Atletiko eliminisao Junajted, Benfika izbacila Tadićev Ajaks

RTV 15.03.2022  |  B92

MANČESTER - Revanš mečevi utakmica osmina finala Lige šampiona igrani su u Amsterdamu i Mančesteru. Gosti su bili ti koji su slavili u oba duela (0:1 u oba duela) i upravo će oni, dakle Benfika i Atletiko Madrid, igrati u nastavku takmičenja.

Ekipa Dijega Simeonea slavila je na gostovanju u Engleskoj minimalnim rezultatom, a strelac jedinog gola je bio Renan Lodi u 41. minutu igre. Junajted je bio bolji rival na početku susreta, a centralnu ulogu je krilni fudbaler Rangnikove ekipe Entoni Elanga. Imao je priliku kada je šutirao u 13. minutu i to iz peterca, ali se istovremeno upoznao sa jednim od najboljih golmana sveta Janom Oblakom koji je napravio sjajnu refleksnu odbranu. Moglo je sve biti drugačije