Kruz Azul je vladar Meksiko Sitija: Gol Rodrigeza s kreča srušio Klub Ameriku (video)

Mozzart sport 01.11.2021

Meksička Apertura: Plava mašina na Asteka stadionu dobila ljutog rivala sa 2:1 i zadržala šanse da se domogne četvrtog mesta i izbegne prvu rundu plej-ofa

Kruz Azul je vladar Meksiko Sitija. U velikom derbiju gradskih rivala u 16. kolu Aperture, Plava mašina je pobedila lidera šampionata Sombrerosa Klub Ameriku sa 2:1. Gol oduluke delo je Urugvajca Havijera Rodirgeza Portilja iz jedanaesterca u sedmom minutu sudijske nadokande. Ovaj meč mnogo je više značio Kruzu jer se bori za makar četvrto mesto koje donosi propuštanje prve runde plej-ofa i plasman direktno u četvrtinale. Sledeće nedelje je poslednje kolo ligaškog