Veliki trijumf Majnca protiv Lajpciga: Sa koronom i bez 11 igrača pobedili kandidata za titulu u Bundesligi

Vesti online 15.08.2021  |  Vesti online

Fudbaleri Majnca došli su do velike pobede u duelu sa Lajpcigom od 1:0 u 1. kolu Bundeslige, i to, bez 11 fudbalera na koje tim nije mogao da računa zbog koronavirusa.

Od starta meča izabranici trenera Boa Svensona su napali rivala, pa je tako jedini pogodak na meču postignut u 12. minutu kada je Musa Nijakate postigao gol. Posle kornera sa leve strane i gužve u petercu lopta mu se odbila do same stative odakle ju je francuski defanzivac smestio u mrežu. U nastavku Lajpcig je napadao, dok se Majnc branio i na kraju sačuvao prednost. Najbolju šansu za izjednačenje imali su Nordi Mukiele u 76. minutu, Vili Orban u 86. i Andre Silva