Atalanta bolja od Rome, važna pobeda Đenove za opstanak u eliti

RTS 15.02.2020

U toku je 24. kolo italijanske Serije A, Atalanta je u derbiju savladala Romu sa 2:1, a timovi sa začelja su zabeležili važne pobede. Đenova je u gostima lakše nego očekivano porazila Bolonju rezultatom 0:3. Leće je pobedio SPAL i zabeležio treći vezani trijumf, zahvaljujući kome je pobegao iz relegacione zone.

U derbiju za četvrto mesto ekipa Atalante uspela je posle preokreta da pobedi Romu sa 2:1. Roma je povela pogodkom Edina Džeka u 45. minutu. Svega petnaest minuta u drugom poluvremenu Atalanti je bilo dovoljno da preokrene rezultat, golovima Hoze Luisa Palomina u 50. minutu i Marija Pašalića u 59. minutu. Sa nova tri boda Atalanta je otišla na šest bodova prednosti u odnosu na petoplasiranu Romu. Ekipa Siniše Mihajlovića dočekala je na svom terenu tim Đenove. Iako