"Španija je udarila u zid": Reakcije na utakmicu fudbalera Srbije protiv evropskog prvaka

NIN pre 13 dana

Reprezentacija Srbije je u meču u Beogradu, u okviru prvog kola grupe A4 ovogodišnje Lige nacija, odigrala nerešeno sa aktuelnim evropskim šampionom Španijom (0:0).

Podmlađeni sastav selektora Dragana Stojkovića je iznenadio većinsku fudbalsku javnost i domaću i stranu, koja je očekivala – što domaću, što stranu – te potencijalno najavio novu eru kada je srpski reprezentativni fudbal u pitanju. „Orlovi“ su na debiju najkvalitetnijeg nivoa Lige nacija odigrali hrabro protiv favorizovane „crvene furije“. U prvom poluvremenu su imali nekoliko dobrih napada, a najbolja šansa je bila ona Luke Jovića u 34. minutu..U drugom