Osijek šokirao Dinamo na Maksimiru, od Splita do Zagreba -7

Sport klub pre 4 sati  |  Autor: Maja Todić

U derbiju 11. kola fudbalskog šampionata Hrvatske Osijek je savladao Dinamo u Zagrebu i pobedu upisao rezultatom 2:4! Hajduk sada ima šest bodova više od Rijeke, a sedam više od Dinama! Do pete pobede u sezoni Osijek je stigao u sjajnom meču na Maksimiru gde je nadigrao domaćina Dinamo.

Poveo je Dinamo nakon samo 18 minuta igre golom Marka Pjace. Odličnu akciju je odigrao Dinamo, Sandro Kulenović je doneo loptu do kaznenog prostora, proigrao Ronela Pjera-Gabrijela, a ovaj odlično sa desne strane dodao Pjaci koji trese mrežu. Ni minut nije prošao kada je ekipa Nenada Bjelice mogla do 2:0, Josip Mršić je odlično dodao Martinu Baturini, ali je Jelenić uspeo da izbije loptu sa gol linije kada je golman Osijeka već bio matiran. Ali je Osijek do odlaska