Rim je svetlo-plavi, Lacio bolji od Rome u "derbiju dela Kapitale"

RTS 15.01.2021

Fudbaleri Lacija pobedili su Romu sa 3:0 u rimskom derbiju koji je otvorio 18. kolo italijanske Serije A. Lacio je odigrao mnogo bolje od gradskog rivala i trijumfovao u "derbiju dela Kapitale", pa će se ove večeri radovati svi onima kojima je svetlo plava boja u srcu.

Ekipa Simonea Inzagija veliki posao odradila je već u prvih 25 minuta, kada je na svom kontu imala dva gola viška. Prednost nominalno domaćinu u ovom susretu doneo je najbolji igrač tima Čiro Imobile, koji je u 15. minutu iskoristio lošu reakciju odbrane "vučice" i zatresao mrežu na "Olimpiku". To je italijanskom centarforu bio 12. pogodak u italijanskom šampionatu, koliko ima i Romelu Lukaku iz Intera, pa njih dvojica sada dele drugu poziciju iza Kristijana