Kakva vaterpolo drama! Podmlađena Srbija i Hrvatska priredili spektakl, za medalju će se boriti komšije

Večernje novosti 29.06.2022  |  Novosti online

VATERPOLO reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale Svetskog prvenstva jer je u vrlo uzbudljivom četvrtfinalnom sudaru u prestonici Mađarske izgubila od Hrvatske sa 12:14 (1:1, 3:4, 5:5, 3:4).

Foto: Vaterpolo savez Srbije Izabranici Dejana Savića, koji su sa osmoricom novih igrača, usled smene generacija, krenuli na šampionat planete čiji je domaćin Budimpešta, imali su dan odmora više za ovaj duel, ali ih je iskusni rival sve vreme "mučio", a naročito kada je početkom drugog poluvremena "dodao gas". Do tada se, uz solidnu odbranu naših "delfina", dešavalo da srpski vaterpolisti i u prvih i u drugih osam minuta igre jure zaostatak od jednog gola, a posle