Francuzi srušili svetskog prvaka: Nemačka će morati da se zadovolji borbom za bronzanu medalju!

Hot sport 08.08.2024

Francuska je sjajno igrala pre svega u drugom poluvremenu gde je pokazala želju i znanje! Košarkaška reprezentacija Francuske ostvarila je značajan uspeh plasmanom u finale Olimpijskih igara u Parizu, pobedivši Nemačku u napetom polufinalnom susretu rezultatom 73:69.

Trikolori sada čekaju ishod duela između Srbije i Sjedinjenih Američkih Država kako bi saznali svog protivnika u borbi za zlato. Utakmica odigrana u dvorani „Bersi“ nije donela previše atraktivne košarke, ali je ponudila pravu borbu na terenu, s mnoštvom prekršaja sa obe strane. Nemačka je započela meč snažno, a činilo se da aktuelni svetski prvaci drže konce igre u svojim rukama nakon odličnih prvih 10 minuta. Međutim, Francuska je uspela da preokrene situaciju u