Viljareal bolji od Majorke, Atletiko od 0:2 do trijumfa protiv Valensije

RTS 22.01.2022

Viljareal se izjednačio sa Barselonom na tabeli (sa dva meča vide, doduše) nakon pobede nad ekipom Majorke. Kadiz stigao do važnog trijumfa protiv Levantea. Atletiko Madrid gubio 0:2 na poluvremenu, ali uspeo da savlada Valensiju na svom stadionu.

Viljareal je trijumf, ispostavilo se, obezbedio u prvom delu susreta. Golovima Rusa u 12, odnosno Trigerosa u 34. minutu, ekipa Unaija Emerija stigla je do osmog trijumfa u sezoni, a ukupno do 32. boda. Dani Pareho samo je potvrdio trijumf golom iz jedanaesterca u 87. minutu. U prvom melu subotnjeg programa Kadiz je, kao gost, trijumfovao protiv Levantea sa 2:0. Alvaro Negredo je pogodio u 34. minutu, da bi Sančez postavio konačan rezultat golom u 73. minutu.