Mega bez rešenja za Zvezdinu odbranu, crveno-beli protiv FMP-a brane titulu

RTS 14.06.2022

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su u dvorani "Aleksandar Nikolić" savladali ekipu Mege 88:66 u trećoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Košarkaške lige Srbije i rezultatom 2-1 plasirali se u finale. Protivnik crveno-belima u borbi za titulu nacionalnog šampiona je biće ekipa FMP-a, a finalna serija počinje u petak.

Crvena zvezda nije dozvolila iznenađenje, savladala je Megu u trećoj odlučujućoj utakmici polufinalne serije i plasirala se u finale plej-ofa Košarkaške lige Srbije. Ekipa Dejana Radonjić već u prvoj deonici je stekla dvocifrenu prednost, do poluvremena je domaći tim stekao 20 poena prednosti, pa je u nastavku bez većih problema zadržao visoku prednost i došao do ubedljive pobede. Mega je uspela da održi egal samo u prvoj polovini prve četvrtine, a onda je kvalitet