Simeone krivi Kurtou za haos u derbiju Madrida

Sportske.net pre 4 sati  |  Sportske.net

Veliki derbi Madrida između Atletika i Reala, koji je odigran u sklopu osmog kola španske La Lige, završen je rezultatom 1:1 kasno sinoć, a meč je obeležio prekid u 70. minutu, kada su navijači domaćeg Atletika gađali golmana "kraljevskog" kluba i bivšeg člana crveno-belih Tiba Kurtou.

Utakmica je prekinuta na 15 minuta, a nakon što je Tibo Kurtoa posle gola Edera Militaa za 0:1 u 64. minutu provocirao navijače Atletika, pa su prema njemu poleteli upaljači i drugi predmeti. Tokom prekida su igrači bili u svlačionici, dok se nisu stekli uslovi da se derbi nastavi. U tom nastavku je Atletiko iščupao bod, i to pogotkom Anhela Koree u 95. minutu. Nakon utakmice je trener Atletika Dijego Simeone za sve incidente okrivio čuvara mreže Reala, nekadašnjeg