Poljakinja i Nemac na krovu Evrope: Hrvatici malo falilo da uzme zlato u maratonu

Kurir 15.08.2022

Poljska atletičarka Aleksandra Lisovska osvojila je zlatnu medalju u maratonu na Evropskom prvenstvu u Minhenu, dok je u muškoj konkurenciji trijumfovao Nemac Rihard Ringer.

Lisovska je stazu ulicama Minhena pretrčala za dva sata, 28 minuta i 36 sekundi. Srebrnu medalju osvojila je hrvatska atletičarka Matea Parlov Koštro sa sedam sekundi zaostatka za pobednicom, dok je bronza pripala Holandjanki Nienke Brinkman koja je za 17 sekundi bila sporija od Poljakinje. Ekipno je slavila Nemačka, ispred Španije i Poljske. U muškoj konkurenciji, Ringer je slavio u vremenu dva sata, 10 minuta i 21 sekunde, ispred dvojice Izraelaca. Maru Teferi je