Strašni Girasi presudio Sankt Pauliju u Dortmundu!

Sportske.net pre 7 sati  |  Sportske.net

Fudbaleri Borusije savladali su u Dortmundu ekipu Sankt Paulija rezultatom 2:1 u meču sedmog kola nemačke Bundeslige. "Milioneri" su večeras opravdali ulogu favorita posle poraza od Uniona, te se trijumfom nad klubom iz Hamburga vratili na pobednički kolosek, ponajviše zahvaljujući Serhuu Girasiju.

Reprezentativac Gvineje bio je najzaslužniji za pobedu Dortmunda, iako su gosti bili ti koji su prvi zatresli mrežu protivnika. Ipak, pogodak Gilavogija bio je poništen zbog ofsajda, a odgovor domaćina usledio je u 43. minutu kada je Rami Bensebaini posle centaršputa Grosa doveo Dortmund u vođstvo. Izjednačenje je stiglo u 78. minutu posle fantastičnog udarca Erika Smita koji je sa skoro 30 metara zakucao loptu u mrežu, ali radost Sankt Paulija trajala je svega pet