoj premijerni meč odigrati večeras Odbojkašice Kine ostvarile su pobedu protiv SAD u prvom meču Grupe A na Olimpijskim igrama, u izuzetno napetoj utakmici koja je završena rezultatom 3:2 (25:20, 25:19, 17:25, 20:25, 15:13).

Ovaj rezultat, iako je Kinu stavio na vrh tabele, može biti od koristi i našim odbojkašicama. Kina je dominirala u prva dva seta, prepuštajući SAD samo 20, odnosno 19 poena, ali su Amerikanke uspešno izjednačile u naredna dva seta. Kineskinje su ipak zadržale prednost u odlučujućem petom setu, što im je omogućilo da zabeleže pobedu. Ova pobeda donosi Kini dva boda za tabelu, dok SAD dobija jedan. Da je meč završen rezultatom 3:1, SAD ne bi dobila nijedan bod, dok