Francuzi izbegli bruku usred lila: Japanci umalo skinuli skalp domaćinu

Hot sport 30.07.2024

Japan je posustao u samoj završnici, što su Francuzi iskoristili Košarkaši Francuske su u dramatičnom okršaju savladali Japan rezultatom 92:90 posle produžetka u okviru drugog kola Grupe B na Olimpijskim igrama koje se održavaju u Francuskoj.

Iako su Japanci imali priliku za pobedu, prokockali su je u poslednjim trenucima regularnog dela utakmice. Francuska je odlično započela meč, ostvarivši prednost od devet poena u prvoj četvrtini, ali su Japanci uspeli da se vrate i nekoliko puta preokrenu rezultat. Na kraju prvog poluvremena, Francuzi su imali minimalnu prednost od pet poena (49:44). U trećoj četvrtini, Japanci su uspjeli da izjednače, dok su Francuzi zadržali prednost od pet poena (69:64) pred