"Orlovi" nisu vežbali penale, Škoti nikada u istoriji nisu promašili

RTS 13.11.2020

Fudbalska reprezentacija Srbije još jednom je razočarala i ostala bez plasmana na Evropsko prvenstvo koje će biti igrano 2021. godine. Srbija je u finalu plej-ofa Lige nacija, koje je direktno odlučivalo o plasmanu na kontinentalno takmičenje, izgubila od Škotske posle penala, pošto je nakon 120 minuta rezultat bio nerešen (1:1).

"Orlovi" će propustiti i peti uzastopni turnir, što znači da će proći najmanje 24 godine od pojave Srbije na Evropskom prvenstvu. U Beogradu su Škoti poveli golom Rajana Kristija u 52, a izjednačio je Luka Jović u 90. minutu. Posle produžetaka rezultat se nije menjao, a u penal seriji odlučio je promašaj Aleksandra Mitrovića. Osim katastrofalnog pristupa srpskih reprezentativaca tokom većeg dela utakmice, susret je obeležila i dramatična završnica u kojoj su