Mančester kao preporođen: "Crveni đavoli" održali čas fudbala Arsenalu u derbiju kola

Večernje novosti 04.09.2022  |  Novosti online

FUDBALERI Mančester junajteda i Arsenala odigrali su derbi šestog kola Premijer lige u kome je Erik ten Hag održao pravi taktički čas fudbala svom kolegi Mikelu Arteti i odneo pobedu rezultatom 3:1,

FOTO: EPA Junajted je od početka svesno prepustio posed domaćinu i vrebao šansu iz kontri. Rezultat toga došao je u 35. minutu kada je najnovija akvizicija ekipe sa Old traforda Antoni na asistenciju Markusa Rašforda zatresao mrežu rivala. U 60. minutu Bukajo Saka je uspeo posle srećnog odbitka da izjednači rezultat. Ali je radost topdžija trajala samo 6 minuta, jer je Bruno Fernandeš poslao tele-dirigovani pas ka Markusu Rašfordu koji je kao šilo protrčao pored