LŠ (kval.) - Poraz Murinjovog Fenera u nadoknadi, Salcburg pokvario utisak u finišu

Sportske.net 06.08.2024  |  Sportske.net

Francuski Lil je večeras na stadionu u Valensijenu dočekao ekipu Fenerbahčea u okviru trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a njihov duel je završen pobedom domaćina od 2:1, s tim da je gol odluke postignut u nadoknadi vremena.

Igrao se 12. minut meča kada je Lil poveo. Santos se majstorski na desnoj strani oslobodio Kadioglua, ušao u kazneni prostor, ali kada se očekivalo da će uputiti loptu nekom od saigrača, on se odlučio na udarac maltene iz mrtvog ugla i - iznenadio golmana Livakovića, 1:0 za Lil. Gosti su u 79. minutu preko Kavečija iznudili prekršaj za slobodan udarac sa oko 17 metara, malo iskosa sa desne strane. Kaveči je i izveo taj ''slobodnjak'', i to savršeno, neodbranjivo -