Dončić se umalo potukao posle brutalnog faula Morisa, Klipersi eliminisali Dalas

RTS 31.08.2020

Košarkaši Los Anđeles klipersa eliminisali su Dalas meverikse savladavši ih sa 4-2 u seriji u prvoj rundi plej-ofa. Klipersi su potvrdili epitet favorita i u šestoj utakmici savladali "telad", rezultatom 111:97.

Duel u Orlandu obeležila je neizvesna borba u prve tri četvrtine, pa su Klipersi slomili otpor protivnika u poslednjih 12 minuta. Pored toga, šesti meč četvrtfinalne serije ostaće upamćen i po novom faulu Marukusa Morisa nad Lukom Dončićem, posle kojeg je umalo izbila tuča na terenu. Slovenački superstar pokušao je da se obračuna sa Morisom, koji ga je u jednom napadu dva puta udario po glavi, što je drugi put u dve utakmice da nasrće na Dončića. Prethodno ga je