Sramota Maribora, "šestica" Aberdina i Bodo Glimta

N1 Info 27.08.2020  |  Saša Ozmo

Fudbaleri Maribora doživeli su katastrofu u ranoj fazi sezone, ekipa Kolerejna iz Severne Irske kao gost je izbacila slovenački tim u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Posle 120 minuta bilo je 1:1, a zatim su gosti bili bolji u izvođenju penala.

Še pol ure igre... #MiSkupajEnoSmo #UEL pic.twitter.com/czsiVaISBN Meklaflin je u 62. minutu doveo Kolerejn u vođstvo, da bi samo četiri minuta kasnije izjednačio Rudi Vancaš. Iako su domaći uputili čak 26 udaraca ka golu rivala, tim iz Severne Irske je odoleo i, kako to obično biva, dočekao svoju šansu u penalima. Tragičar je bio baš Vancaš, šutirao je kao peti i promašio, a onda je trijumfu Kolerejnu doneo Doerti. Ekipa Bodo Glimta zabeležila je najubedljiviju