Интер победио Лацио, Салернитана на гостовању боља од Вероне

Бета 09.01.2022

Фудбалери Интера победили су вечерас на свом терену екипу Лација са 2:1, у мечу 21. кола италијанске Серије А.

Домаћи тим је до предности могао да дође у 17. минуту, али је гол Лаутара Мартинеса поништен после гледања ВАР-а, због офсајд позиције.

Екипа из Милана ипак до вођства долази у 30. минуту, после ударца Алесандра Бастонија са двадесетак метара, док изједначење римском тиму доноси пет минута касније Ћиро Имобиле, који је искористио неспоразум голмана Самира Хандановића и играча одбране Стефана Де Фраја.

Победу Интеру је у 67. минуту донео Милан Шкрињар, који је био најбољи у скоку после центаршута Бастонија, а лопта је после његовог ударца од пречке ушла у гол Лација.

Српски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић одиграо је цео меч за Лацио.

Интер је поново први на табели Серије А са 49 бодова, док је Лацио на осмом месту са 32 бода.

У следећем колу актуелни шампиони гостују Аталанти, а Лацио гостује Салернитани.

Салернитана је на гостовању победила Верону са 2:1.

Гости су повели голом босанскохерцеговачког играча Милана Ђурића, који је у 29. минуту био прецизан са пенала.

Српски фудбалер Дарко Лазовић је својим првим голом у сезони изједначио резултат у 63. минуту, да би гол за трећу победу гостију постигао Григорис Кастанос седам минута касније.

Српски играч Иван Илић, који наступа за Верону, добио је у 89. минуту директан црвени картон после прекршаја.