Đoković je u novom finalu Australijan opena: Rutinska pobeda, predao protivniku samo 9 gemova…

Nedeljnik 18.02.2021  |  Nedeljnik.rs

David Gray / AFP / Profimedia Novak Đoković je pobedio ruskog tenisera Aslan Karaceva sa 3:0 u setovima (6:4, 6:3, 6:2) u prvom polufinalu ovogodišnjeg Australijan opena.

Novak će tako imati šansu da se bori za devetu titulu u Melburnu, 18. u karijeri, a protivnik u finalu će mu biti pobednik duela Medvedev-Cicipas. Prvi teniser sveta pobedio je posle sat i 53 minuta, iako je Karacev koji je do polufunila stigao kao kvalifikant igrao dobro. Međutim, kada je Đoković uspeo da mu pročita servis, stigao je i do prvog brejka, ubrzo i do prvog seta prednosti. Velika borba razvila se u drugom setu iako to dvostruki brejk za Đokovića nije